Gydytojai sudarė pavojingiausių drabužių ir aksesuarų TOP 6

Manote, kad žalingi sveikatai gali būti tik produktai ir įpročiai? Deja. Jei norite būti sveika, neužteks atlikti reviziją savo šaldytuve – teks prasivalyti ir spintą ir spinteles.

Peržiūrėti spintą kartas nuo karto tenka kiekvienai moteriai – su džiaugsmu išmetame iš jos sudėvėtus, nebemadingus ir morališkai pasenusius drabužius. Tačiau dabar gali tekti atsisakyti ir tų, kuriuos dievinome. Ypač tų. Jei ne atsisakyti, tai bent jau patraukti iš pirmųjų eilių kuo giliau. Mat mūsų spintų turinys ūmai parūpo ne tik dizaineriams ir stilistams, bet ir... gydytojams. Jie sudarė pavojingiausių drabužių ir aksesuarų šešetuką ir sustoti neketina.

Saulės akiniai

Saulės akiniai tapo neatskiriama beveik kiekvienos moters įvaizdžio dalimi. Nešiojame juos ne tik vasarą, bet ir žiemą. Mat saulės spinduliai, atsispindėję nuo sniego, akina dar labiau nei tiesioginiai. Be to, žiemą labai patogu slėpti po saulės akiniais pablyškusią odą ir patamsėjusius paakius.

Fotolia nuotr.
Tik štai ar visi akiniai vienodai saugo nuo pavojingųjų ultravioletinių spindulių? Netikėkite užrašu „100 proc. apsauga". Net patys tobuliausi, tarptautinius standartus atitinkantys akiniai negali garantuoti šimtaprocentinės apsaugos, nes į mūsų akis spinduliai patenka ir iš šono. Jau nekalbame apie pigiausius, nekokybiškus akinius. Užtamsinti stiklai verčia plėstis mūsų vyzdžius, tad jei stiklai praleidžia UV spindulius, šie pažeidžia akis labiau nei nenešiojant jokių akinių. Be to, nepatogaus dizaino akiniai trukdo matomumui, verčia mus būti nuolat įsitempus, tad ilgainiui pradeda skaudėti galvą. Ypač sudėtinga koordinuoti šiuos dalykus šaltuoju sezonu – saulei išlindus, nuo sniego atsispindėję spinduliai ima akinti, tačiau vos žengusios žingsnį į šešėlį, patenkame į tamsos zoną. Toks staigus matomumo pablogėjimas gali tapti rimtų traumų priežastimi.

Kaip išvengti problemų? Pirkite tik kokybiškus akinius, nebijokite paprašyti sertifikatų. Jei diena apniukusi, galite akinius apskritai palikti namuose. Būtini jie tik tuo atveju, jei slidinėjate kalnuose ar šiaip daug laiko praleidžiate tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Nepatogios liemenėlės

Visos žinom, kokia svarbi liemenėlė, bandant suteikti krūtims trokštamą formą. Tinkamai parinkusios liemenėlę, galime jas padidinti, sumažinti, pakelti, suglausti, suformuoti patrauklų tarpkrūtį ir pan. Tačiau krūtis yra jautrus ir lepus organas – ji mėgsta gulėti patogiai, netraumuojama ir nespaudžiama, jei nenorim turėti rimtesnių problemų nei estetinis nepasitenkimas savo išvaizda.

Mamologai teigia, kad pernelyg aptempta liemenėlė trikdo kvėpavimą ir kraujotaką, traumuoja stuburą, įvairūs sintetiniai įdėklai bei plastikiniai ar kitokie lankai, skirti krūtų pakėlimui, trukdo odai kvėpuoti, gali sukelti alergiją. Per maža liemenėlė netgi sukelia galvos, pečių ir kaklo skausmus ir kenkia laikysenai.

Shutterstock nuotr.
Kaip išvengti problemų? Geriausia yra ta liemenėlė, kurios beveik nejaučiame. Būtent tokias ir derėtų dėvėti kiekvieną dieną, o tas su papildomais efektais geriau pasilikti ypatingoms progoms. Dabar liemenėles leidžiama matuotis, tad nebijokite pasinaudoti šia galimybe. Ne visada galima pasikliauti etiketėje užrašytais dydžiais ir centimetrais – labai daug kas priklauso ir nuo liemenėlės pasiuvimo. Matuodamasi giliai įkvėpkite – mat krūtinės ląsta įkvėpimo metu gerokai išsiplečia, tad iš pirmo žvilgsnio tinkama liemenėlė vėliau gali pasirodyti besanti per maža. Turėkite omenyje, kad prieš menstruacijas krūtinė būna kiek padidėjusi.

Jei turite jautrią odą, stenkitės rinktis natūralius audinius – liemenėlė yra pernelyg arti mūsų kūno, o sintetiniai audiniai verčia odą nuolat prakaituoti. Kas šešis mėnesius peržiūrėkite tai, ką turite – įvairūs veiksniai (priaugtas svoris, nėštumas, kontraceptikai, menopauzė) gali keisti jūsų krūtinės dydį.

Mini sijonai ir topai

Žiemą šias aprangos detales geriau padėti į šalį arba išsitraukti tik per vakarėlius. Nuoga nugara, plikas pilvas, tarp kojų švilpiantis vėjas – tiesiausias kelias į inkstų, šlapimo pūslės, lytinių organų, raumenų, nervų šaknelių uždegimus. Esate pasiruošusi aukotis dėl grožio? Deja, galiausiai pasirodys, kad ir su grožiu reikalai tokie pat prasti, kaip ir su sveikata, – šaltis pažeidžia kapiliarus, dėl to jie sutrūkinėja, oda įgauna melsvą atspalvį arba parausta, ir gali nutikti taip, kad netrukus negalėsite trumpo sijono segėti net vasarą.

Shutterstock nuotr.
Beje, įdomus faktas – Getingeno universiteto mokslininkai nustatė, kad mini sijonai gali būti viena iš celiulito atsiradimo priežasčių. Kai kojos yra veikiamos šalčio, gindamasis kūnas ima sparčiai auginti riebalų ląsteles ant labiausiai pažeidžiamų vietų. Pridėjus prie to sulėtėjusią kraujotaką, susidaro visos sąlygos formuotis „apelsino žievelei“.

Kaip išvengti problemų? Jei net žiemą negalite atsisakyti trumpų sijonų, būtinai įsigykite bent jau ilgą šiltą paltą. Labai pagelbės ir šiltos vilnonės pėdkelnės arba timpos.

Siauros kelnės pažemintu liemeniu

Šis drabužis, nors atrodo ir labai patogus, ir seksualus, slepia keletą rimtų pavojų. Visų pirma pernelyg aptempos kelnės trikdo kraujotaką, o žiemą tai labai svarbu, nes kyla rizika nušalti odą. Kitą pavojų slepia pažemintas juosmuo. Kanadoje atlikti tyrimai parodė, kad kelnės, kurių juosmuo įsirėžęs į klubus, užspaudžia abipus šlaunikaulių esančius nervus. Tai gali sukelti deginimo pojūtį ir aštrų skausmą klubų srityje. Be to, kelnės pažemintu juosmeniu neretai atidengia apatinę nugaros dalį bei pilvą, tad kyla rizika peršalti.

Shutterstock nuotr.
Kaip išvengti problemų? Idealiausia būtų šaltajam sezonui rinktis laisvesnes kelnes, aukštesniu liemeniu. Bet jei tokios jums visai nelimpa, tuomet būkite reiklios matuodamosi siaurąsias. Nepatingėkite pasilenkti, pritūpti, atsisėsti, žiūrėkite, ar jums patogu, ar niekur nespaudžia.

Nebandykite įtikinti savęs, kad kelnės prasitampys – veikiau nutiks priešingai, nuo skalbimo jos gali dar labiau susitraukti, o ir jūs pati žiemą labiau rizikuojate priaugti svorio. Be to, mūvėdamos tokias kelnes, kruopščiai rinkitės viršutinę dalį – pamirškite trumpus megztukus ar marškinukus. Geriausiai tiks pakankamai ilga, į kelnes sukišama (ar netgi apačioje susegama) glaustinukė.

Seksualios kelnaitės

Stringus palikite vasarai. Žiemą, kai nedėvite permatomų drabužių, tai visiškai nebūtina garderobo detalė. Ypač tokių kelnaičių „nemyli“ ginekologai. Ir štai kodėl. Visų pirma siauroji juostelė yra puiki bakterijų pernešėja iš vienos intymios zonos į kitą. Žiemą, kai vilkime daugiau drabužių, šioje vietoje susidaro pakankamai drėgna ir šilta terpė toms bakterijosm daugintis ir veistis. Todėl ypač tokių drabužėlių turėtų vengti moterys, dažnai sergančios įvairiomis lytinių organų ar šlapimo takų infekcijomis.

Jei jums jau per 40 metų, stringais piktnaudžiauti nederėtų ir vasarą. Mat dėl hormoninių pokyčių keičiasi makšties mikroflora bei PH pusiausvyra, ir ji tampa mažiau atspari infekcijoms.

Shutterstock nuotr.
Beje, žiemą venkite ir kito kraštutinumo – korsetinio tipo aukštų kelnaičių, dar žinomų kaip „Bridžitos Džouns“ kelnaitės. Jos labai gerai apspaudžia pilvą, bet kartu trikdo virškinimą ir skatina pilvo pūtimą, ypač jei tenka visą dieną dirbti sėdimą darbą. Geriau kasdien užsimeskite laisvesnį megztinį, o šias kelnaites palikite šventiniam vakarui, kai vilkėsite aptempa suknele.

Kaip išvengti problemų? Stenkitės pirkti patogius, ne per daug aptemptus, pagamintus iš medvilnės apatinius – jie leidžia odai kvėpuoti, nesukelia alergijos ir sukuria geriausią mikroklimatą mūsų gyvybiškai svarbiems organams.

Aukšti kulniukai ir platformos

Legenda tapo Victorios Beckham meilė žudikiškiems aukštakulniams. Jos nesugebėjo atšaldyti nei nėštumas, nei gydytojai dėl traumuotų kauliukų griežtai uždraudę juos avėti. Jei jau dabar ji turi rimtų problemų dėl savo pėdų, galim tik įsivaizduoti, kad bus kai sulauks 50 ar daugiau metų...

Aukštakulniai ne tik lemia pėdikaulio deformacijas, klubų sąnarių ir nugaros skausmus, sausgyslių ir raumenų patempimus bei uždegimus, netaisyklingą gimdos padėtį – jie gali tapti ir rimtų traumų priežastimi. Vien D.Britanijoje kasmet 220 tūkstančių žmonių kreipiasi į medikus dėl traumų, kurias sukėlė nepatogi avalynė. Ypač tokių traumų tikimybė padidėja žiemą.

www.tumblr.com
www.tumblr.com
Kaip išvengti problemų? Jei niekaip negalite atsisakyti aukštų kulniukų, rinkitės batus patogia tvirta, keturkampe, ne aukštesne kaip 10 cm pakulne – smailūs kulnai gal ir neblogai sminga į patežusį sniegą, tačiau ant ledo su jais jausitės kaip su pačiūžomis. Svarbu, kad batai būtų patogūs, iš gerai išdirbtos odos – tuomet koja kiek mažiau pavargs. Stenkitės kartas nuo karto nusiauti batus ir pramankštinti kojų raumenis. O geriausia, jei aukštakulnius bent jau žiemą avėtumėt tik ypatingomis progomis.

Seksualieji mūsų drabužėliai panašiai kaip saldumynai – nekenkia, jei nepradedame jais piktnaudžiauti. Be to, išsitraukdamos juos retai, galime jų pasiilgti ir pajusti didesnį malonumą galėdamos "pasmaližiauti". Leiskite žiemą klestėti patogumui, kad kūnui pailsėjus ir atšilus orams, galėtume leisti sau daugiau seksualumo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis