Patarimai, kaip surengti išskirtinę šventę ir kokią tematiką rinktis

Teminiai gimtadieniai - ant bangos.

Užkandžiai, tortas ir spontaniški žaidimai ar pokalbiai - toks standartinis gimtadienis pasirodo jau atgyvena. Dauguma vaikų ir net suaugusiųjų trokšta ypatingo, originalaus teminio vakarėlio ar iki smulkmenų sustyguotos šventės. Šią tendenciją patvirtina ir didžiausio šventinės atributikos prekybos centro Baltijos šalyse „Švenčių miesto” komercijos direktorė Rasuolė Šiuipienė. „Šiandien galime pasiūlyti net 60 skirtingų temų atributikos, bet tuo pačiu domimės naujausiomis tendencijomis, atidžiai klausome klientų norų, patys ieškome naujų idėjų parodose ir nuolat pildome gimtadienių bei vakarėlių temų meniu,”- teigia pašnekovė ir kviečia pasidairyti po spalvingas „Švenčių miesto” lentynas.

Fotolia nuotr.

Vaikystės herojai

Stebėti ir lygiuotis į stipresnius, augti mokantis iš mylimų herojų, puoštis, neatsiliekant nuo garsiausių pasakų princesių, linksmintis ir švęsti kartu su mylimiausiais animacinių filmukų personažais - tokie štai mažųjų gimtadieninkų norai. Ir į juos „Švenčių miesto” parduotuvėse žiūrima labai rimtai. Džiugu čia matyti tiek daug pačių populiariausių temų atributikos bei dekoro elementų. Ir tai ne tik tą temą atspindintys vienkartiniai indai, balionai, girliandos, bet ir kostiumai, aksesuarai, stalo dekoras, puošybos elementai ir net nedidelės smulkmenos, padedančios sukurti vientisą šventės įvaizdį.

Šiandien populiariausia gimtadienio tema tarp berniukų - piratai, o mergaitės vis dar aistringai seka „Ledo šalies” herojų stiliumi ir nori būti princesėmis elsomis. Tad šių temų lentynos išties stebina gausa. Piratai gali mėgautis itin tikroviškais kostiumais bei įsigyti originalių aksesuarų - kardų, akių raiščių, barzdų. Šventės dekoravimui skirti marinistiniai bei kaukolėmis dekoruoti aksesuarai. Taip pat nesunkiai sukursite ir tikrą „Ledo šalį” savo namuose: dirbtinis sniegas, įvairių dydžių popierinės snaigės, dekoratyviniai kristalai ir visa, animacinio filmo įkvėpta šventinės atributikos serija vienoje vietoje.

Fotolia nuotr.

Berniukų „Švenčių mieste” laukia ir garsioji superherojų trijulė: Betmenas, Žmogus Voras ir Supermenas. Galėsite išsirinkit ne tik labiausiai tinkantį herojišką kostiumą, bet ir ne mažiau džiuginančių aksesuarų ir šventės puošmenų. Mergaičių taip dievinami poniai nenusileidžia populiarumu princesei Elsai, tad ir jais padabintos atributikos gausu. Princesės bei fėjos taip pat gali būti ramios - parduotuvėje ras viską nuo pūsto tiulio sijonėlio ir sparnų iki pačių įvairiausių spalvų drugelių šventinės vietos puošybai.

„Jau ne vienerius metus stebime vaikų meilę klasika tapusiems herojams, tokiems kaip peliukai Mikis ir Minė, Mikei Pūkuotukui, Žaibui Makvynui, Hello Kitty ir tuo pačiu stengiamės pasiūlyti naujienų. Tad šiandien galime pradžiuginti ir kiaulytės Pepos, ir Alisos iš stebuklų šalies, ir Angry Birds gerbėjus,” - asortimentą pristato „Švenčių meisto” atstovė.

O ar vyresnius vaikus dar vis žavi pasakų herojai? Pasirodo, vyresnės mergaitės vis dar seka „Monstrų vidurinės” herojėmis ir mielai savo šventę dekoruoja jų atributika, taip pat 10-13 metų vaikams ar dar šiek tiek vyresniems imponuoja abstraktesnis šypsenėlių (Smile veiduko) stilius.

Fotolia nuotr.

Naujų temų paieškos

Jei herojiški gimtadieniai jūsų mažylių dar nedomina, taip pat vertėtų užsukti pasidairyti į „Švenčių miesto” parduotuves. Spalvingose vitrinose akį džiugina pagal spalvas surikiuoti indai, balionai bei smagios dekoracijos. Šiandien itin populiaru rengti vienos kurios nors spalvos atributika dekoruotas šventes, pačių mažiausiųjų gimtadieniuose, be abejo, dominuoja rožinė arba melsva, tačiau ne mažiau populiarios ir kitos spalvos. Išvengti vienos spalvos monotonijos padeda dryžuoti, taškuoti ir zigzagais puošti indai, popieriniai šiaudeliai bei kitos dekoravimo priemonės. Tai tikras topas, tikras taškelių ir dryžių renesansas.

Taip pat tėveliai mielai renkasi boružėlių, bitučių, įvairių gyvūnėlių, cirko temas. Na, o jei jūs mėgstate improvizuoti, kurti ir patys stilizuoti šventes, tikrai rasite dekoracijų jūros, aeronautikos, povandeninio pasaulio, džiunglių, baleto, karinei ir dar aibei kitų temų.
Vis didesnio susidomėjimo sulaukia įvairių profesijų kostiumai. Tad parduotuvių lentynos pildosi gaisrininkų, policininkų, gydytojų, karininkų teminiais aksesuarais ir kita atributika. „Noras stebėti suaugusiųjų pasaulį ir išbandyti įvairius vaidmenis bei profesijas padeda ne tik smagiai leisti laiką bet ir ugdo, tad džiaugiamės galėdami prie to prisidėti,” - vaikiškų gimtadienių temų apžvalgą užbaigia Rasuolė.

Fotolia nuotr.

O kaip švenčia suaugusieji?

Suaugusiųjų noras paminėti savuosius gimtadienius laikantis tam tikros temos taip pat vis auga. Be abejo tai ne visada susiję su gimtadieniais, įvairūs teminiai vakarėliai draugų rate ar darbovietėse taip pat verčia ieškoti ir įvairių kostiumų, ir aksesuarų.

Pasirodo, kad suaugusieji labiausiai mėgsta improvizuoti spalvinėmis temomis. Ir pačios populiariausios spalvos statuso jau ilgokai niekam neužleidžia juoda. Juodi indai, juodi balionai, juodos girliandos - tai tik dalis to, ką galite rasti „Švenčių mieste”. Absoliučiai juodą gotikinį stilių paįvairinę kitų spalvų inkliuzais galėsite mėgautis ne mažiau stilinga aplinka: juodos ir rožinės derinys dvelks jaunatviškumu, juodos ir baltos - klasika, juodos ir aukso - art deco stiliumi - variantų daug kaip ir erdvės improvizacijai.

Fotolia nuotr.

Tęsiant juodąją temą tenka pripažinti, kad mūsuose itin populiarūs siaubo vakarėliai, net ir ne Helovino metu. Tad parduotuvėse visada rasite dekoracijų su kaukolėmis, vorais, raganų, vampyrų ir kitų siaubingų personažų kaukių bei aksesuarų. Tokių temų gerbėjų laukia įvairios tatuiruotės, lateksinės žaizdos, dirbtinio kraujo porcijos, efektingi akių lęšiai ir grimas.

Tai, kad ne vien juodos temos ima viršų, įsitikiname prie spalvingesnių lentynų, kur galima rasti visko, ko prireiks havajietiškam ar meksikietiškam vakarėliui. Ryškios spalvos ir egzotiškas dekoras taip pat populiarus, ypač pasiilgusiems vasaros ir šilumos. Holivudas taip pat įtakoja vakarėlių temas, kaip ir animaciniai filmukai vaikų gimtadienius. Į didžiuosius ekranus perkelta Getsbio istorija prikėlė iš užmaršties art deco ir Amerikos aukso amžiaus stilių, jis mėgiamas iki šiol, kaip ir klasikinių gangsterių filmų stilistika. Retro dvasios įkvėpti aksesuarai labai mėgiami moterų: itin kokybiški perukai, priklijuojamos blakstienos ir originalios domino kaukės be vargo jus pavers Holivudo vertomis divomis. Disko ir auksas - taip pat niekada nepabostanti tema kaip ir sena gera disko muzika.

Fotolia nuotr.

O vyrai kur kas mieliau renkasi su sportu susijusias temas, pavyzdžiui, dedikuotas futbolui.

Panašu, kad švenčių ekspertai yra pasiruošę padėti jums pasirengti patiems netikėčiausiems vakarėliams: hipių, laukinių Vakarų, kosmoso, Olimpinių žaidynių, ligoninės priimamojo… Iš „Švenčių miesto” tikrai neišeisite nors be mažiausio tinkamo aksesuaro.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis