10 įpročių, kuriuos turite išsiugdyti, jeigu norite visada būti geros formos

Šios taisyklės padės jums greitai įgyti idealią figūrą. Juk dailios kūno linijos – ne būtinai alinančių treniruočių rezultatas. Jas pasiekti gali padėti ir keli paprasti įpročiai. Štai kelios paslaptys, kas padės jums palaikyti puikią formą.

1. Rytą pradėkite pratimu „peteliškė“

Šis rytietiškas metodas padės ne tik greitai nubusti neatidedant žadintuvo, bet ir palengva pereiti prie rytinės treniruotės. Viskas, ko reikia, tai įsivaizduoti, kad dalis jūsų kūno yra peteliškės sparnai. Pradėkite nuo blakstienų: judinkite jas tarsi sparnelius, tai pamažu, tai greitai. Kai praeis mieguistumas, pereikite prie rankų, o nuo jų – prie kojų. Šie pratimai taps puikiu apšilimu tolimesnei mankštai.

2. Dušą derinkite su masažu

Odos ar raumenų tonusui palaikyti kontrastinio dušo nepakanka. Vandens procedūras papildykite masažu, jam naudokite specialias pirštines ar masažuoklius, taip išjudinsite audinius ir kraują. Negailėkite savęs: lengvi paglostymai duos tik paviršinį rezultatą. Jeigu norite greičiau pasijusti budrūs, galite iš maltos kavos pasidaryti kūno šveitiklį.

3. Pasiruoškite maistą iš anksto ir nešiokitės su savimi dėžutėse

Valgyti dažnai ir nedaug – visiems gerai žinoma taisyklė. Įsigykite penkias-šešias vienodas dėžutes, kurių visų bendras tūris turi būti lygus jūsų visos dienos raciono apimčiai. Ruoškite maistą iš anksto visai dienai ir padalinkite jį į dėžutes, ant kiekvienos užrašykite valgymo laiką. Jeigu nenorite nešiotis su savimi naminio maisto, porcijas matuokite tuščia dėžute. Bėgant laikui išmoksite nustatyti reikiamą porcijos dydį iš akies.

4. Greičiau eikite

Jeigu turite žingsniamatį ir laikotės rekomendacijos per dieną nueiti ne mažiau kaip dešimt tūkstančių žingsnių, sustiprinkite pasivaikščiojimo efektą. Tam reikia tiesiog paspartinti žingsnį, nes greitas ėjimas kalorijas degina veiksmingiau. Kad nueitume daugiau, skirkite pasivaikščiojimui konkretų laiką, pavyzdžiui, pakeliui iš darbo į namus.

5. Užsiimkite „nepastebima“ kūno rengyba bet kurioje patogioje vietoje

Knygos skaitymą visuomeniniame transporte ar ataskaitos rengimą kompiuteriu derinkite su kūno rengyba. Nusiraminkite, to niekas nepastebės. Norint sutraukinėti raumenis, visai nereikia mojuoti kojomis ar rankomis. Pavyzdžiui, treniruoti pilvo presą gali padėti paprastas raumenų fiksavimas įkvepiant ir iškvepiant.

Įkvėpimo metu maksimaliai įtempkite pilvo raumenis ir palaikykite kelias sekundes. Iškvėpimo metu juos atpalaiduokite. Turėklas troleibuse ar autobuse padės patempti pilvo, rankos ir krūtinės raumenis. Įsikibkite į jį dešine ranka ir pasistenkite pasisukti visu kūnu į dešinę, tuo metu ranka priešindamiesi tam. Tą patį pakartokite ir su kaire ranka.

6. Nešiokitės su savimi sveikų užkandžių

Stenkitės visada su savimi turėti vaisių ar nedidelį maišelį riešutų ir džiovintų vaisių. Jeigu išalkote, geriau išgerkite su jais arbatos ar kavos, užuot stvėręsi prancūziškos bandelės.

7. Išeikite pasivaikščioti su šunimi (net jeigu jo neturite)

Jeigu turite šunį, jums pasisekė – jis jus priverčia reguliariai būti lauke. Vis dėlto, jeigu naminio augintinio neturite, galite pasisiūlyti pavedžioti draugų augintinį.

8. Vieną išeiginę skirkite aktyviam poilsiui

Šis įprotis taps puikiu pretekstu daugiau laisvalaikio praleisti su draugais ar šeima. Sekmadienį palikite filmo žiūrėjimui ar pasisėdėjimui restorane, o šeštadienį išeikite pažaisti tenisą ar futbolą. Arba galite paprasčiausiai pašokti.

9. Nepamirškite tvarkytis

Jeigu namų tvarkymą vertinsime kaip mankštą, o ne šiaip būdą palaikyti namuose švarą, galime sutaupyti laiką, skirtą ėjimui į sporto klubą.

10. Užmikite be išmaniojo telefono

Šį įprotį išsiugdyti yra sunkiausia, tačiau jis yra pats naudingiausias. Likus valandai iki miego stenkitės padėti į šalį visus įrenginius. Jų skleidžiama šviesa aktyvina smegenis, dėl ko darosi sunkiau užmigti arba pradeda kankinti nemiga. Be to, tai sutrikdo organizmo veiklą – miego metu sudeginama mažiau kalorijų. Todėl prieš miegą kur kas geriau paklausyti muzikos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis