Tyrimas: skiepai apsaugo nuo sunkaus COVID ir net nuo delta atmainos



Vakcinacija yra labai veiksminga užkertant kelią sunkiems COVID-19 atvejams, net ir prieš delta variantą, parodė didžiulės apimties tyrimas Prancūzijoje.

Tyrimas, sutelktas į sunkaus koronaviruso ir mirties, o ne užsikrėtimo prevenciją, paskelbtas pirmadienį. Buvo tiriami 22 milijonai vyresni nei 50 metų žmonės ir nustatyta, kad tie, kurie gavo skiepus, 90 procentų rečiau patenka į ligoninę ar miršta.


Šie rezultatai patvirtina JAV, Jungtinės Karalystės ir Izraelio pastebėjimus, bet mokslininkai teigia, kad tai didžiausias iki šiol tokio pobūdžio tyrimas.


Tyrėjai rėmėsi duomenimis, surinktais nuo 2020 m. gruodžio mėnesio, kai Prancūzija pradėjo skiepijimo kampaniją. Jie palygino 11 milijonų skiepytų ir 11 milijonų neskiepytų asmenų rezultatus.


Mokslininkai sudarė poras, sugretinę nevakcinuotą asmenį su to paties regiono, amžiaus ir lyties paskiepytu žmogumi ir stebėjo juos nuo vakcinuotojo asmens antrojo skiepo datos iki liepos 20 dienos.


Pradėjus 14 dienų po antrosios dozės, skiepytų asmenų rizika susirgti sunkiu COVID sumažėjo 90 proc., rodo tyrimas, atliktas nepriklausomos vaistų saugumo tyrimų grupės „Epi-Phare“, glaudžiai bendradarbiaujančios su Prancūzijos vyriausybe.


Vakcinacija beveik tiek pat veiksminga ir prieš delta variantą: ji 84 proc. apsaugo 75 metų ir vyresnius bei 92 proc. - 50-75 metų žmones. Vis dėlto šis vertinimas grindžiamas tik vieno mėnesio duomenimis, nes delta variantas įsivyravo Prancūzijoje tik birželį.


Tyrimas apima skiepijimą „Pfizer“/„BioNtech“, „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinomis, bet ne „Jannsen“, kuri buvo patvirtinta daug vėliau ir kur kas rečiau naudojama Prancūzijoje.


Rezultatai taip pat rodo, kad tyrimo metu - iki penkių mėnesių – skiepų apsauga nuo sunkaus COVID nesumažėjo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis