8 maisto produktai, kurie naikina parazitus mūsų organizme

Vien nuo minties, kad kažkas gyvena mūsų organizme, jautresnius iš mūsų gali supykinti. Vieni organizmai yra draugiški ir net būtini mūsų organizmui, o kiti gali jam rimtai pakenkti.

Parazitai dažniausiai gyvena virškinamajame trakte, kur šilta ir drėgna, ir kur galima siurbti mums taip reikalingas maistines medžiagas. Ekspertai mano, kad apytikriai trečdalis iš mūsų turi ar kažkuriuo gyvenimo etapu yra turėjęs žarnyno parazitų, o kai kurie ekspertai teigia, kad šis rodiklis yra daug didesnis. Pateikiame sąrašą 8 produktų, kurie natūraliai naikina parazitus. Įtraukite juos į savo mitybą ir džiaukitės švariu organizmu.

Antiparazitiniai produktai

1. Šviežias česnakas

česnakas
česnakas
Fotolia nuotr.

Česnakas dažniausiai būna antiparazitinių produktų sąrašo viršuje. Šviežias, termiškai neapdorotas česnakas puikiai išvaro parazitus ir sunaikina organizmo bakterijas. Česnakas sunaikina askarides ir kitus paplitusius žarnyno parazitus. Be to, česnakas - puikus prebiotikas, juo minta gerosios žarnyno bakterijos, tad jis gerina virškinimą.

2. Ananasai

Shutterstock nuotr.

Bromelainas – baltymus skaidantis fermentas, išgaunamas iš ananasų šerdies ir minkštimo. Šis fermentas naudingas organizmui – jis ne tik gerina virškinimą, bet ir turi antiparazitinių savybių. Be to, ananasai turi priešuždegiminių savybių, tad jie rekomenduojami ir kaip pagalbinė priemonė gydant lėtinius uždegimus.

3. Kokosų aliejus

Shutterstock nuotr.

Kokosų aliejuje yra lauro rūgšties, kuri, manoma, turi antiparazitinių, antivirusinių ir antibakterinių savybių. Tačiau kaitinant kokosų aliejų aukštoje temperatūroje, sunaikinamos jo naudingosios savybės, tad ieškokite šaltai spausto aliejaus ir vartokite jį termiškai neapdorotą.

4. Moliūgų sėklos

Shutterstock nuotr.

Moliūgų sėklose daug baltymų, daug ląstelienos, be to, jos yra labai gardžios. Moliūgų sėklos padeda išnaikinti kaspinuotį. Jei norite geresnių ir greitesnių rezultatų, moliūgų sėklas valgykite su lukštais – taip gausite daugiau ląstelienos.

5. Pelynas

Shutterstock nuotr.

Pelynais kirminai naikinami jau ne vieną amžių. Juose yra medžiagų, kurios susilpnina parazitų ląstelių membranas, ir jie pasišalina iš organizmo. Pelyną galima gerti užplikytą kaip arbatą, kapsulėmis arba kaip skystą ekstraktą.

6. Krienai

Krienai padeda pasveikti nuo slogos
Krienai padeda pasveikti nuo slogos
Shutterstock nuotr.

Nors šią aitriąją šaknį mėgsta ne visi, vertėtų nepamiršti, kad šviežiai sutarkuotoje krieno šaknyje yra antibakterinių medžiagų, padedančių atsikratyti parazitų. Krienus valgykite šviežiai supjaustytus ar sutarkuotus, kad naudingosios medžiagos neprarastų savo savybių.

7. Fermentuoti produktai

Ne paslaptis, kad fermentuotas maistas itin palankiai veikia mūsų sveikatą. Fermentuoti produktai palaiko gerąsias organizmo bakterijas, tuo pačiu naikindami blogąsias ir parazitus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis