Tyrimas: COVID-19 antikūnai išlieka mažiausiai 9 mėnesius po infekcijos

Koronaviruso antikūnai išlieka organizme „mažiausiai“ devynis mėnesius po infekcijos, teigia Londono imperatoriškasis koledžas ir Padujos universitetas.

Šių aukštųjų mokyklų mokslininkai, ištyrę infekcija užsikrėtusius žmones šiaurės Italijoje, nustatė, kad antikūnų lygis „išlieka aukštas“ nepaisant to, ar infekuotajam pasireiškia COVID-19 ligos simptomai.


„Daugeliu SARS-CoV-2 (koronavirusinės) infekcijos atvejų, nepaisant ligos simptomų, atsiranda antikūnų“, – sakoma mokslininkų tyrimo ataskaitoje, kuri pirmadienį buvo paskelbta moksliniame žurnale „Nature Communications“.


Tyrimo metu maždaug 3 tūkst. šiaurinės Italijos Vo miesto gyventojų 2020 m. gegužę ir tuomet dar kartą lapkritį buvo atlikti antikūnų tyrimai. Nustatyta, kad iki praėjusių metų pabaigos 98,8 proc. ištirtų žmonių, kurie užsikrėtė infekcija vasario ar kovo mėnesiais, turėjo „aptinkamų antikūnų“.


Mokslininkai nurodė aptikę ir atvejų, kai buvo užfiksuotas laikui bėgant padidėjęs antikūnų lygis, o tai galimai rodo „pakartotinę infekciją“ ir galimą „imuninės sistemos sustiprėjimą“.


Remiantis daugeliu skaičiavimų, įskaitant tuos, kuriuos pateikia vakcinų gamintojai, koronaviruso vakcinos suteikia mažiausiai 6-8 mėnesių apsaugą nuo senesnių užkrato atmainų, nors praėjusį mėnesį tame pačiame moksliniame žurnale paskelbtame straipsnyje Vašingtono universiteto mokslininkai daro išvadą, kad vakcinų suteikiamas imunitetas gali būti „ilgalaikis“, priklausomai nuo naudojamo preparato.


„Turime toliau stebėti antikūnų ištvermingumą ir daryti tai ilgesnį laikotarpį“, – įspėjo Padujos universiteto mokslininkas Enrico Lavezzo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis