Gera žinia moterims: naujos procedūros efektyviai mažina apimtis ir celiulitą

Celiulitas nesirenka – jis vienodai mėgsta tiek lieknų gazelių, tiek rubuilių kojas. Ir parodykite bent vieną moterį, kuri nenorėtų atsikratyti šios bjaurios „apelsino žievelės". Regis, naujos technologijos jau gali nudžiuginti dailiąją lytį – yra priemonė, kuri padės maksimaliai sumažinti celiulitą.

Apie naujas lazerines procedūras kalbamės su „Sugiharos“ Grožio Terapijos ir Chirurgijos Klinikos gydytoja dermatologe Jolanta Žiliene.

„Mūsų klinikoje pradėtos taikyti naujos lazerinės technologijos kūno apimčių mažinimui bei kovai su celiulitu. Tai gera žinia moterims, kurios nori padailinti linijas ir atsikratyti riebalų sankaupų tam tikrose vietose. Šios procedūros taip pat padeda, kai numetus svorį pilvo zonoje atsiradęs audinių perteklius sudarko figūrą ir sukelia psichologinį diskomfortą. Po šių procedūrų oda tampa stangresnė, pasikeičia kūno apimtys", - sako J. Žilienė.

Asm. albumo nuotr.

Kodėl celiulitas – tik moterų problema

Kaip bebūtų apmaudu, celiulitas yra užprogramuota moteriška problema, vyrai jo neturi. Tai lemia ne tik genetiniai ir endokrininiai faktoriai, bet ir anatominiai ypatumai.

„Riebalinės ląstelės (adipocitai), grupėmis išsidėsčusios palei smulkias kraujagysles, yra gaubiamos jungiamojo audinio pertvarėlių taip tarsi suformuodamos savotiškas skilteles. Moterų riebalinio audinio pertvarėlės tarp skiltelių yra statmenos odos paviršiui, tuo tarpu vyrų - įstrižos. Štai todėl padidėjusioms riebalinėms ląstelėms iš apačios spaudžiant odą tik moterims atsiranda apelsino žievelės efektas“,- aiškina dermatologė.

Anot J. Žilienės, labai svarbus ir hormonų poveikis. „Tiek estrogenai, tiek ir insulinas organizme kaupia skysčius. Tai reikšmingas faktorius celiulito patogenezei. Kadangi sportuojant insulino kiekis mažėja - pasikeičia medžiagų apykaita ir skysčių organizme kaupiasi mažiau. Taip mes turime teigiamą poveikį celiulito atžvilgiu“,- įvairiapusę sporto naudą pabrėžia specialistė.

Ir jaunina odą, ir tirpdo riebalus

Gydytojos teigimu, giliuosiuose audiniuose esančios ląstelės yra dvejopos. Vienos jų, vadinamos adipocitais, kaupia riebalus. Tai jos formuoja celiulito požymius ir riebalų sankaupas. Šios ląstelės ganėtinai jautrios šilumai, tad kai audiniai užkaitinami iki reikiamos temperatūros, ir toks režimas palaikomas pakankamą laiką, paleidžiamas mechanizmas, sukeliantis programuotą tų ląstelių mirtį. Šių procedūrų metu galima sunaikinti net iki 40 proc. adipocitų.

Tuo tarpu kitos ląstelės, vadinamos fibroblastais, gamina kolageną ir hialurono rūgštį. Jos mažiau jautrios šilumai ir į tą pačią procedūrą reaguoja visai kitaip - jos tarsi „atsibunda“, suaktyvina savo veiklą, dėl to, įsijungus atsinaujinimo mechanizmui, oda stangrėja ir akivaizdžiai pasitempia.

Tinka ne visiems

Gydytoja perspėja: didelį antsvorį turintiems žmonėms nereikėtų tikėtis, kad tokiu būdu pavyks numesti svorį.

„Mūsų klinikoje taikant šią technologiją naudojamas 20mm skersmens antgalis, todėl šviesa pasiekia 1,5 cm gylį. Kadangi giliau esantys audiniai lieka nepaveikti, nutukusiam žmogui tai nebūtų problemos sprendimas“,- sako specialistė.

Kas vyksta procedūros metu

Tai terapinė, neinvazinė procedūra, ir tuo ji skiriasi nuo riebalų nusiurbimo. Atliekant procedūrą seanso metu žmogus jaučia intensyvią gilią šilumą, kartais net karštį. Oda stipriai įkaista, parausta, kiek paburksta. Nors po procedūros įkaitęs odos paviršius greitai vėsta, tačiau giliuose poodžio sluoksniuose dar kurį laiką išlieka malonus šilumos pojūtis.

„Procedūros metu tiesiogiai audinių nepažeidžiame, tačiau pakeičiame ląstelių medžiagų apykaitą. Kaitinant audinius iki 5 minučių - stimuliuojame fibroblastus, kurie sintezuoja hialuroną bei kolageną ir taip užtikrina odos stangrumą. Jeigu audinius kaitiname toliau, ilgiau nei 5 minutes, labiau veikiami adipocitai. Jų pačių medžiagų apykaita taip pakinta, kad netrukus įvyksta jų programuota priešlaikinė mirtis. Priešingai nei atliekant riebalų nusiurbimą, tai vyksta ne procedūros metu, o po jos. Kadangi adipocitams žūstant juose kaupęsi šlakai išlaisvinami, tai organizme pasklinda papildomas šalintinų medžiagų kiekis. Todėl labai svarbu, kaip elgiamės po procedūros“,- aiškina gydytoja.

Svarbūs ir kiti faktoriai

Lazeris nėra burtų lazdelė, kuria mostelėjus ištirps riebalai nuo juosmens ir dings celiulitas nuo šlaunų. Yra nemažai faktorių, nuo kurių priklauso procedūros sėkmė.

„Svarbu hormonų balansas, kontraceptikų vartojimas, mėnesinių sutrikimai. Labai svarbu ir gyvenimo būdas – kiek žmogus juda, kiek miega, kaip maitinasi. Ar turi žalingų įpročių – visa tai turime išsiaiškinti, nes tai didelę reikšmę turintys faktoriai,- pasakoja J. Žilienė. - Jei surinkus informaciją paaiškėja, kad yra hormonų sutrikimai, prašome lygiagrečiai spręsti šią problemą. Jeigu kūno masės indeksas per didelis, prašome sureguliuoti dietą taip, kad svoris mažėtų. Jei norime gero rezultato, turime žvelgti plačiau. Priešingu atveju teks nusivilti: bet kuri atskira procedūra neduos ilgalaikio rezultato.“

Siūloma visa programa

Norinčioms padailinti kūno linijas, atėjus į kliniką siūlomas kompleksinis problemos sprendimas. Įvertinus reikšmingus faktorius, sudaroma individuali programa, rekomenduojama dieta, ribojanti gliuteno kiekį, individualus sporto treneris, mankšta, SPA procedūros.

„Ypatingas dėmesys skiriamas kviečių baltymui gliutenui, kuris yra viena iš dažniausių maisto netoleravimą sukeliančių priežasčių. Dėl gleivinės dirginimo žarnyne kaupiasi dujos, o audiniuose - skysčiai. Dėl to ryškėja celiulitas. Vien tik atsisakius gliuteno ir laikantis racionalios dietos jau netrukus pamatysime rezultatą. Taip pat labai svarbu mankšta. Bent 30 minučių per dieną žmogus privalo aktyviai pajudėti, kad kaip reikiant sušiltų ir išprakaituotų. Nebūtina bėgti į sporto salę - pakaks intensyviai pasivaikščioti. Labai tinkamos ir rekomenduojamos visos SPA procedūros, kokias tik žmogus mėgsta – pirtys, įvyniojimai, masažai ir t.t. Na, ir visą šią programą puikiai papildo ne mažiau kaip šešios lazerio procedūros, atliekamos kartą per mėnesį “,- vardija medikė.

Anot specialistės, po procedūros palaipsniui žūstant riebalų ląstelėms atsiskyrę šlakai pasklinda organizme, todėl labai svarbu pirmas dvi paras gerti pakankamai skysčių. Taip šlakai bus lengviau pašalinami per inkstus. Kad dar būtų pagerintas drenažą, lazeriu paveiktose zonose rekomenduojama dėvėti apspaudžiančius drabužius - kompresines kojines ar korsetą.

Jeigu procedūra daroma dėl celiulito, papildomai siūlomi anticeliulitiniai kremai, sudėtyje turintys kofeino.

Specialistė pabrėžia, kad lazerinė riebalų tirpinimo ir celiulito mažinimo procedūra nėra vienkartinė procedūra, kurią padarėme ir pamiršome. Svarbus visas priemonių kompleksas, į kurį ši lazerio procedūra įsikomponuoja kaip dar viena labai efektyvi galimybė.

Užsakymo nr.: PT_72848308

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis