Astmą ir diabetą nustatę šeimos gydytojai gaus premijas

Gerų rezultatų gydant bronchine astma ir diabetu sergančius ligonius pasiekę šeimos gydytojai bus skatinami finansiškai. Šiais metais šiam tikslui skirta apie 6 mln. litų.

Pasak sveikatos apsaugos viceministrės Noros Ribokienės, prieš įvedant gerų darbo rodiklių vertes, buvo atlikta Lietuvos ir užsienio šalių hospitalizacijos dėl cukrinio diabeto bei bronchinės astmos duomenų analizė. Ji parodė, kad Lietuvoje šiomis lėtinėmis ligomis sergančių hospitalizuojamų pacientų skaičius yra kur kas didesnis nei Europos Sąjungoje ar JAV.

Kartu analizės duomenys parodė, kad gydant šias ligas labai efektyvus yra pirminės sveikatos priežiūros grandies vaidmuo.

„Neabejoju, kad pradėjus mokėti už pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gerus darbo rezultatus, pagerės pacientų, kuriems diagnozuotas cukrinis diabetas ar bronchinė astma, priežiūra pirminėje grandyje, sumažės nereikalinga hospitalizacija. Pavyzdžiui, pritaikius tinkamą gydymą, išmokius pacientą sveikatos priežiūros ypatumų, cukrinis diabetas sėkmingai kontroliuojamas ambulatorinėje grandyje", - sako N. Ribokienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis