3 būtini komponentai, norint išsaugoti santuoką

Santuoka - menas ar mokslas, kurį išnagrinėję galėsim džiaugtis puikiu santuokiniu gyvenimu?

Dauguma iš mūsų santuoką ir vedybinį gyvenimą įvardija kaip tam tikrą meno rūšį. Tai sudėtingas procesas, kurį visais laikais žmonės nagrinėjo su nuostaba ir baime. Santuoką galima apibūdinti kaip dviejų žmonių žaidimą, kuris yra itin delikatus, turi įvairias nerašytas taisykles ir lygmenis.


Tačiau retkarčiais pasigirsta ir kitokių nuomonių apie santuokos sudėtingumą. Galbūt tai nėra taip sudėtinga, kaip visiems atrodo? Galbūt tai ne menas, o paprastas mokslas, kurį išnagrinėję galėsim džiaugtis puikiu santuokiniu gyvenimu?


Tokią mintį atskleidė Comell universiteto naujas tyrimas. Mokslininkai teigia, jog nepaisant kiekvienos santuokos skirtingų peripetijų ir aplinkybių, visgi yra keletas bruožų kurie išryškėja kiekvienoj sėkmingoj santuokoj. Tyrimo metu buvo atskleista formulė, kuri apibrėžia dviejų žmonių bendro gyvenimo sėkmę. Tam, kad formulė būtų geriau suprasta, tyrėjai apklausė 400 žmonių, kurie yra laimingai susituokę bent 30 metų. Išryškėjo trys pagrindiniai komponentai, kuriuos žmonės įvardija kaip svarbiausius tvirtos santuokos pagrindus – bendravimas, pažinimas ir atsidavimas.


Bendravimas


Mokslininkai teigia, jog bendravimas yra raktas bet kokiems santykiams palaikyti. Dauguma apklaustųjų tiki, jog bendravimas gali išspręsti bet kokias problemas. Ir atvirkščiai – tie, kuriems santuokos išlaikyti nepavyko, kaltina būtent bendravimo stoką. Pokalbis gali numalšinti bet kokią emocijų audrą, kurių santuokiniam gyvenime neįmanoma išvengti. Ginčytis yra visiškai normalu, tačiau neišsikalbant ir neišsiaiškinant abiejų pusių jausmų ir pozicijų galima stipriai pakenkti šeiminiam gyvenimui.


Pažinimas


Vienas kito tikras ir gilus pažinimas taip pat yra itin svarbus faktorius sėkmingoje santuokoje. Laimingą gyvenimą kartu lemia savo antrosios pusės visiškas supratimas – ką ir kaip jis mąsto, ką jaučia, ko nori ir kuo tiki. Mokslininkai teigia, jog norint laimingo gyvenimo kartu svarbiausia pažinti žmogų intymumo lygmenyje, t.y., žinoti jo stiprybes ir silpnybes, paslaptis ir visas keistenybes, kurių turime kiekvienas. Dėl to prieš susituokiant yra itin svarbu daug bendrauti ir kurti prisiminimus – pažinti žmogų įvairiose situacijose. Taip pat mokslininkai tyrimo metu pastebėjo, kad stipriausios santuokos yra žmonių, kurie yra panašūs vienas į kitą įpročiais ir puoselėjamomis vertybėmis. Priešingybės traukia, bet sukurti laimingą vedybinį gyvenimą labiau tikėtina su į Jus panašiu žmogumi.


Atsidavimas


Ne paslaptis, jog su kiekviena diena skyrybų statistikos lygis vis didėja. Nėra vieno konkretaus būdo, kaip apsisaugoti nuo santuokos iširimo, tačiau mokslininkai teigia, jog svarbiausia yra suvokti santuoką kaip dvasinį ryšį, puoselėti su atsidavimu ir vykdyti santuokinius įsipareigojimus. Užuot laikę santuoką tikra tik kol liepsnoja aistra, verčiau derėtų ją suvokti kaip gilią pagarbą ir įsipareigojimą savo antrąjai pusei, net jei kartais būna sunku. Santuokoje daugybę metų pragyvenę žmonės ją suvokia kaip tam tikrą discipliną (kokios reiki siekiant tapti artistu ar sportininku) – čia neįmanoma pasiekti tobulybės, šio mokslo reikia nuolat mokytis ir tai reikalauja tam tikrų aukų, kurios vėliau sugrįš kaip atpildas už patirtus sunkumus.


Galų gale, svarbiausias šio tyrimo atradimas buvo tai, jog nepaisant visų sunkumų ir reikalavimų laimingos santuokos vardan, tyrimo rezultatai parodė, jog stengtis dėl to verta. Visi apklaustieji jautėsi laimingi ir patenkinti savo ilgai trunkančių santykių teikiamu džiaugsmu. Jie vieningai teigė, jog susieti save su kitu žmogumi yra vienas iš didingiausių potyrių žmogaus gyvenime.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis