Lietuva pateko į penketuką šalių, per penkerius metus sumažinusių alkoholio vartojimą

Lietuva per penkerius metus alkoholio suvartojimą sumažino net 17 procentų, tačiau suvartojamo alkoholio kiekis vis dar 2 litrais viršija bendrą Europos vidurkį. Tai pažymėta Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento bei Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje atstovų ketvirtadienį pristatytoje naujausioje alkoholio suvartojimo statistikoje.  

„Galime pasidžiaugti gerais dalykais. Lietuva jau kelerius metus įvairiame kontekste skambėjo kaip šalis, kuri pasižymi labai geriančiais, daug geriančiais žmonėmis. PSO atliko pastarųjų kelerių metų išsamią analizę, pasaulio šalių ir mūsų ekspertai, panagrinėję tuos skaičius, statistinius duomenis, nustatė, kad Lietuva pateko į penketuką šalių, kurios praktiškai per penkerius metus sumažino alkoholio vartojimą net 17 procentų“, - sakė NTAKD direktorius Renaldas Čiužas. 


Vis dėlto R. Čiužas pabrėžė, kad mūsų šaliai dar yra kur tobulėti, nes suvartojamo alkoholio kiekis vis dar 2 litrais viršija bendrą Europos vidurkį. 


Pasak departamento direktoriaus, tokie teigiami suvartojimo rezultatai teigiamai atsiliepia daugelyje sričių.


„Ką reiškia mažėjantis alkoholio vartojimas mums Lietuvoje, tai pirmiausia mažėjanti našta mokesčių mokėtojams, apkrova ligoninėms ir gydymo įstaigoms“, - sakė R. Čiužas. 


Lietuvos pasiekimais džiaugėsi ir PSO atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė. Ji pabrėžė, kad įvestos alkoholio kontrolės priemonės lemia pažangą. 


„Lietuvoje įdiegus visapusišką alkoholio kontrolės politiką, įgyvendinus ir pradėjus įgyvendinti įvairias priemones, matyti, kad yra gera pažanga padaryta“, - sakė I. Zurlytė.


Nuotolinėje spaudos konferencijoje buvo pristatyta ir PSO iniciatyva „Safer“. Iniciatyva iš esmės stengiasi skatinti alkoholio prieinamumo ribojimo stiprinimą, aktyvų priemonių diegimą prieš vairavimą išgėrus, alkoholio reklamos, rėmimo ir skatinimo vartoti draudimo įgyvendinimą bei alkoholio kainų didinimą reguliuojant akcizų mokesčius ir kainodaros politiką. 


Pasak I. Zurlytės, visos šios iniciatyvos priemonės Lietuvoje jau yra įgyvendintos, tačiau turime išlikti budrūs ir išlaikyti tai, kas gero jau pradėta daryti. PSO atstovybės vadovė, cituodama PSO Europos neinfekcinių ligų prevencijos ir kontrolės centro vadovės Carinos Ferreira-Borges pranešimą, akcentavo, kad sustoti dabar negalima. 


„Mes pripažįstame ir labai gerai vertiname veiksmus valstybių narių, kurios įgyvendino PSO rekomenduojamą, įrodymais grįstą alkoholio kontrolės politiką, duodančią teigiamų rezultatų. Tačiau negalime nusiraminti ir sustoti“, - rašoma C. Ferreira-Borges pranešime. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis