Kokie vaisiai ir daržovės yra kalorijų bomba?

Sakote, kad norint išlaikyti dailias kūno linijas, vaisių ir daržovių galima šveisti tiek, kiek širdis geidžia. Būkite apdairios: kai kurie šios grupės produktai slepia tikrą kalorijų užtaisą.

Ar žinote, kad yra tokių vaisių ir daržovių, kurių 100 g yra daugiau nei 100 kilokalorijų? Apie juos - plačiau:

Saldžiosios bulvės

Shutterstock nuotr.

100 g yra 111 kilokalorijų. Skanaujamos saikingai, jos pasitarnaus ruošiant skanius ir maistingus pietus. Be to, ar žinojote, kad saldžiosiose bulvėse yra beveik tiek pat betakarotino, kaip ir morkose? Tad jei rūpinatės savo regėjimu, kalorijų skaičiuoklę šiek tiek atidėkite į šalį.

Šviežios datulės

K.Stalnionytės nuotr.

100 g yra 114 kilokalorijų. Visgi jas atperka puikus vitaminų ir mineralinių medžiagų kokteilis. Jos puikiai tiks negalinčioms be saldumynų, tuo tarpu arabai prieš miegą pataria suvalgyti penkias datules. Jose gausu amino rūgšties triptofano, užtikrinančio ne mažiau saldų ir ramų miegą.

Česnakai

Fotolia nuotr.

100 g yra 142 kalorijos. Laimė, tokį kiekį česnakų vienu kartu galėtų sudoroti nebent ponas Drakula. Tuo tarpu visos, norinčios išvengti su šalčiais grėsmingai besiartinančių peršalimo ligų, juos turėtų dažniau įtraukti į savo racioną.

Žaliosios alyvuogės

Shutterstock nuotr.

100 g yra 145 kilokalorijos. Vis dėlto tai nėra priežastis neįtraukti jų į kito vakarėlio meniu. Palyginus su juodosiomis alyvuogėmis, 100 g slepiančiomis 294 kilokalorijomis, jos tėra maža gardi nuodėmė. Maža to, šalia visų naudingųjų savybių jos puikiai apsaugo nuo pagirių.

Avokadai

Shutterstock nuotr.

100 g yra 219 kilokalorijų. Dėl visko kaltas didelis riebalų kiekis (net 32%), todėl besilaikančios dietos šią daržovę turėtų vartoti saikingai. Nepaisant to, avokadai atstos sotų ir sveiką užkandį neturinčioms laiko ir dėl įtempto gyvenimo būdo dažniau gyvenančioms lėktuvuose nei namuose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis