Kaip moters gyvenimą gali pakeisti jos pasirinkimai?

Gyvenime ne visos moterys gali apie save pasakyti „Aš esu tobula“. Kodėl toks dažnas kasdienoje savęs nuvertinimas ir nematymas bei nepriėmimas netgi įgimtų ar išugdytų gerų savybių, kurios prilygsta tobulumui? Kodėl verta kalbėti apie tobulumą netobulume, apie kiekvienos moters unikalumą? Šį kartą 5-toje jubiliejinėje „(Ne)Tobula moteris“ konferencijoje spalio 7 d. Kaune, kur susirinko 700 moterų, buvo gvildenama tema „Renkiesi pati“.

Pradžia, nuvedusi iki konferencijos


Konferencijos „(Ne)Tobula moteris organizatoriaus „Laimingos akys“ įkūrėjos panevėžietės Rasa Povilavičienė ir Gerda Statkevičiūtė-Gylienė pačios domisi savęs pažinimo temomis bei mokosi vis naujų dalykų, o išmoktus praktikuoja kasdienoje bei dalinasi su kitais savo veiklose. „Būtų keista, jei kalbėtume apie dalykus, kurių neišmanome ir nesame pačios savo gyvenime patyrusios. Mes nuolat mokomės, ieškome atsakymų ir atsigręžusios atgal matome, kiek daug paaugome, išsprendėme gyvenimo uždavinių, radome nežinomuosius ir pavertėme juos savo stiprybe. Ne visada lengva, bet tikrai verta. Savęs pažinimo kelionė yra labai įdomi ir mes pasirinkome eiti savo gyvenimo keliais“, – dalinasi moterys. Vienbalsiai Rasa ir Gerda patvirtina, kad įkurdamos renginių organizavimo projektą „Laimingos akys“ žinojo, jog neapsiribos vien seminarų, stovyklų ir kitų renginių organizavimu. „Pirmąją konferenciją „(Ne)Tobula moteris“ ryžomės organizuoti savo mieste Panevėžyje. Reikėjo tikrai daug drąsos, nes neturėjome patirties. Mums pavyko! Sulaužėme mitą, kad savame kieme pranašu nebūsi, nes noras suburti panevėžietes, kurioms dažnai būna keblu nuvykti į kituose didžiuosiuose miestuose vykstančius renginius, buvo didesnis už nesėkmės baimę. Konferencija ir jos kokybė auga kartu su mumis, įgyta patirtimi, užsitarnautu žinomumu. Kiekvienais metais prie mudviejų prisijungia naujos komandos narės, kurios padeda organizuoti konferenciją vis kitame mieste“, – džiaugiasi moterys savo pasirinkimais ir augančia sėkme.


Kodėl taip svarbu yra rinktis pačiai?


Konferencija įprastai yra informacinio, motyvacinio pobūdžio didelės apimties renginys. Dalyviai gali susipažinti su mokytojais, rasti atsakymus ar bent užuominas, kur jų ieškoti. Devyni pranešimai, susitikimai su lektoriais, intarpuose meniniai pasirodymai, „Atradimų mugė“, rėmėjų dovanos, siurprizai – visa tai ir daugiau tilpo po vienu stogu Kaune, VDU didžiojoje salėje per vieną dieną 5-ojoje konferencijoje „(Ne)Tobula moteris“ tema „Renkiesi pati“. „Žinutė sau - rinktis džiaugsmą ir dėkingumą, matyti grožį visame kame, būti tėkmėje savo tėkmės buvime“, - dalinasi dalyvė. Nuo mūsų pasirinkimų priklauso santykiai, kūryba, tarnystė, grožio samprata, karjera, finansai, sveikata, emocinė būsena (bijome, mylime, pasitikime, tikime, būname tėkmėje ar kontrolėje) ir visas gyvenimas. Visos išvardintos sritys ir buvo paliestos, atskleista pasirinkimų įtaka gyvenimo kokybei. „Kiekviena esame savaip tobula ir renkamės pačios. Sakinys „Renkiesi pati“ persekioja nuo tos dienos, kai nusipirkom bilietus į konferenciją. Kiekvienoj situacijoj: kažkur nespėju, kažkas nepasisekė, vis pasąmonėj suskamba - pati pasirinkai. Puikiai organizuota. Labai stiprūs pranešėjai. Išsinešu tikrai daug, nes iš kiekvieno buvo labai nemažai puikių minčių, kaip gyventi šiandien!“ – atradimais dalinasi dalyvė.


Organizuojant konferenciją - teko rinktis ne kartą


Konferencijos organizatorės, pasirinkusios temą „Renkiesi pati“ juokauja, kad joms teko ne kartą rinktis pačioms ir susitaikyti su situacijomis, kai vyko ne taip, kaip norėjosi ar buvo sumanyta. Pavyzdžiui, teko rinktis net iš 3 miestų, kur vyks 5-oji jubiliejinė „(Ne)Tobula moteris“ konferencija. Vis kitame Lietuvos mieste organizuoti didžiulį renginį, kuris kasmet sukviečia dalyvauti vis daugiau moterų, yra gana didelis iššūkis. Nugalėjo šį kartą Kaunas. Renginio režisūrinius sprendimus kurti organizatorės patikėjo nenuilstančiai ir labai kūrybiškai sielai, aktorei, renginių režisierei, teatro žaidimų vaikams ir suaugusiems vedėjai Gintarei Čepukonytei. „Gintarė – profesionalė ir mums talkina jau ne pirmus metus, tad ja pasitikėjome ir buvome ramios, kad konferencijos atmosfera sudėjus visų prisidėjusių žmonių indėlį ir režisūrinius sprendimus bus jauki, šilta, pilna geros energijos ir emocijų“, - džiaugėsi pasirinkimu organizatorės. Joms antrino ir dalyvės: „Jautėsi erdvėje, kiek daug darbo ir meilės bei rūpesčio buvo sudėta į šį renginį. Buvo gera tiesiog būti jame, vaikščioti po mugę, jausti moterų bendrystę, kūrybiškumą. Nuostabu!“


Konferencijos vedėja – asmenybė, veidas, balsas ir ambasadorystė


Nuo pat pirmos "(Ne)Tobula moteris" konferencijos renginį veda teatro aktorė, tinklaraščio „MamAdo“ autorė, „DramaMama“ mamų rato vedlė, psichikos sveikatos iniciatyvos „Žvelk giliau“ ambasadorė, savo veiklomis atstovaujanti mamoms, auginančioms autistiškus vaikus Toma Razmislavičiūtė-Juodė. „Toma yra mūsų konferencijos veidas ir vedėja. Neįsivaizduojame geresnės ambasadorės, kuri ne tik profesionaliai veda renginį, bet ir atspindinti tiek konferencijos idėją, tiek mūsų visų nueitus žingsnius mokantis mylėti gyvenimą ir priimti jo dovanas“, - organizatorės negaili gerų žodžių konferencijos vedėjai ir jau tapusiai gera drauge Tomai. Pati Toma apie konferencijos temą „Renkiesi pati“ sako: „Pasirinkimas - tai ne tik laisvė, bet ir atsakomybė. Tavo kuprinės turinys, būtiniausi dalykai kišenėse ir tai, ką įsisiūsi po pamušalu kairėje krūtinės pusėje - va ten yra lobių lobiai, kuriuos renkiesi pati!“. Konferencijos atidarymo filmukas, kuriame nusifilmavo Toma Razmislavičiūtė-Juodė, jautrus ir primenantis apie kasdienius pasirinkimus: pabusti ar gyventi sapne, matyti ar eiti užsimerkus, palūžti ar drąsiai atsikelti, prašyti pagalbos ar susigūžus verkti kamputyje, būti mylima ar mylinčia, o gal kartu - mylima ir mylinčia.


Pranešimai ir pasirodymai iš mokytojų lūpų


Konferencijos pranešėjai ne vienas yra Rasos Povilavičienės ir Gerdos Statkevičiūtės-Gylienės mokytojai. Kai kurie lektoriai žengia į sceną pirmą kartą ir savo pranešimais, pasirodymais, paprastumu bei žmogiškumu sužavi auditoriją. Pasirenkant savo srities nežinomus ekspertus ar didžiojoje scenoje nematytus lektorius, organizatorės rizikuoja, tačiau moterų intuicija nenuvilia ir publikai kiekvienais metais pristato po vieną ar kelis dar plačiai neatrastus perlus. Ši konferencija ne išimtis – uždarymo programą atliko Viktorija Baliutavičiūtė, kuriai atlikti pagal organizatorių užmanymą kosmiškus, meditatyvius kūrinius scenoje bei įspūdingai uždaryti konferenciją buvo pirmas kartas. Moteris po išgyventų kardinalių gyvenimo pokyčių prieš 3 metus atrado savo pašaukimą per balsą. Konferencijos organizatorės tiki, kad pirmą kartą žengiančių į sceną žmonių drąsa, atviri prisipažinimai, o kartais dėl jaudulio ir nesėkmingi pasirodymai įkvepia moteris ir kitus patikėti savimi ir imtis pokyčių, kurie gali atvesti prie savirealizacijos, didesnio pasitikėjimo savimi ir priėmimo jau geriau savęs klystančios bei netobulos nei niekada neišdrįsusios siekti savo svajonių. „Vykdome savotišką misiją – kaip kažkada mumis patikėjo kiti, taip ir mes renkamės patikėti ir pasitikėti kitais, klausyti savo širdies, sudaryti galimybes lektoriams, mokytojams, atlikėjams išbandyti save bei pasiekti, dalintis savo sukauptomis žiniomis bei patirtimis su ženkliai daugiau žmonių nei iki šiol“, - apie savo pasirinkimus pasakoja organizatorės.


Nėra neįveikiamų sienų ar atstumų


Norint pasikviesti į konferenciją geidžiamas bei žinomas pranešėjas, tenka kartais įveikti tūkstančių kilometrų atstumus ir tai yra įmanoma nuotoliu. Šį kartą lektorė Giedrė Pūkienė savo šiltu pranešimu apie pasitikėjimą dalinosi iš Balio salos, o saviugdos programų vedlė Jūratė Bitinaitė atskleidė klestėjimo kodus tiesiogiai iš Meksikos. „Nėra sienų, neįveikamų atstumų – svarbu noras, tikėjimas ir pasitikėjimas bei priėmimas to, kas vyksta ne pagal planą, nes taip šiuo metu geriausia mums visiems“, - vienbalsiai vis pakartoja žinomas tiesas Rasa Povilavičienė ir Gerda Statkevičiūtė-Gylienė.


Lektoriaus nuoširdumas ir atvirumas – būtinybė?


„Šiais metais konferencijos pirmąjį pranešimą skaitė moteris, mama, žmona, draugė, koučingo specialistė ir veidoskaitos trenerė Ugnė Genienė tema „Baimės kaina – Tavo gyvenimas?“. Ji pakerėjo dalyves savo nuoširdumu ir atvirumu. Pranešėja labai bijojo eiti į sceną ir kalbėti 700 moterų, bet ji įveikė savo baimę pasidalindama kaip. Lektorė jautė didelę atsakomybę ne tik prieš klausytojus, bet ir savo mokytoją veidoskaitos guru Žydrūną Sadauską, kuris, beje, taip pat skaitė pranešimą šioje konferencijoje. Kai lektorius nuoširdžiai dalinasi tuo, ką pats išgyvena ir įveikė, kas vyksta kasdien realybėje, o ne tik teoriniu lygmeniu, yra artima ir tikra kiekvienai. Moterys atpažįsta save, sulaukia palaikymo, įkvėpimo nenuleisti rankų, o melą labai greitai identifikuoja ir net pats geriausias pranešėjas jų nepavergs savo pasidalinimais. Nuoširdumas, atvirumas, atsakomybė ir tiesa yra mokytojų pamatas. Kita pranešėja įvaizdžio dizainerė, menininkė Olesia Kekienė kalbėjo apie grožio sąvoką. Moteris išsilavinusi, tituluota, daug pasiekusi, bet supratusi, kad iš tikro grožio kūrimas - išsaugoti save. Ne mažiau svarbu atsiskleisti grožyje, o ne jį puošti. Olesios atviras prisipažinimas, kad vardan tobulybės buvo pasiekusi visišką išsekimą ir ji turėjo rinktis tarp ligos ir gyvenimo. Ji pasirinko gyventi. Graudenanti ir įkvepianti istorija – dalinosi ne viena konferencijos dalyvė“, – dalyvių įspūdžius iš gautų atsiliepimų vardina organizatorės.


Neįkainojama praktika ir profesionalumas – patyrimas čia ir dabar


Konferencijoje „(Ne)Tobula moteris“ daugelio dalyvių atsiliepimuose buvo minimas dvasinių kelionių, patyriminių seminarų ir išrišimų autorės, vedlės, lektorės Alos Tamulienės pranešimas bei praktinis patyrimas vizualizuojant pranešimo temą. Lektorė į sceną pasikvietė iš salės dalyvius, organizatores ir vaizdžiai iliustravo tai, apie ką kalbėjo savo pranešime. Buvo daug moterų, kurios pravirko, buvo ir tokių, kurios šypsojosi su dėkingumu, kad jau išgyventa arba pakeliui link palengvėjimo. "Tiesą pasakius iš konferencijos išėjau kitu žmogumi, negu atvažiavau. Daug suvokimų, protui ir sielai, daug vidinių pokyčių. Ypatingai Alos laikas buvo stipriausias“, - rašė dalyvė. Ala Tamulienė salėje sukūrė ypatingą atmosferą ir konferencijos lektorei, aktorei Adrijai Čepaitei-Palšauskienei teko gana sunki užduotis sugrąžinti auditorijos dėmesį išklausyti paskutinio pranešimo „Gyvenimo kūrėja: tarnauju ar kuriu?“. Adrija priminė tiesą, kad gyvenimo esmė yra gyventi, o norint duoti kitam patarimus, pasufleravo, kaip tai daryti - užsirašykite ir vykdykite patys. „Po Alos emocinės užkrovos, jau nelabai norėjosi teorijos, bet aktorystės menas ir patirtis Adrijai tikrai smarkiai padėjo sugrąžinti į tikrovę“, - lektorės profesionalumą įvertino viena iš dalyvių.


Ką moterims naudingo gali perduoti vyrai?


Konferencija skirta moterims, tačiau pasirinkti pranešėjai ir vyrai. „Moterys kaip ir vyrai turi moterišką ir vyrišką pradą. Be vyriškos ir moteriškos energijos turbūt neišgyventų nei moterys, nei vyrai. Siekiame visi harmonijos ir balanso, tad vyrai mokytojai tikrai turi kuo dalintis su moterimis. Mokytojas, knygų ir ugdymo programų autorius Rimvydas Židžiūnas pasidalino savo atrastu poros santykių modeliu ir taikliai savo pranešime atskleidė šiuolaikinės poros gyvenimo ir santykių niuansus, iššūkius, su kuriais susiduria poros – skubėjimas, noras greitai viską gauti, nuolatinis nuobodulio malšinimas besaikiu vartojimu, nes visada turi būti įdomu, nauja. Kitas lektorius psichoterapijos ir koučingo specialistas, režisierius, menininkas Oleg Kovrikov kalbėjo apie buvimą tėkmėje ir kaip tai veda mus link sėkmės. Olego ramybė užkrėtė daugumą klausytojų, o frazė „Pagaliau galiu negalėti!“ privertė nusišypsoti ir pritarti, kad kontrolė priveda prie negailestingo sustabdymo liga ar kitu nelaimingu nutikimu“, – reziumuoja organizatorės.


Konferencija vien renginiu nesibaigia: prasideda ir ilgai tęsiasi socialiniuose tinkluose


Konferencijos organizatorės kuria bendruomenę socialiniuose tinkluose. Uždaroje Facebook grupėje yra prijungti visi įsigiję bilietus. Šioje grupėje buvo keliama ne tik aktuali informacija apie renginį, bet ir konferencijos pranešimų įrašai. Ne viena dalyvė džiaugiasi turėdama galimybę perklausyti labiausiai patikusius ar visus įrašus. Negalėjusioms dalyvauti konferencijoje, organizatoriai yra paruošę specialų pasiūlymą – galimybę įsigyti praėjusios konferencijos įrašus. „Mūsų tikslas, kad kuo daugiau moterų galėtų rinktis ir gauti kokybišką turinį tobulėjimui, įkvėpimui. Juolab, kad daug moterų džiaugiasi stipriais pranešimais, kurie palietė giliai ir jautriai. Be to, salės ne guminės ir jose telpa ribotas žmonių kiekis. Įsigijus 5-osios konferencijos įrašus, pridėsime vertingą dovaną - praėjusių metų konferencijos „(Ne)Tobula moteris“ tema „Tarp žemės ir dangaus“ įrašus“, - savo jau realizuojamus planus atskleidžia Rasa ir Gerda.


Bilietai „Sold out!“ – konferencijos kokybės aukščiausiais įvertinimas


Konferencijos dalyvės įsigyja bilietus kartu su draugėmis, dovanoja bilietą draugei arba pati sau pasidovanoja. Vienos planuojasi iš anksto, o kitos lepina save paskutinę minutę. „Esu po kojos traumos. Ilgai užsibuvau užsidariusi namie, vyras išvykęs, dukrytę palikau mamai ir pasidovanojau laiko sau konferencijoje“, – alkūninius ramentus šalia pasidėjusi atvirauja viena iš dalyvių. „Taip gera būtų, jei daugiau tiek moterų, tiek ir vyrų visa tai turėtų galimybę išklausyti. Mielai ateičiau kitąkart netgi ne su drauge, o su vyru. Išsinešu su savimi gerą patirtį, suvokimą, kad pati esu už save atsakinga, kad laimę kuriame mes pačios“, - po konferencijos savo atsiliepimais ir ateities planais dalinasi dar viena dalyvė. „Ši Jūsų konferencija - man pirma, bet tikiuosi, kad laukia dar ir dar, ir dar!“ – konferencijoje dalyvavusi moteris duoda pažadą sugrįžti į konferenciją ne viena. Ne veltui dalyviai savo atsiliepimuose mini, kad visos konferencijos metu buvo jaučiamas natūralumas, nuoširdumas, „Viskas, kas eina iš širdies, širdis ir paliečia“, - po konferencijos organizatorėms rašė dalyvės.


Bendrystės galia – jos galima rasti konferencijoje ir net autobuse


Moterys ieško bendrystės, buvimo bendroje galingoje moteriškoje energijoje tarp bendraminčių, kurioms aktualu tobulėti, pažinti save, gilinti saviugdos žinias. Yra daug moterų, kurios dirba sau ir neturi progų praleisti laiko moterų apsuptyje, tad konferencija yra tobula vieta tai patirti, o ir radus bendraminčių dar ir susipažinti. „Atvykau į konferenciją viena, o išvykau suradusi dvi drauges, su kuriomis tikiu tikrai keliausim dar ne į vieną konferenciją", - džiūgauja dalyvė. Moterys drąsiai vienos kitų nepažinodamos kooperuojasi, kad atvyktų į konferenciją ekonomiškiau. Buvo ir tokių, kurios organizavo autobusą, kad kuo daugiau moterų iš vieno miesto vyktų kartu. Kelionės metu susidraugauja ir turi galimybę po konferencijos grįžtant namo pasidalinti viena su kita savo atradimais, padiskutuoti. Tai stiprina tarpusavio ryšį, randamos išsvajotos bendramintės ir draugės. Konferencija yra viena iš tų vietų, kur moterys gali rasti ir plėsti draugų ratą tiek savo mieste, tiek visoje Lietuvoje. „Koks nuostabus jausmas atvykti į Kauną ir labintis su bendramintėmis iš kitų miestų, su kuriomis susipažinome konferencijoje pernai ar užpernai“, - prasiplėtusiu sielos draugių ratu džiaugiasi ne viena moteris.


Ar pakanka tik atvykti į konferenciją ir tikėtis pokyčių?


Tikėtis stebuklo po konferencijos asmeniniame gyvenime būtų naivu – to nežada ir „(Ne)Tobula moteris“ konferencijos organizatorės. Pokyčiai gyvenime prasideda tik tada, kai priimame esamą situaciją ir imamės veiksmų daryti, elgtis kitaip nei iki šiol. Jeigu nereflektuojama, nesigilinama, kas palietė, aktualu, tai tikėtina, kad konferencijos turinys didelio ir įsimintino įspūdžio bei imtis pokyčių taip pat nepadarys. Žinoma, gali būti ir taip, kad dalyvei temos pasirodys neaktualios arba jau visos „išaugtos“, tad tokia dalyvė naudos gaus iš pasikartojimo, jog eina teisingu keliu bei vis tik pasikraus bendrystės galia, „Atradimų mugės“ prekybinio šurmulio, susitikimų su knygų rašytojais bei lektoriais ir moteriškos energijos pliūpsniais po vienu stogu. „Labai stiprūs ir kai kurie vidutiniai mano subjektyviu vertinimu pranešimai, bet nebūtinai lektoriai. Stebėdama ir būdama tik dalyve, momentais norėjau atsidurti ir kitoje pusėje - nešti tą gėrį kitoms“, - savo mintimis dalinasi konferencijos dalyvė. „(Ne)Tobula moteris konferencijos organizatorės Rasa Povilavičienė ir Gerda Statkevičiūtė-Gylienė su komanda po renginio taip pat aptaria, kas pavyko, pasiteisino ir kas nelabai, kokios klaidos buvo padarytos ir į ką atsižvelgti kitais metais organizuojant kitą konferenciją. Organizatorės atskleidžia savo planus, kad 6-toji „(Ne)Tobula moteris“ konferencija numatyta organizuoti pajūryje, nuostabiame kurorte – Palangoje. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis