„Kuwait Airways“ skandalas: moterys, dalyvaujančios pokalbyje dėl skrydžių palydovės darbo, privalėjo nusirengti

„Kuwait Airways“ avialinijos sulaukė kritikos po to, kai moterys, pretenduojančios tapti stiuardesėmis, pranešė, kad pokalbio metu dėl darbo jos privalėjo... nusirengti viršutinius drabužius.

Darbo pokalbius, įvykusius Madride, tiria Ispanijos darbo ministerija, po to, kai Meliá Barajas viešbutyje pokalbius vedęs avialinijų darbuotojas reikalavo, kad šios moterys apsinuogintų, kad patikrintų, ar ant jų kūno nėra tatuiruočių, randų ir kitų žymių.


Tiesa, skrydžio palydovų seksualizavimo istorija yra ilga kaip pasaulis. Tai išlieka gilia JAV kultūros dalimi, tačiau tai nėra taip atvira, kaip kadaise. Iš dalies taip yra todėl, kad kelionės nebėra tokios egzotiškos. Aštuntajame dešimtmetyje skrydžio palydovės dėvėdavo aptempiančias kelnes ir gogo stiliaus batus su uniforma, kurią sukūrė pirmojo oro linijų prezidento žmona Juanice Muse.


O vienos iš pirmųjų pasaulyje avialinijų Southwest Airlines teisinė byla yra pagrindinės darbo diskriminacijos įstatymo nuostatos pagrindas. Teismo byloje buvo teigiama, Southwest Airlines atstovai pareiškė teisę samdyti tik patrauklias jaunas moteris stiuardeses, kurios patiktų tuo metu daugiausia verslo klase keliavusiems vyrams.


Federalinis teismas nustatė, kad „Southwest Airlines“ verslo esmė buvo transportas, o ne seksualinis patrauklumas, todėl jų įdarbinimo politika yra neteisėta lytinė diskriminacija. Skrydžio palydovų seksualizavimas kur kas labiau paplitęs Pietryčių Azijoje – net tuose regionuose, kuriuose vyrauja musulmonų tikėjimas. Malaizijos oro linijų bendrovė „Malindo Air“ pareikalavo, kad potencialūs skrydžio palydovai interviu metu nusirengtų. Aviakompanijos viešųjų ryšių direktorius sakė: „Darbdavys turi teisę prašyti, kad potencialios skrydžių palydovės parodytų krūtines“. Jis taip pat pasiūlė, kad „dauguma oro linijų darytų tą patį“, nes „salono įgula turi būti reprezentatyvi“.


Iš būsimų darbuotojų buvo reikalaujama nusiimti savo viršutinius drabužius (tačiau gali palikti liemenėlę), „kad pamatytų, ar pretendentai turi matomų žymių ant kūno“, nes aviakompanijos uniforma yra „iš dalies permatoma“. Pretendentės taip pat turėjo „apnuoginti kojas iki šlaunų“, nes moteriškos uniformos turi ilgus skeltus, todėl „turima žinoti, ar nėra randų ar žymių, nes vaikščiojant matosi stiuardesių kojos“.




Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis