Kodėl laikantis dietos mažėja krūtinė, bet nesiaurėja klubai?

Siekiant atsikratyti kelių kilogramų, būtina suprasti savo kūną. Taigi, kaip sureguliuoti svorį? Kaip netenkama kūno riebalų?

Sluoksnis po sluoksnio

Poodinį kūno riebalų sluoksnį būtų galima palyginti su svogūno sluoksniais. Vietoje to, kad išnyktų tik tam tikroje kūno vietoje, riebalai dingsta nuo viso kūno pasluoksniui.

Kiekvienas žmogus kūno riebalus meta skirtingai. Jie pirmiausiai linkę tirpti nuo tų vietų, kuriose atsirado vėliausiai. Jei augant svoriui pirmiausia pastorėjo pilvas, nuo jo riebalai nutirps vėliausiai.

Štai kodėl daugelis skundžiasi, kad metant svorį labai suplonėjo veidas, o pilvukas pūpso kaip pūpsojęs. Beje, tai dažnesnis vyrų skundas. Moterys linkusios skųstis sumažėjusiu biustu ir niekaip nesiaurėjančiais klubais.

Įsisenėjusio celiulito pasekmė – kai celiulitinis audinys ir riebalų rūgštys susijungia į pluoštinio jungiamojo audinio tinklą. Tirpstant kūno riebalams, šis tinklas suspaudžiamas, todėl blogiau aprūpinamas krauju, todėl celiulito pažeistose kūno vietose sunkiau nyksta riebalai.

Kūno forma

Dauguma moterų dažniausiai turi obuolio arba kriaušės formos figūrą. Tai reiškia, kad priklausomai nuo figūros skirtingai pasiskirsto ir dietos metu skirtingai tirpsta kūno riebalai. Tačiau yra ir daugiau moterų figūrų tipų: smėlio laikrodis, šaukštas, stačiakampis ir trikampis.

Manoma, jog daugiau sveikatos problemų gali susilaukti obuolio figūros moterys, nes riebalai linkę kauptis pilvo ir krūtinės srityje, o klubai išlieka siauri. Be to, tokios moterys, kaip ir vyrai, turi daugiau ne poodinių, o vidinių (visceralinių) kūno riebalų.

Visceraliniai kūno riebalai kelia daugiau grėsmės sveikatai, nei poodiniai: padidėja jautrumas insulinui, kraujospūdis ir sumažėja gerojo cholesterolio kiekis kraujyje. Tai pagrindinės širdies ligų ir diabeto priežastys. Kuo didesnė liemens apimtis, tuo didesnė rizika šiomis ligomis susirgti.

Kriaušės figūrą turinčios moterys dažniausiai jaudinasi dėl klubuose, šlaunyse ir sėdmenyse besikaupiančių kūno riebalų. Tačiau jų lieknesnė viršutinė kūno dalis.

Kriaušės figūros moterys dažniau skundžiasi celiulitu ir venų varikoze bei valgymo sutrikimais. Tačiau joms pasisekė, kad nereikia rūpintis rizika susirgti tomis ligomis, kurios būdingos riebalams besikaupiant pilvo srityje.

Šiuolaikinėje kultūroje dievinamos liesos moterys, tačiau kriaušės figūros moteriai numetus svorio figūra vis tiek išlaiko savo kontūrus. Jausdamos visuomenės spaudimą tokios moterys visais įmanomais būdais siekia susiaurinti klubus, šlaunis ir sėdmenis, todėl atsiranda rizika išsivystyti valgymo sutrikimams.

Dėmesys problematiškoms kūno vietoms

Moterys ir vyrai, negalėdami sumažinti tam tikrų kūno apimčių dietos pagalba, gali atlikti fizinius pratimus. Kaip žinia, nutukę vyrai linkę prarasti daugiau vidinių kūno riebalų, tuo tarpu nutukusios moterys praranda daugiau poodinių kūno riebalų.

Todėl moterims svarbu mankštintis, nes fiziniai pratimai pagelbėja siekiantiems atsikratyti poodinio riebalų sluoksnio. Tačiau vyrams pakanka ir dietos, nes pastaroji padeda tirpti vidiniams kūno riebalams (mažiau paviršiniams). Tai paaiškina, kodėl numetus svorio ne visada sulaukiame radikalių išvaizdos pokyčių.

Deja, nedaug ką galima padaryti norint pakeisti paviršinių riebalų išsidėstymą kūne. Mankšta visuomet turėtų būti dietos dalis, bet atminkite, kad pratimai tik vienai kūno sričiai neturės jokio poveikio kitose kūno vietose esančioms riebalų sankaupoms.

Visi skirtingi

Galbūt tai nuvilia, bet visi skirtingi. Jei laikotės dietos, tačiau nematote tokių rezultatų, kaip rodoma reklamose ir knygų paveikslėliuose, nenusiminkite. Pirmiausia turite suprasti, kaip veikia jūsų organizmas, o tik tuomet kelti tikslus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis