12 priežasčių, kodėl Jums nepavyksta numesti svorio

Sportuojate, laikotės dietos ir darote viską, ką pataria lieknėjimo specialistai, bet svoris vis tiek laikosi? Gali būti, kad, pati to nežinodama, darote vieną iš šių klaidų.

Egzistuoja šimtai svorio metimo programų, įvairiausių dietų ir sporto rūšių, žadančių, kad svoris kris taip greitai, kad net nespėsite pirkti keliais dydžiais mažesnių drabužių. Vis dėlto sulieknėti pavyksta ne visiems norintiems. Kodėl?


Šios klaidos gali būti priežastis, kodėl nepavyksta numesti svorio.


PASIRINKOTE NETINKAMĄ DIETĄ


Tik dėl to, kad jūsų draugė laikėsi naujausios dietos ir numetė 10 kilogramų, nebūtinai reiškia, kad taip nutiks ir jums, – skelbia portalas harpersbazaar.com.au. Visų mūsų kūnai yra skirtingi, taigi ir į skirtingas dietas reaguoja ne vienodai. Izraelio mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu paaiškėjo, kad nors 800 dalyvavusių laikėsi tos pačios dietos, jie maistines medžiagas pasisavino skirtingai, taip pat varijavo jų cukraus kiekis kraujyje.


Sprendimas? Prieš pradėdama laikytis dietos, pasitarkite su savo gydytoju ar dietologu ir kartu sudarykite planą, kuris tinka būtent jums.


NETURITE MIEGO LAIKO RUTINOS


Žmonės, kurie kasnakt neina miegoti tuo pačiu metu, turi didesnes liemens apimtis ir didesnį KMI, nei tie, kurie turi griežtą ėjimo miegoti bei kėlimosi režimą, – atskleidė 2015-aisiais atliktas tyrimas. Jūsų kūnas funkcionuoja geriausiai, kai yra laikomasi miego ritmo, tad jį rekomenduojama išlaikyti net ir laisvadieniais bei savaitgaliais.


Sprendimas? Nusistatykite tinkamiausias sau miego ir kėlimosi valandas ir pasistenkite nuosekliai šio tvarkaraščio laikytis. Tai padės greičiau užmigti ir geriau miegoti.


NESIMAITINATE TAIP SVEIKAI, KAIP GALVOJATE


Jei rašytumėte maisto dienoraštį, greičiausiai suprastumėte, kad nesimaitinate taip sveikai, kaip galvojate. 2015-aisiais atlikta apklausa parodė, kad nors 72 proc. apklaustųjų tikino besimaitinantys sveikai, daugiau nei pusė jų su maistu negaudavo pakankamai būtinųjų mikroelementų, kurių daugelis yra itin reikšmingi norint numesti svorio.


Sprendimas? Nepatingėkite užsirašyti, ką valgote. Taip susidarysite vaizdą ne tik apie kalorijas, bet ir apie tai, ar suvartojate pakankamai reikiamų maisto medžiagų.


VALGOTE IŠ PER DIDELIŲ LĖKŠČIŲ


Kad ir kokios gražios bebūtų jūsų lėkštės, jei jos didelės, geriau iš jų nevalgykite. Tyrėjai atrado, kad žmonės dažniausiai suvalgo maždaug 92 procentus savo lėkštės turinio, nesvarbu, ar jie alkani, ar ne. Jei jūsų naudojamose lėkštėse telpa daugiau nei viena porcija, greičiausiai, pati to nežinodama, kasdien persivalgote.


Sprendimas? Naudokite mažesnes lėkštes ir įsitikinkite, kad jūsų suvartojamos porcijos nėra per didelės.


NESUVARTOJATE REIKIAMO KIEKIO GERŲJŲ RIEBALŲ


Jei kaip įmanoma vengiate bet kokių riebalų, reikėtų iš naujo apgalvoti savo dietos planą. Riebalai yra būtini metant svorį, tik svarbu pasirinkti tinkamus. „Sveikieji riebalai“ jūsų kūnui padeda atlikti pačius įvairiausius (liekninančius) veiksmus, pavyzdžiui: pajusti sotumo jausmą, sukauptus riebalus paversti į energiją ir mažinti uždegimą.


Sprendimas? Savo dietą papildykite sveikaisiais riebalais. Pavyzdžiui: alyvuogių aliejumi, avokadais, riešutais, riebia žuvimi, linų sėklomis.


JŪS PATIRIATE DAUG STRESO


Tyrimai parodė, kad „streso hormonas“ koristolis yra smarkiai susijęs su visceraliniais riebalais (gilesniu pilvo riebalų sluoksniu, apgaubiančiu organus ir pavojingu sveikatai). Koristolis mažina jūsų kūno jautrumą insulinui, o tai gali vesti link didžiausio pilvo priešo: streso valgymo.


Sprendimas? Raskite sau tinkamą būdą suvaldyti stresą – tai gali būti meditacija, vaikščiojimas, dienoraščio rašymas, pokalbiai su psichologu ar artimu draugu.


JUS APGAUNA UŽRAŠAI ANT MAISTO PAKUOČIŲ


Nesvarbu, kaip ryškiai ant pakuotės užrašyta „sveika“, „mažai riebalų“ ar „ekologiška“, tai nebūtinai gali būti tinkama norint numesti svorio. 2006-aisiais atliktas tyrimas parodė, kad dalyviai suvartojo dvigubai daugiau užkandžių tik todėl, kad ant jų buvo parašyta „mažai riebalų“.


Sprendimas? Žiūrėkite ne tik į pavadinimą, bet ir į sudėtį.


JŪSŲ SKRANDYJE NEUŽTENKA BAKTERIJŲ ĮVAIROVĖS


Turbūt žinote, kad bakterijų reikia vengti. Tik išskyrus tada, kai kalba eina apie skrandį. Jūsų mikrobiomas vaidina svarbų vaidmenį įvairiose jūsų sveikatos srityse, taip pat ir cholesterolio lygyje, liemens apimtyje, svoryje. Svarbiausia yra įvairovė, nes skirtingos bakterijos yra atsakingos už skirtingas roles.


Sprendimas? Vartokite probiotikus ir nepamirškite valgyti kuo daugiau raugintų produktų – tai paskatins gerųjų bakterijų skaičiaus augimą jūsų mikrobiome.


JŪS PER DAUG DAŽNAI LAIKOTĖS DIETOS


Žmonės, kurie laikosi dietos, turi daugiau galimybių tapti nutukusiais, – skelbia 2012-aisiais atliktas tyrimas. Beje, vadinamosios „cheat days“ gali taip pat neigiamai paveikti jūsų virškinamąjį traktą, kaip kad nuolatinis maitinimasis šlamštmaisčiu.


Sprendimas? Vietoj to, kad visa galva nertumėte į naują mitybos rutiną, pamažu darykite nedidelius dietos pokyčius ir stebėkite savo savijautą.


PER GREITAI VALGOTE


Jei valgote labai greitai, jūsų kūnas neturi laiko smegenims nusiųsti signalo „Užteks, aš soti!“. 2014-aisiais atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie valgė lėčiau, suvartojo mažiau kalorijų ir ilgiau buvo sotūs.


Sprendimas? Pabandykite valgyti ne su dominuojančia ranka, padėkite šakutę po kiekvieno kąsnio ir kaskart atsikandus kramtykite mažiausiai 50 kartų.


KALTINATE SAVO GENUS


Net jei jūsų tėvai bei brolis su seserimi yra nutukę, tai nereiškia, kad tokia turite būti ir jūs. Mokslas dar neįrodė, kad egzistuoja „apkūnumo genas“. Be to, 2015-aisiais atliktas tyrimas atskleidė, kad jei galvojate, kad jūsų DNR lemia jūsų liemens apimtį, labiau tikėtina, kad darysite sveikatai nepalankius sprendimus.


Sprendimas? Nežiūrėkite į savo tėvus, galvodama, kad tai – jūsų ateities atspindys. Prisiminkite, kad jūsų svoris ir sveikata yra jūsų rankose.


VALGOTE PER DAUG CUKRAUS


2013-aisiais tyrimas atskleidė, kad žmonės, kurie suvartodavo didelius cukraus kiekius, per du mėnesius priaugo daugiau svorio, o tie kurie sumažino cukraus kiekį, svorio numetė. Kodėl? Cukrus jūsų kasdienei dietai prideda „tuščias“ kalorijas, o tyrimai parodė, kad saldumynai aktyvuoja smegenyse esantį atlygio centrą taip pat, kaip tai padaro narkotikai, taigi norisi vėl, ir vėl.


Sprendimas? Atsisakykite cukraus pakaitalų, nes jie taip pat gali iššaukti cukraus poreikį. Anksti ryte suvartokite pakankamai proteino, tai vėliau net 300 procentų sumažins norą suvalgyti kažką saldaus. Taip pat visada perskaitykite produktų sudėtis, iš šalies sveiki produktai gali būti pilni cukraus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis