Aukštas kraujo spaudimas turi kelis pagrindinius organus, į kuriuos „taikosi“

Širdies kraujagyslių ligos yra numeris vienas žudikas Lietuvoje. Jei pasaulyje 40 procentų gyventojų miršta nuo kraujotakos ligų, tai Lietuvoje ši mirtis pagal statistiką siekia net 55 procentus.

Didelis medikų dėmesys sutelkiamas būtent į padidėjusį kraujo spaudimą, kuris neretai nulemia kitų organų sveikatą. Lietuvos širdies asociacijos prezidentė, doc. med. m. dr. Sigita Glaveckaitė sako, jog arterinė hipertenzija yra koreguojama, tačiau ne kiekvienam, kuriam tai yra būtina daryti.


„Širdies kraujagyslių ligos yra numeris vienas žudikas Lietuvoje. Jei pasaulyje 40 procentų gyventojų miršta nuo kraujotakos ligų, tai Lietuvoje ši mirtis pagal statistiką siekia net 55 procentus“, - TV8 laidoje „Sveikatos medis“ sekmadienį pasakoja kardiologė S. Glaveckaitė


Apie priemones stebėti ir kontroliuoti kraujospūdį tarptautinėje aštuntoje Vilniaus-Gdansko universitetų konferencijoje, skirtoje hipertenzijos, diabeto, inkstų ligų, širdies ir kraujagyslių sistemos apsaugai, kalbėjo garbūs daktarai bei mokslininkai.


„Aukštas kraujo spaudimas turi kelis pagrindinius organus-taikinius: tai širdis, inkstai, smegenys, akys, na, ir viso organizmo kraujagyslės. Bet kuriam pacientui, kuriam diagnozuojame padidėjusį kraujo spaudimą, ieškome ar nėra šių organų mažesnio ar didesnio pažeidimo, yra daromi įvairūs tyrimai ir mūsų tikslas tampa kovoti su šia tyliąja epidemija, nes padidėjusio kraujo spaudimo, priešingai nuo kitų ligų, dažniausiai žmonės ir nejaučia. Yra daugybė prevencijos programų, siekiančių užkirsti kelią galimoms ligoms, tačiau taip pat be galo svarbu žinoti savo kraujo spaudimą bei gliukozės kiekį kraujyje“, - sako VUL Santaros klinikų Nefrologijos centro direktorius, prof. med. m. dr. Marius Miglinas.


Kraujo spaudimo matavimo aktualumą konferencijos metu minėjo ne tik Lietuvos medikai, bet ir vienas iš konferencijos iniciatorių, Gdansko medicinos universiteto Hipertenzijos ir Diabetologijos klinikos vadovas, profesorius Krzystof Narkiewicz.


„Problema, su kuria susiduriame, yra tai, kad daugybę pacientų, pradėję gydyti hipertenziją, kažkuriuo momentu ima ir nutraukia gydymą, nustoja vartoti vaistus, todėl gydytojo nurodymų dėl vaistų vartojimo nesilaikymas yra rimta problema. Deja, vis dėl to daugybė pacientų nežino, kad jie turi hipertenziją, todėl vienintelis būdas ją aptikti – yra matuoti savo kraujo spaudimą“, - laidoje teikia profesorius iš Lenkijos.


Anot viso pasaulio medikų, aukštas kraujospūdis yra vienas pagrindinių veiksnių prieširdžių virpėjimo atsiradimui, galvos smegenų insultui, todėl kiekvienas gydytojas pataria reguliariai matuoti kraujo spaudimą, ypač kai šiai dienai kraujospūdžio matavimo aparatą galima turėti tiesiog savo namuose.


„Renkantis kraujospūdžio matavimo aparatą, svarbu atkreipti dėmesį, kad aparatas atpažintų ritmo sutrikimus, kurie informuoja žmogų, jei yra pastebimas prieširdžių virpėjimas ir gali jį atskirti nuo atsiradusių neritmiškų širdies susitraukimų“, - patarimais, kaip teisingai matuoti kraujo spaudimą ir išsirinkti matavimui bei insulto prevencijai tinkantį aparatą, dalinasi VUL Santaros klinikų gydytojas-kardiologas Rokas Šerpytis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis