Ar vanduo padeda lieknėti?

Kad reikia gerti pakankamai vandens kalbama daug ir seniai. Bet ginčai dėl to, kokį vandenį gerti, kiek ir kada, vis dar nesibaigia.

Nutukimas tapo epidemija, nuo kurios vieno veiksmingo vaisto nėra ir kiekvienas ligonis turi atrasti sau tinkamą. Ką gerti ir kaip maitintis?

Kiek vandens jums reikia?

Per dieną žmogui rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip 2 litrus vandens. Paprasčiausia taisyklė apskaičiuoti, kiek vandens reikia stambaus sudėjimo žmogui, – 15 ml vandens 0,45 kg kūno svorio.

Kodėl reikia gerti?

Yra duomenų, kad lietuvis per dieną išgeria vidutiniškiai iki litro vandens – maždaug perpus mažiau nei reikėtų. Jeigu organizmui trūksta vandens, inkstuose gali pradėti formuotis akmenys, kraujyje kaupiasi toksiškos medžiagos. Vanduo yra svarbus smegenų, raumenų ir širdies veikloje. Žmogaus kūnas daugybe skirtingų būdų išreiškia savo bendrus ar lokalinius vandens poreikius: astma, alergija, rėmeniu, dispepsija, reumatoidiniu sąnarių, nugaros, migreniniu galvos, kolito, stenokardijos skausmu. Tokios komplikacijos kaip hipertenzija, Alzheimerio liga, išsėtinė sklerozė, raumenų distrofija, diabetas, cholesterolio kamščio susidarymas arterijose taip pat gali būti susijusios su dehidratacija.

Kaip vanduo gali padėti lieknėti?

Žmonės itin dažnai painioja alkį ir troškulį ir, užuot numalšinę tikrąjį poreikį (troškulį), suvartoja daug papildomų kalorijų kimšdami į skrandį tai, ko visai nereikia. Vanduo labai svarbus medžiagų apykaitos procese, nes didžioji dalis jos reakcijų vyksta skystoje terpėje. Nesant pakankamam skysčių kiekiui, medžiagų apykaita lėtėja. Gurkšnokite vandenį, jei praalkote, o iki kito valgymo liko dar valanda.

Kokį vandenį gerti?

Kava, sriuba, arbata ir juo labiau alus nėra vanduo. Netgi pienas neveikia organizmo taip kaip vanduo.

Vanduo ir skysčiai skirtingai veikia organizmo chemines savybes. Kai geriame populiarius sintetinius gėrimus, jų cheminės medžiagos keičia organizmo chemines savybes centrinės nervų sistemos kontrolės centruose.

Pirkti mineralinį vandenį? Gerti iš čiaupo? Virinti? Kuo skiriasi šis vanduo? Kaip išsirinkti? Rekomenduojama rinktis šarminį vandenį. Virinant vandenį iš jo pašalinami visi mineralai, todėl geriau jį vartoti trumpai. Tuo tarpu geriant šarminį vandenį, organizmas gauna ne tik daugiau mineralinių medžiagų, bet ir deguonies. Kai kraujyje daugiau deguonies, jis yra skystesnis, o tai lengvina širdies darbą.

Vanduo ir sportas

Dažnas, siekiantis sulieknėti, ne tik koreguoja maisto racioną, bet ir pradeda sportuoti, aktyviau gyventi. Tokiu atveju rekomenduojama išgerti kelias papildomas stiklines vandens, nes sportuojant (taip pat ir vasarą) kūnas netenka daugiau skysčių. Atsigerkite vandens prieš treniruotę, ne tik po jos, mat tai, kad jus troškina, yra ženklas, jog organizmui jau trūksta skysčių, o to neturėtų būti.

Kiti patarimai, kaip kontroliuoti svorį

1. Mažinkite porcijas! Prieš keliolika metų žodis „dieta“ reiškė ne ką kita, o gydymo maistu metodą, išbraukiant arba įtraukiant į valgiaraštį produktus, reikalingus atitinkamam tikslui pasiekti. Dabar dietos subalansuotos lengvatikiams. Vis dėlto faktas lieka faktu: kad ir kaip norėtumėte atsikratyti nereikalingo kūno svorio, be valgiaraščio korekcijų neapsieisite.

2. Mažiau riebių padažų, daugiau skonio suteikiančių prieskonių.

3. Saldumynai – šventės atributas. Jei kurią dieną jaučiate, kad nesuvalgę ko nors saldaus imsite verkti, rinkitės produktą, kuris yra gana saldus, bet mažiau mėgstamas (pvz., ne pienišką, o juodąjį šokoladą).

4. Riebią mėsą palikite vasaros iškyloms. Jei be kiaulienos neištversite, garnyrui paruoškite salotų, ieškokite kompromiso su savimi.

5. Prekybos centre rinkitės krepšelį, o ne vežimą – tikrai nenorėsite krauti tiek, kad nepaneštumėte.

7. Apsipirkti pradėkite ne nuo duonos ar koldūnų skyriaus, o nuo daržovių ir vaisių.

8. Valgykite reguliariai, netapkite žvėrimi iš alkio.

9. Ruoškite maistą pats – matysite, ko ir kiek dedate.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis