Silvijos sėkmės istorija: varginančią odos problemą įveikiau per pusmetį

Aknė – odos liga, kamuojanti net 95 proc. paauglių. Nors dažnai tikima, kad spuogai praeis savaime, tačiau jų negydant aknė gali kankinti 10 metų ar net ilgiau, palikti randus ir psichologines problemas. Aknė – lėtinė uždegiminė liga ir jos gydymui reikia laiko, tačiau ją įveikti įmanoma. Svarbiausia išmokti svarbiausias taisykles ir kantriai jų laikytis.

Silvija (21 m.) – viena iš Bioderma projekto „Aknei reikia laiko“ dalyvių. Projekto tikslas – parodyti, kad nors aknė sudėtinga odos liga, tačiau kantriai siekiant rezultatų ir laikantis gydytojo nurodymų su ja galima kovoti. Šio projekto dalyviai 6 mėnesius lankėsi pas gydytoją, naudojo jiems paskirtus medikamentus ir Sébium dermatologinę kosmetiką riebiai, į spuogus linkusiai odai. Šiandien Silvija dalinasi savo sėkmės istorija.

SPUOGAI PRASIDĖJO PAAUGLYSTĖJE

Šiuo metu Silvija jau studentė, tačiau mergina pasakoja, kad aknė, prasidėjusi paauglystėje, kamavo iki šiol. „Pirmieji spuogai atsirado 12 metų ir laikui bėgant ši problema tik ūmėjo, spuogų rodėsi vis daugiau, jie buvo pūlingi ir skausmingi. Spuogai mane vargino tiek fiziškai, tiek emociškai. Mano mama kiekvieną dieną mane tikino, kad aš įveiksiu aknę, todėl vis laukiau, kada baigsis šis laikotarpis ir galėsiu džiaugtis lygia oda. Žinojau, kad aknė kiekvienam trunka individualiai, todėl tikėjau, kad ir man ji greitai baigsis. Dabar esu trečio kurso studentė, tačiau iki šio projekto su spuogais ant veido vis dar kovojau“.

Paauglystėje Silvija išbandė veido valymus, tačiau jos manymu, jų poveikis būdavo trumpalaikis. Taip pat mergina lankėsi pas gydytoją, išbandė liaudiškas priemones: vaistažolių užpilais prausdavo veidą, darydavo garų voneles. „Spuogų stengdavausi nespaudinėti, nes žinojau, kad odos būklė gali dar labiau pablogėti. Taip pat nesidažiau, nes tai mano odai būdavo „kančia“. Stengiausi atsakingai pasirinkti odos priežiūros priemones, nepirkau jų prekybos centruose, nes tokios priemonės mano odai pridarydavo daugiau žalos nei naudos.“

KARČIOS APLINKINIŲ REPLIKOS

Silvija neslepia, kad dėl savo odos būklės išgyveno nemalonius jausmus. „Jaučiausi nejaukiai dėl žmonių komentarų. Jie dažnai užsimindavo, kad mano oda negraži ir klausdavo, kodėl ja nesirūpinu. Žmonės netaktiškai komentuodavo mano išvaizdą, tai buvo nemaloni patirtis. Dažnai jausdavausi emociškai sugniuždyta, aplinkinių replikos mane skaudindavo. Dėl to nenorėjau rodytis viešumoje, veidą stengdavausi prisidengti, nes atrodydavo, kad visi aplinkiniai žiūri į mano spuogus. Vengdavau fotografuotis, o jei turėdavau nuotraukų, jas retušuodavau. Nenorėjau į save net pažiūrėti“, – skaudžius išgyvenimus prisimena Silvija ir priduria, kad be šeimos palaikymo ir mamos paguodos būtų buvę dar sunkiau su tuo susitaikyti. Merginos nuomone, tėvams svarbu padrąsinti savo vaikus, pagirti juos, sakyti komplimentus. Tokie žodžiai paguodžia ir suteikia stiprybės gydytis šią odos ligą.

KOMPLEKSINĖ ODOS PRIEŽIŪRA

Prieš pusę metų, prisijungusi prie projekto, Silvija apsilankė pas gydytoją dermatologę, kur jai buvo sudarytas aknės gydymo planas: paskirti medikamentai ir dermatologinė Sébium kosmetika, kuri sustiprino medikamentinio gydymo rezultatą ir užtikrino odos komfortą. „Pradėjus gydymą, veido priežiūros rutina atrodė taip: ryte ir vakare veidą prausdavau Sébium prausikliu. Vakare, ant švariai nuvalytos odos užtepdavau specialių vaistų, kuriuos man paskyrė gydytoja. Jei iškildavo koks pūlingas spuogas arba jausdavau, kad jis kyla, užsitepdavau antibiotinio pagrindo gelio būtent ant tos vietos. Gydymo pradžioje vartojau ir geriamuosius antibiotikus. Kadangi dėl medikamentinio gydymo oda išsausėdavo, naudojau ir specialų drėkinantį kremą riebiai odai Sébium Hydra. Jis atkūrė odos komfortą, numalšino sudirgimą. Taip pat gydymo pradžioje man buvo atliktas rūgštinis veido pilingas.“

Silvija pas gydytoją lankėsi 3 kartus ir šiuo metu yra užsirašiusi dar vienam vizitui, kurio metu bus sudarytas kasdienis odos priežiūros planas, padedantis palaikyti pasiektus rezultatus.

Silvija pusę metų kantriai siekė trokštamo rezultato, tačiau prisipažįsta, kad kartais jai būdavo sunku susilaikyti ir spuogo nespausti: „Vengdavau spausti spuogus ir kitaip juos liesti, bet kartais, kai vėl iškildavo tokie „nenaudėliai“ prieš man svarbias progas, neapsikęsdavau ir juos išspausdavau. Nenorėjau, kad jie man gadintų šventę, bet po to gailėdavausi, nes vietoje vieno spuogo išdygdavo dar keli.“

Šiandien, praėjus pusei metų nuo pirmojo vizito pas gydytoją dermatologę, Silvija džiaugiasi lygia oda ir kiekvienam, kamuojam spuogų, pataria: „Nedelskite kreiptis pas gydytoją. Jis patars, kokias priemones naudoti ir kodėl svarbu laikytis disciplinos. Nerekomenduočiau užsiimti savigyda, nes spuogai nuo to gali tik paūmėti. Kiekvieno aknės tipas skirtingas, todėl gydymas yra individualus. Taip pat atkreipkite dėmesį į naudojamą kosmetiką. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad svarbu rinktis specialias dermatologines priemones riebiai, į spuogus linkusiai odai. Ir žinoma, būkite kantrūs.“

Silvija taip pat nori atkreipti tėvų, auginančių paauglius vaikus, dėmesį. Ji sako, kad jauniems žmonėms labai svarbu tėvų palaikymas, jų rūpestis ir požiūris į odos būklę. Merginos manymu, vengti gydymo ir laukti, kol spuogai praeis savaime nereikėtų, nes tai odos liga, kurios negydant spuogai gali trukdyti paaugliui bendrauti, mokytis, atsipalaiduoti bendraamžių draugijoje. „Patarčiau tėvams nuvesti savo vaikus pas gydytoją dermatologą. Svarbu pasitikėti specialistų žiniomis, nes būtent jie pritaikys tinkamiausią gydymą, kurio metu itin svarbus tėvų palaikymas ir parama.“

NAUDINGA PRAKTIKA

Silvija pasakojo, kad per šiuos pusę metų ji gavo svarbias pamokas apie odos priežiūrą. „Dalyvaudama šioje programoje išmokau, kaip svarbu kasdien teisingai rūpintis oda. Dabar žinau, kad vaistus, kuriuos skyrė gydytojas, būtina vartoti ne savo nuožiūra, o pagal sudarytą gydymo planą. Išmokau, kad tik kasdien kantriai rūpinantis oda ir laikantis gydytojo nurodymų bus pasiektas geriausias rezultatas. Projekto pradžioje buvo sunkiau, vis reikėjo sau priminti, kad nepamirščiau naudoti vaistų ir dermatologinės kosmetikos. Vėliau prie kasdienės rutinos pripratau, o kadangi esu kantri, atsakingai rūpinausi oda, nes žinojau, kad geras rezultatas neateina iš karto“, - savo patirtimi ir sėkmės pamokomis dalinasi Silvija.

Jauna, žavi mergina pasakoja, kad jausmas, kai pagaliau ji gali džiaugtis lygia oda, yra nuostabus. „Emocijos labai puikios! Pasitikiu savimi, sulaukiu komplimentų, kad mano oda atrodo puikiai. Dabar drąsiai galiu eiti į viešumą be makiažo, nebesulaukiu smalsių žvilgsnių ir erzinančių bei nuotaiką gadinančių replikų dėl odos išvaizdos.“

Nuotraukose Silvija projekto pradžioje:

Silvijos veido būklė po gydymo:

SPECIALISTĖ PATARIA

Pasak gydytojos dermatovenerologės Astos Dumbliauskienės, jei ant veido paaugliui vaikui pastebėjote vieną po kito kylančius pūlinukus, pas odos specialistą reikėtų kreiptis kuo skubiau. Laukimas, kol spuogai išnyks savaime, gali palikti neišgydomų randų, pigmentinių dėmių.

Taip pat gydytoja sako pastebinti, kad dažnai ir patys jaunuoliai bijo eiti pas specialistus, nes galvoja, kad atliekamos procedūros yra skausmingos ar gali dar labiau pabloginti odos būklę. Tačiau gydytoja ramina, kad šiuo metu aknės gydymo būdai pasikeitę ir pagrindo tokiems nuogastavimams nėra.

Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė

„Dermatologai šiai ligai gydyti dažniausiai išrašo geriamus bei tepamus vaistus ar paskiria neskausmingas lazerines procedūras. Tėvai neturėtų galvoti, kad laukimas ar pigesnių priemonių pirkimas finansiniu požiūriu kainuos pigiau. Kuo ilgiau lauksite, tuo aknės problemos didės, o tai reiškia, kad pailgės ir gydymo procesas, prireiks stipresnių vaistų“, – praktikoje ne vieną tokį atvejį mačiusi pasakojo gydytoja dermatovenerologė, raginanti nebijoti ir nedelsiant imtis veiksmų. „Paaugliai dar nėra atsakingi už savo veiksmus, dažnai trumpalaikis efektas jiems gali būti patrauklesnis, nes ilgalaikiam gydymui reikia kantrybės. Tačiau tėvai ir esame tam, kad parodytumėme jiems teisingą kelią, kaip rūpintis savo sveikata.“

SVARBIAUSIOS ODOS PRIEŽIŪROS TAISYKLĖS

Kovojant su jaunatviniais spuogais reikia apsišarvuoti kantrybe. Aknės gydymas ir priežiūra priklauso nuo jos sunkumo laipsnio. Gerai toleruojamų priemonių efekto reikėtų laukti bent 4-6 savaites, tačiau gali prireikti ir metų norint pamatyti maksimalų gydymo rezultatą.

Svarbu kreiptis į specialistą. Sunkesnės formos aknės gydyti vien tik savo jėgomis nereikėtų. Pirmiausia rekomenduojama kreiptis į specialistą, kuris paskirs tinkamą gydymą vaistais ir sudarys kasdienę odos priežiūros programą su dermatologine kosmetika.

Dermatologinė odos priežiūra:

• Veidą prauskite ryte ir vakare su specialia riebiai, į spuogus linkusiai odai skirta odos higienos priemone.
• Kiekvieną dieną naudokite specialų dermatologinį kremą, skirtą spuoguotai odai.
• Kovoti su aknės simptomais padeda ir papildomos odos priežiūros priemonės, todėl kelis kartus per savaitę rekomenduojama naudoti specialią kaukę.

Šiais taisykles puikiai iliustruoja ir Silvijos istorija. Pasiekti džiuginantys rezultatai įrodo, kad nors aknė sudėtinga odos liga, tačiau kantrybė, laikas ir gydymo plano laikymasis padeda spuogus įveikti! Nenuleiskite rankų, džiaukitės gyvenimu, išlikite optimistais, venkite streso, turėkite kantrybės, klausykite gydytojo nurodymų ir prisiminkite – tik kasdienė odos priežiūra padeda džiaugtis lygia oda.

Šį straipsnį taip pat galima rasti www.bioderma.lt svetainėje, ir ČIA.

Užsakymo nr.: PT_70906982

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis