Kas padėtų greičiau įveikti peršalimo ligas?

Šaltuoju metų laikotarpiu ypač padaugėja susirgimų kvėpavimo takų infekcijomis. Nuo šių ligų dažniausiai kenčia vaikai, kurių imuninė sistema dar nesubrendusi, ir senyvo amžiaus žmonės. Šiems pacientams kvėpavimo takų infekcijos nuolat kartojasi, linkusios užsitęsti ir dažnai gydomos antibiotikais.

Viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų uždegimą dažniausiai sukelia virusai ir bakterijos. Uždegimo metu su ligos sukėlėjais kovoja daugybė žmogaus imuninės sistemos ląstelių. Šią kovą reguliuoja įvairūs imuninės sistemos mechanizmai, taip pat ir fermentai, dar vadinami enzimais. Be to, kaip ir kare, šioje uždegiminėje kovoje būna aukų: žuvusių ląstelių, pažeistų audinių, uždegiminio sekreto ir kt.

Jau daugiau nei 50 metų profesionali Europos medicinos visuomenė naudojasi vienu iš pažangiausiu gydymo metodu – sistemine enzimų terapija. Skatindami imuninę sistemą gaminti antivirusines ir antibakterines medžiagas, sisteminio poveikio enzimų preparatai itin efektyviai veikia esant ūmiems ir lėtiniams uždegimams, kurių dažnai nepavyksta išgydyti įprastais vaistais. Sergant sinusitu, angina, bronchitu, plaučių uždegimu ar kitomis kvėpavimo sistemos ligomis, enzimų terapijos preparatai sumažina gleivinių paburkimą, skausmą, skystina gleives, todėl pagerėja atsikosėjimas ir plaučių funkcija, padeda sergant gerklės uždegimu ar angina, nes daro teigiamą poveikį sveikimą skatinantiems fiziologiniams procesams.

Enzimai - tai gamtos chemikai. Jie pagreitina ir valdo visus gyvybiškai svarbius organizme vykstančius procesus pvz:., virškinimą, kraujo krešėjimą, taip pat uždegiminį atsaką, pažeistų audinių pašalinimą, žaizdų gijimą ir t.t. Žmogaus organizmo ląstelės gamina apie 10 000 enzimų.
Vaikystėje, kol organizmas ir jo imuninė sistema dar nesubrendę, enzimų organizme yra mažiau. Jų taip pat mažėja senstant ar dėl rūkymo bei kito organizmui žalingo poveikio. Tokiems žmonėms ligos ilgiau užtrunka, žaizdos gyja prasčiau, dažnėja ūmūs uždegimai.

Daugiau kaip prieš 50 metų austrų profesorius Maxas Wolfas sugebėjo išskirti ir išgryninti enzimus iš natūralių produktų, tokių kaip ananasai, papajos, veršelių kasa, ir suspausti į tabletę, padengtą skrandžio sultims atspariu sluoksniu. Geriamieji enzimų mišiniai rezorbuojasi plonajame žarnyne, su krauju išplinta po visą organizmą ir susitelkia pažeidimo židiniuose.

SPECIALSITAI REKOMENDUOJA

Docentas Juozas Vasiliauskas:
„Susirgus peršalimo ligomis pas mus vis dar ignoruojamos ligos priežastys, todėl gydymas būna tik simptominis, apsiribojantis uždegimo proceso slopinimu. Peršalimui gydyti žmonės dažniausiai geria nesteroidinių vaistų nuo uždegimo. Gal ne visi žino, jog besaikis šių vaistų vartojimas sukelia nemažai pavojingų šalutinių reiškinių ir silpnina imunitetą.

Reikėtų atminti, kad prasidėjus uždegimui, žmogaus organizme padidėja enzimų poreikis, kuris dažnai viršija organizmo galimybes. Todėl pirmiausia rekomenduoju vartoti sisteminių enzimų preparatų (pvz., „Phlogenzym“). Preparato sudėtyje esantys enzimai bromelainas ir tripsinas greitina uždegimo metu susidarančių medžiagų irimą. O rutozidas pagerina kraujagyslių sienelių pralaidumą, todėl greičiau išnyksta uždegimas. Vienas preparatas pasižymi net penkiais poveikiais:

1. Mažina uždegimą, patinimą ir skausmą.
2. Stiprina antibiotikų veiksmingumą.
3. Greičiau pašalina pažeistusaudinius.
4. Trumpina sirgimo laiką.
5. Aktyvina imuninę sistemą.

LSMU Vaikų ligų klinikos Pulmonologijos sektoriaus vadovė doc. Laimutė Vaidelienė:
Sisteminė enzimų terapija – tai įvairių ligų gydymas natūraliais augalinės ar gyvulinės kilmės fermentais. Dėl daugialypio enzimų terapijos poveikio, sutelkiant organizmo jėgas kovai su uždegimą sukėlusia infekcija ar kitu veiksniu, jie naudojami kaip papildoma terapija, gydant bet kokį ūmų ar lėtinį uždegimą. Šiuos preparatus itin svarbu naudoti, sergant sunkia virusine (Herpes infekcija) ar bakterine infekcija (sepsiu, pneumonija).

Enzimų terapija rekomenduojama vaikams ir suaugusiesiems, dažnai sergantiems kvėpavimo takų ligomis, ypač kai nusilpusi imuninė sistema. Enzimų preparatų reikėtų pradėti vartoti kuo anksčiau, vos pasireiškus pirmiesiems uždegimo požymiams ar negalavimui.“

Daugiau informacijos www.mucos.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis