Intymaus gyvenimo rizikos, kurių dažnai neįvertiname

Makštis yra svarbi moters organizmo dalis, tad svarbu ir ją prižiūrėti. Makšties problemos gali turėti įtakos jūsų vaisingumui, lytinių santykių poreikiui ir galimybei patirti orgazmą. Nemalonūs pojūčiai intymiomis akimirkomis gali sukelti stresą ar santykių krizes.

Sužinokite daugiau apie riziką, kurios mes kartais neįvertiname.


Veiksniai, turintys įtakos lytinio gyvenimo kokybei


Nesaugūs lytiniai santykiai. Jų metu galima užsikrėsi įvairiomis ligomis, kurios trikdys intymų gyvenimą.


Nėštumo kontrolė. Barjeriniai kontraceptikai – prezervatyvai, diafragmos ir spermicidai – gali dirginti lytinius organus.


Higiena ir jos produktai. Infekcijos po gimdymo ar tamponų naudojimas ilgiau nei 8 valandas gali sukelti uždegimą bei padidinti toksinio šoko sindromo riziką. Toksinis šokas – reta, grėsmę gyvybei kelianti bakterinės infekcijos komplikacija.


Hormonai. Hormonų kiekio pakitimai gali turėti įtakos vaginos būklei. Pavyzdžiui, menopauzės, nėštumo ir žindymo metu sumažėjus estrogenų gamybai, dėl jų stokos sumažėja ir makšties išskyrų, todėl makštis sausėja, jos sienelės praranda elastingumą, ima plonėti. Lytinio akto metu atsiranda trintis, dėl to lytiniai santykiai tampa skausmingi.


Gimdymas. Gimdymo metu gana dažnai pasitaiko makšties plyšimų. Kartais atliekama epiziotomija – chirurginis pjūvis, kai kūdikiui gimstant žirklėmis kerpama gimdyvės tarpvietė (vieta tarp makšties ir išangės). Dėl gimdymo gali sumažėti vaginos raumenų tonusas.


Makšties trauma, sukelta traumos dubens srityje ar prievartavimo.


Ligos ir gydymas. Antibiotikų vartojimas gali padidinti grybelinės infekcijos (pienligės) riziką. Dėl endometriozės ir dubens uždegiminių ligų lytiniai santykiai gali būti skausmingi. Randai po dubens operacijų ir tam tikros terapijos gydant onkologinę ligą taip pat gali sukelti skausmą sekso metu.


Psichologiniai faktoriai. Nerimas ir depresija gali būti sumažėjusio lytinio potraukio ir susijaudinimo priežastis, dėl to jaučiamas diskomfortas ir skausmas sueities metu. Psichologinės traumos dėl seksualinio išnaudojimo ar nemaloni pirmoji seksualinė patirtis taip pat gali turėti įtakos jūsų intymiam gyvenimui.


Nors ir ne visų problemų galima išvengti, tačiau reguliariai lankantis pas ginekologą jos bus laiku diagnozuotos. Įveikite drovumą ir pasikalbėkite su gydytoju visais jums rūpimais klausimais. Taip jūs ne tik pasirūpinsite savo intymia sveikata, bet ir lytinio gyvenimo kokybe.

Užsakymo nr.: PT_74114520

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis