Karina Krysko-Skambinė: turime šeimoje nelaužomą tradiciją

Gydytojų teigimu, dažnai apkabinami vaikai jaučiasi ne tik saugesni, labiau pasitikintys savimi, bet ir ramiau miega, turi mažiau baimių, lengviau įveikia stresines situacijas, pasižymi geresniais mokymosi gebėjimais, stipresniu imunitetu, lengvesne integracija tarp bendraamžių ir t. t.

Savaitės skaitomiausi straipsniai:
- Gintarė Karaliūnaitė–Canuel – kaip lieknėja žinoma moteris
- V. Baublienė: erotikos atspalviai, sado-mazo efektas ir rožių aliejus
- Ką savo spintoje turi turėti šiuolaikinė miestietė?
- Balandžio mėnesio horoskopas: laukia santykių išbandymai
- Geriausia metų aktore pripažinta A. Diržiūtė: mėgstu tai, kas dvelkia naftalinu
- Velykų pynė

Žinomi žmonės prisijungė prie socialinio-edukacinio projekto „100 apkabinimų“, keliančio rūpinimosi vaikais problematiką, ir pasižadėjo vaikus apkabinti dar dažniau bei skatina tai padaryti ir kitus. Jų paprašėme papasakoti, kokią svarbą apkabinimai užima jų šeimoje.

Dainininkė Karina Krysko-Skambinė

„Mūsų šeimoje yra nelaužoma tradicija prieš išvykstant iš namų apsikabinti ir pasibučiuoti. Kartais man tenka grįžti į namus ir apkabinti savo vaiką, nes vos išvažiavusi, gaunu sms, jog pamiršau tai padaryti ir sūnus dėl to yra neramus.

Žaidžiant su Majumi, stengiuosi paryškinti, kaip žaisliukai draugauja, apsikabina, gyvena draugiškai. Būnant kitoje aplinkoje, su artimaisiais, stengiuosi pabrėžti mandagumą ir sutarimą. Jei artimoje aplinkoje pasakome kažką ne taip, visuomet atsiprašome ir apsikabiname. Kai Majus pats pradėjo sakyti „aš tave myliu, mamyte", „pasiilgau tavęs", supratau, jog parodyta meilė vaikui sugrįžta 1000 kartų labiau. Labai skatinu apkabinti vaikus bet kada, net visai be pagrindo.“

Bėgikė, Lietuvos čempionė, Sporto žinių vedėja, sporto laidų prodiuserė Vlada Musvydaitė-Baranauskienė

 

„Apkabinti vaiką ir pasakyti „aš tave myliu“ yra vienas svarbiausių dalykų pasaulyje. Skatinu savo vaikus reikšti emocijas, ne tik geras, kai jie man sako „aš tave myliu“, bet ir neigiamas, pavyzdžiui, „aš nepatenkintas“. Net ir po šių žodžių apkabinus vaiką, jo nuotaika iš karto pasitaiso. Kitas mano ginklas yra šypsena. Jei suklystu arba noriu kažko paprašyti – šypsausi, apsikabinu, todėl ir mano vaikai kažką prikrėtę šypsodamiesi apsikabina mano kojas. Pamačiusi tokį vaiką, tiesiog negaliu ant jo pykti.

Kai aktyviai sportuodavau, trenerė man dažnai kartodavo „myliu tave“, o man pagerinus savo rezultatus, būtinai apkabindavo. Man tai būdavo labai svarbu, tikriausiai todėl savo vaikus ugdau taip pat. Kitiems tėvams patarčiau dažniau pripažinti savo jausmus ir pasakyti vaikui, kaip stipriai jį myli. O, jei tėveliai dažniau apkabintų savo tėvus ir senelius, vaikai mielai perimtų jų pavyzdį ir dažniau apkabintų juos pačius."

Radijo laidos „Radistai“ vedėjas Rolandas Mackevičius

Rolandas ir Ieva Mackevičiai
Rolandas ir Ieva Mackevičiai
DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Apkabinu vaiką labai dažnai, net miegame visi kartu su žmona ir sūnumi apsikabinę. Tikiu, kad apkabinimai yra be galo svarbūs – jais išreiški savo jausmus, parodai meilę, vaikas jaučiasi saugus.

Apkabinimams specialios progos nereikia, jie tiesiog būtini kaip maistas. Mano sūnus dar labai mažas, jei matau, kad tiesia rankytes link manęs, viską metu ir prieinu. Net neįsivaizduoju, kad galėtų būti kitaip. Negalima ignoruoti vaiko noro prisiglausti, o ir laukti kol paprašys apkabinimo nereikia – apkabinimui proga nebūtina.“

Lietuvos TV laidų vedėja ir žurnalistė Rūta Lukoševičiūtė

Klubas.lt (M.Jurkutės nuotr.)

„Apkabinimai. Ko gero, tas šiltumo, artumo jausmas ateina iš vaikystės, perimamas tarsi graži tradicija iš tėvų ir senelių. Žinoma, jei būtent tokioje aplinkoje augai pats. Meilės, dėmesio ir šiltų apkabinimų man vaikystėje tikrai netrūko – suaugusių artimųjų glėbyje jaučiausi saugi ir laiminga. Tą pačią patirtį stengiuos perduoti ir dukrytei, kuriai jau penkeri. Ir tos pastangos – nesudėtingos, nes aš žinau, kaip jaučiasi vaikas, kai jį apkabina mama, tėtis, močiutė ar senelis. Savo dukrytę apkabinu labai dažnai ir gan dažnai sakau, kad ją labai myliu. Kartais, kai visai to nesitikiu, ji sako: „Mama, žinai ką? Aš tave labai myliu“. Tuomet mudvi apsikabinam ir dienos rūpesčiai – tarsi mostelėjus burtininko lazdele – išnyksta. Manau, kad apsikabinimai – puikus būdas būtent taip vaikams parodyti, kad jie mums rūpi. Turėdami tokią patirtį, mažyliai užaugs laimingi ir labiau pasitikintys savimi.“

TV serialų aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė

„Apkabinimai yra ir paskatinimas, ir paguoda. Jie reikalingi ir tuomet, kai sekasi, ir nesėkmės akimirkomis - tiesiog bet kada. Kai tik pamatau savo dukrytę Elzę, visad užsinoriu ją apkabinti ir visada pakviečiu apsikabinti. Turbūt savo dukrą apkabinu šimtą kartų per dieną. Mūsų šeima netgi turi tokį šūkį, kai nesimatom ilgai arba žinom, kad reiks išsiskirti ilgesniam laikui, tai visi einam ir sakom „Mūsų šeima, apsikabinam!“. Ir visi greitai apsikabiname ir pasibučiuojame.

Tikiu, kad dažnai apkabinamas vaikas jaučiasi mylimas, jaučia, jog juo rūpinamasi, norima su juo bendrauti. Apkabinimais išreiškiama meilė, pasidalijama šiluma, jie pats tinkamiausias paskatinimas, todėl jų per daug tikrai nebus. Įdėtas švelnumas sugrįžta – mano dukrytė irgi labai nori dažnai apsikabinti, pabučiuoti.“

Įvairių sričių gydytojai skaičiuoja, kad vaikui reikia bent 30 apkabinimų per savaitę, o kad vaikas augtų fiziškai ir emociškai sveikas – 60–80 apkabinimų per savaitę. Socialinis-edukacinis projektas „100 apkabinimų“ skatina skirti 100 apkabinimų per savaitę, kad vaikai augtų ne tik sveikesni, bet ir laimingi.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis