Psichologė Anna Iotko: kaip priversti vyrą jus įsimylėti iš naujo

Jei norite, kad vyro domėjimasis jumis neišblėstų, garsi rusų psichologė Anna Iotko moterims siūlo laikytis 7 žingsnių strategijos. Sėkmė garantuota!,

Visos poros išgyvena didesnių ar mažesnių krizių. Matydamos, kad vyro jausmai atšalo, jis nebesirūpina šeima, dairosi į kitas moteris ar netgi leidžiasi į meilės romanus, jų antrosios pusės elgiasi dvejopai: vienos skiriasi, kitos su tuo susitaiko manydamos, kad tokia yra visų ilgai kartu gyvenančių ir vienas kitam kiek pabodusių sutuoktinių lemtis. Ir vienas, ir kitas kraštutinumas – ne išeitis.


Psichologė psichoterapeutė Anna Iotko, pelniusi išskirtinį moterų pasitikėjimą ne tik Rusijoje, bet ir daugelyje kitų šalių, viešėdama Lietuvoje, sutiko pasidalyti unikalia autorine metodika, kuri padeda net ir beviltiškus santykius sugrąžinti į medaus mėnesio fazę. Ji siūlo 7 žingsnių strategiją, kuri turėtų padėti jums pasiekti trokštamą tikslą. Tiesa, neprivaloma žengti visų žingsnių. Pasak psichologės, net 38 procentai jos konsultuojamų moterų savo tikslą pasiekė žengusios pirmąjį, nes šis yra pats svarbiausias.



Psichologė psichoterapeutė Anna Iotko
Psichologė psichoterapeutė Anna Iotko
Asmeninio albumo nuotr.



1. Pradėkite rūpintis savimi


A. Iotko įsitikinusi – nesvarbu, kokių mokslo ir technologinių laimėjimų būtų pasiekusi žmonija, iš esmės vyrų ir moterų santykius tebevaldo hormonai. „Svarbiausias lytinį potraukį lemiantis vyrų hormonas yra testosteronas, o jų fiziologinė funkcija – apvaisinti kuo daugiau moterų. Todėl jų sekso troškimas yra toks stiprus“, – aiškina A. Iotko. O štai svarbiausiais moterų hormonais ji laiko ne estrogenus, kaip endokrinologai, o laimės hormonus endorfinus.


„Testosteronas reaguoja į endorfinus, – teigia ji. – Kitaip tariant, vyrus traukia laimingos moterys. Būtent tai, o ne ilgos kojos, didelė krūtinė, figūrą pabrėžiantis aprangos stilius ar atviras koketavimas daro mus seksualias. Ramų džiaugsmą spinduliuojanti moteris traukia vyrą kaip magnetas – net prieš jo valią. Norint pasiekti tokią būseną, tereikia išmokti mėgautis savimi ir savo gyvenimu.“


Pasak psichologės, tai neturi nieko bendra su dirbtiniu pozityvumo ugdymu. „Siekis visada būti pozityviam veda į psichiatrijos ligoninę, nes jis kuria nuolatinę įtampą, – atvirai sako A. Iotko. – Pozityvias moteris vyrai paprastai išnaudoja. Kam stengtis dėl žmogaus, kuris ir taip visada laimingas? Todėl nebijokite parodyti ir neigiamas emocijas, tarkim, pyktį. Jis rodo, kad kažkas peržengė leistinas ribas, ir perspėja, kad kitą sykį geriau to nedaryti.“


Pasak A. Iotko, dauguma moterų daro vieną klaidą – jos visą dėmesį sutelkia į tai, kaip padaryti laimingą kitą pamiršdamos save. Mano, kad turi išsiugdyti tam tikras savybes – seksualumą, moteriškumą, toleranciją, nuolankumą, švelnumą, ir tuomet santykiai pagerės. Tai – klaida.


„Santykiai – tai porinis šokis. Jeigu jį ima šokti tik vienas partneris, tai – jau ne meilė, o išnaudojimas, priklausomybė. Ugdyti reikia ne tas savo savybes, kurių reikia kitiems, o tas, kurių reikia jums, – sako pašnekovė. – Kaskart imdamosi naujos veiklos, klauskite save, ar tai suteiks jums laimės. Meditacija, sportas, sveika mityba, karjera – visa tai gali paskatinti jus jaustis laimingesnę tik tuo atveju, jei tai darysite neprisiversdama.“


Yra laimingųjų, kurios gimsta su marškinėliais, nuo vaikystės auga gaubiamos rūpesčio ir palaikymo – tokioms mylėti save yra natūralu. Tokios moterys yra laisvos. Jos sako: „Aš neleisiu, kad su manimi kažkas blogai elgtųsi. Jei mane įskaudinsi, išeisiu.“ Jos neblefuoja, ir vyrai tai žino, todėl neužmiega ant laurų. Toms, kurios nuo vaikystės įprato meilę užsidirbti, savivertę tenka auginti po truputį.


„Meilė sau – toks pat įgūdis kaip rašymas, jis formuojasi ne įtikinėjant save, o nuosekliai veikiant, – tikina psichoterapeutė. – Pradėkime nuo ryto. Pabudote blogos nuotaikos, nenorite keltis. Ką darote? Vienos ima save įtikinėti: „Kokia puiki diena, skaisti saulė, kaip bus smagu!“, kitos pradeda save barti: „Kelkis, tu, tingine, gana miegoti ir vėl pavėluosi į darbą!“ Ir viena, ir kita taktika yra bloga. Reikėtų atvirai pripažinti, kad esate blogos nuotaikos, ir save paklausti: „Ką galėčiau padaryti, kad save pralinksminčiau?“ Sugalvokite kokį nors malonumą, kuris praskaidrintų dieną. Gal tai – pietūs su drauge, gal nauja palaidinė, masažas, pasivaikščiojimas.“


Sustiprinti pasitikėjimą savimi padeda ir flirtas. Pasak psichologės, kiekviena moteris turi turėti gerbėjų. Kaip jie gali asistuoti, spręskite pati – vienai gal užteks kolegos komplimentų, kita mielai nueis su kuo nors papietauti ar dar daugiau. „Tik niekada nepirkite pati sau gėlių, nes tai akivaizdžiai matyti, – šypsosi A. Iotko. – Tokias gėles parsinešame demonstratyviai ir su tokiu pykčiu įdedame į vazą, kad iškart tampa aišku, jog jos nėra dovanotos. Iš pasimatymo su gerbėju moteris grįžta visai kitokios būsenos. Tyliai sau šypsosi, kažką galvoja ir tampa labai maloni savo vyrui. Toks elgesys išsyk sužadina jo smalsumą ir pažadina snaudžiantį testosteroną. Ir šiukštu niekada nepasakokite, kokie bjaurūs buvo jūsų ankstesni vyrai ir kaip blogai su jumis elgėsi. Vyrai yra solidarūs. Jie mano: „Ką ji tokio turėjo padaryti, kad kiti vyrai taip bjauriai su ja elgėsi? Matyt, kažkas jai vis dėlto negerai...“ Vyrui testosterono gaminsis daugiau, jei jūs būsite ta moteris, dėl kurios reikia kautis, o ne ta, kurios reikia gailėtis.“


2. Atsisakykite sekso


Tikro ir ramaus džiaugsmo būsena veikia kaip afrodiziakas, tačiau būtent dabar labai svarbu neskubėti mylėtis. „Seksas turi būti mus sujaudinusių ir sužavėjusių vyro veiksmų rezultatas, o ne avansas, – sako A. Iotko. – Kad ir ką sakytų lyčių lygybės entuziastai, mus vis dar veikia pirmykščiai instinktai. Seksas yra panašus į medžioklę, nes tiek už lytinį potraukį, tiek už agresiją atsakingas tas pats testosteronas. Jis gena vyrą pavyti grobį ir jį nudobti, o, sutikus geidulį keliančią moterį, – ją apvaisinti.“


Kas nutinka, kai moteris nutaria atsiduoti per anksti? Vyro testosteronas atslūgsta net nespėjęs pasiekti aukščiausio lygio. A. Iotko šią būseną lygina su noru šlapintis. „Jei 8 valandas gėrėte skysčius ir negalėjote nueiti į tualetą, neįstengsite galvoti apie nieką kitą, tik kaip kuo greičiau patekti į kabiną, – sako ji. – Ar dabar jums aišku, kodėl vyras iki sekso pažada viską, ko tik paprašote? Tačiau dėmesio! Tai anaiptol nereiškia, kad jis pasiruošęs tai įvykdyti. Dar daugiau – tai net nereiškia, kad jis girdėjo, ką jam sakėte.“ Be abejo, seksas tokią pritvinkusią akimirką būna labai įspūdingas, palieka stiprius prisiminimus, tačiau mažai tikimybių, kad jis peraugs į šiltus jausmus.


Šiuo etapu atsisakyti mylėtis reikėtų ne todėl, kad vyrui atkeršytumėte ar jį nubaustumėte, o todėl, kad įsitikintumėte, ko jam labiau reikia – jūsų ar tiesiog palengvėjimo. Jei vyras, išgirdęs „ne“, atsitraukia, vadinasi, jis tenorėjo atsikratyti susikaupusio testosterono. „Jei jis supyko, viskas gerai, nesijaudinkite, taip ir turi būti, toliau užsiimkite savo reikalais, o pykstantį vyrą palikite vieną. Neskubėkite atsiprašinėti ar raminti, dėl pykčio sukelto testosterono jo potraukis tik padidės, – sako A. Iotko. – Jei jis ima keršyti, irgi gerai, nes tai parodo jo tikrąjį veidą. Jis taip elgsis visuomet, kai negaus, ko nori. Tai labai puikus būdas pažinti vyrą ir įvertinti, ar jums pakeliui. Jei pradėjo atsiprašinėti, dovanoja gėlių, vedasi pietauti, sveikinu – įžengėte į trečiąjį etapą.“


3. Nuo žodžių – prie darbų


Įžengęs į trečiąjį etapą, vyras iš riaumojančio tigro virsta švelniu katinėliu. Jis ima vartoti mažybinius žodelius, dalijasi sentimentaliausiais prisiminimais, tampa itin meilus, dėmesingas ir geras, nuolat glaustosi, šypsosi jus pamatęs, rūpinasi jūsų nuotaika, nori jus nudžiuginti. Daugumą moterų ši netikėtai prabudusi meilė taip užburia, kad jos pasiduoda – viską atleidžia ir atsiduoda. Galima jas suprasti, bet, sudėdamos ginklus šiuo santykių etapu, rizikuojame grįžti prie suskilusios geldos.


„Tai – svajonių laikas, – perspėja pašnekovė. – Gali būti, kad vyras išties nori jums raškyti žvaigždes, statyti namus, vežtis į egzotiškas šalis, apipilti dovanomis, bet tikėtina, kad visa tai ir liks pažadais, nes paaiškės, kad jis dabar neturi pinigų, laiko, galimybių ir pan. Tikrieji pokyčiai prasideda tuomet, kai jis savo meilę ima įrodinėti ne žodžiais, o darbais.“ Psichologė siūlo neatsiduoti tol, kol vyras nepereis nuo žodžių prie veiksmų.


„Moterys dažnai klausia: „O kas, jei per tą laiką jo troškulį numalšins kita?“ Tiesa yra tokia: jei užsigeidėte zefyro, kad ir kokie saldumynai būtų siūlomi mainais – šokoladas, ledai ar pyragėliai, jūs vis tiek jausitės nepatenkinta, iki negausite zefyro, – paaiškina A. Iotko. – Tas pat ir su vyrais. Net jei per tą laiką jis išbandys kitas moteris, kaskart tik stipriau ilgėsis jūsų. Nes po kiekvienos patirties jis vis aštriau supras, kad trokšta tik jūsų. Mūsų troškulį gali visiškai numalšinti tik tas, kuris jį sukėlė.“


Kalbant hormonų kalba, šiuo etapu testosteroną vyro organizme papildo prieraišumo hormonas oksitocinas, todėl jis pradeda moterimi rūpintis. Šios gana dažnai daro vieną klaidą – laukia, kol mylimasis pats susipras, kaip tai padaryti. Deja, pasak psichoterapeutės, vyrai yra gana primityvūs padarai, ypač jei kalbame apie jų gebėjimą analizuoti jausmus, o mes, stengdamosi būti sunkiai nuspėjamos, tik dar labiau juos supainiojame. Internete sklando labai geras juokelis šia tema. Bandydama paaiškinti vyrui, ko nori, moteris sako: „Aš labai noriu gėlių, bet negaliu tau sakyti, kad noriu gėlių, nes jei pasakysiu, tu nupirksi todėl, kad noriu jų, o iš tikrųjų norėčiau, kad tu pats norėtum man nupirkti gėlių.“ Tokie rebusai juos varo į neviltį.


„Padėkite jam, – siūlo psichologė. – Tiesiog pasakykite: „Man labai liūdna, tikrai mane pralinksmintum, jei padovanotum baltų rožių arba nusivestum į kiną.“ Vyrai būna labai laimingi, kai moteris tiesiai šviesiai pasako, kas ją nudžiugintų, kai jiems nereikia spėlioti, kodėl ji liūdna ir ko ji nori. Žinodamas, kas jus džiugina, jis tai darys nuolat ir neprašomas. Gavusios tai, nepamirškite padėkoti. Paprastai šiuo etapu partneriai pasimyli. Ir, beje, stiprus moters orgazmas vyrui yra pati geriausia padėka ir patvirtinimas, kad eina teisingu keliu. Kita vertus, jei skaudulys pernelyg gilus ir vis dar nejaučiate noro mylėtis, nedarykite to, bet ženkite į kitą etapą.“


4. Nustatykite savo taisykles


Į vyro žodyną pagaliau ateina žodis „mes“. Jis didžiuojasi užkariavęs tokį brangų lobį ir nenori su niekuo juo dalytis. Iš meilaus katinėlio jis virsta kiek savininkišku mačo, pasiruošusiu ginti savo moterį nuo visų ir visko. „Dabar, kai ateinate į restoraną, niekam nekyla abejonių, kad jis yra jūsų partneris, o ne kolega ar klientas, – sako A. Iotko. – Jis nebijo parodyti, kad esate jo antroji pusė: apkabina, ima už rankos, aprengia, nurengia ir piktai žaibuoja akimis į potencialius konkurentus. Jis nori visur eiti su jumis – į draugų gimtadienius, šeimos pietus, į parduotuvę ir pas mamą. Moteriai paprastai malonu jausti, kad vyras ja taip rūpinasi ir globoja, bet šiuo etapu reikėtų būti labai atsargiai ir neleisti, kad virstų diktatoriumi.“


Pasak psichoterapeutės, tai – kompromisų paieškų metas. Jei dabar leisitės valdoma, paskui bus labai sunku atsikovoti savo teises ir erdvę. Tiesa, nešokite iškart į akis su „ne“, siūlykite savo variantus. Tarkim, jis sako: „Šį šeštadienį važiuojam pas mano mamą.“ Atsakykite: „Mielai nuvažiuosim, bet šį šeštadienį niekaip negaliu. Gal galėtume kitą?“ Neatsakykite iš karto. „Nežinau“, „pasistengsiu“, „labai noriu, bet nežinau, ar pavyks“ – taip laimite laiko ir perimate kontrolę į savo rankas, nes vyras supranta, kad galutinis rezultatas priklauso nuo jo veiksmų.


„Šis laikotarpis parodo, kaip vyras elgsis, kai jūsų nuomonės nesutaps – įsižeis, darys spaudimą, atsitrauks ar bandys rasti abu tenkinantį kompromisą. Ir būtent dabar jūs galite nustatyti naujas taisykles, jei ankstesnės jūsų netenkina“, – atkreipia dėmesį A. Iotko. Šiuo etapu vyras nori leisti pinigus dėl savo moters. Jam patinka uždirbti dėl jos, tad palanku paskatinti jo ambicijas siekti karjeros ar papildomų pajamų šaltinių. Seniai kartu gyvenančioms poroms tai – geriausias metas aptarti finansinius reikalus. Jei vyras atsisako investuoti į jus ar bendrą buitį, veikiausiai vis dar nesate jam svarbi arba jis yra beviltiškas šykštuolis. O tai reiškia, kad jis šykštės jums visko – ne tik pinigų, bet ir meilės, dėmesio, laiko. A. Iotko perspėja nepradėti kuklintis ir pigintis – neva, ačiū, bet man nereikia, aš galiu ir pati, gal pataupykim ir pan. Net jei išties turite savų pajamų ir daug ką galite pati (būti finansiškai nepriklausomai labai svarbu), neatstumkite jo dosnumo, nes kuo daugiau vyras į moterį investuoja, tuo labiau jam gaila ją prarasti.


5. Leiskitės dievinama


Šiuo etapu jūs tampate jo akių šviesa. Jis žavisi jumis kiekviename žingsnyje ir dažniausiai tai neturi nieko bendra su realybe. Atrodote jam liekna kaip smilga, nors neseniai priaugote 5 kilogramus; nuostabi kulinarė, nors mokate iškepti tik kotletų; tikra eruditė, net jei cituojate tik namų šeimininkėms skirtus serialus, ir nuostabaus grožio deivė net ir nuo miego užtinusiomis akimis, susivėlusi ir be makiažo.


„Svarbiausia – nebandykite įtikinti jį, kad yra atvirkščiai, – perspėja A. Iotko. – Vyrai ir vaikai nelabai orientuojasi, kas yra gražu. Jei moteris laiko save gražia, tai ir vyrui ji bus graži. Mėgaukitės tuo. Tokie dievinimo periodai per visą santykių laiką nutinka 2 ar 3 kartus. Jei jaučiatės savo tikslo dar nepasiekusi, labai padeda distancija – kuriam laikui galite išvykti pas mamą, draugę, į stovyklą, paatostogauti. Pirmą dieną jis galbūt pasidžiaugs laisve, bet kuo toliau, tuo labiau ims ilgėtis. Kad ir kaip liūdna būtų tai pripažinti, vyro galvoje sukasi dvi pagrindinės mintys: kaip susikurti komfortą ir kaip jį apsaugoti. Vyras nedaro nieko dėl moters, jis viską daro dėl savo komforto. Jam baisu, kad, dingus moteriai, dings ir visi su ja susiję malonumai, pradedant seksu, baigiant sutvarkyta buitimi. Kai grįšit, jis netvers džiaugsmu, ir jo smegenyse susiformuos refleksas – kai jo moters nėra šalia, tai – nelaimė, kai ji yra šalia – laimė.“


6. Depresija


„Jei po penktojo žingsnio vyras vis dar nesijaučia užkariavęs moters, jis panyra į neviltį, – sako A. Iotko. – Nebežino, ko griebtis ir ką daryti, kad ją laimėtų. Šiuo etapu galite prašyti bet ko – vestuvių ar perrašyti jums visą turtą, jis tai padarys. Jei vyras buvo neištikimas, galima pasakyti: „Jaučiuosi su tavimi nesaugi, nežinau, ar tu vėl ko nors neįsimylėsi. Man būtų ramiau, jei mūsų namas būtų įregistruotas mano vardu.“ Pažįstu vyrą, kuris šiuo etapu žmonai padovanojo visą viešbučių tinklą.“ Psichoterapeutė sako, kad 95 proc. vyrų pasiruošę padaryti viską, kad tik nemaloni istorija būtų pamiršta. Jei negalite to padaryti, būkite atvira: „Noriu tau atleisti, bet man sunku, aš dar tam nepasiruošusi. Padėk man tai pamiršti.“ Tik nereikėtų kalbėti to, ko iš tikrųjų nejaučiate. Jei jūsų tikslas – tik išpešti iš situacijos naudos, vyras iškart tai pajus.


7. Pergalė


A. Iotko sako, kad beveik visoms jos konsultuojamoms moterims pavyksta atnaujinti krizinius santykius ar įtvirtinti ką tik užsimezgusius. Naujiems santykiams įtvirtinti užtenka 3–6 mėnesių, santykiams pakoreguoti gali prireikti ir 1,5 metų, bet taip jos praktikoje yra nutikę tik kartą. Būna, kad viskas vyksta taip greitai, jog tvirtu ryšiu pora džiaugiasi jau po 2 savaičių. Tačiau svarbiausia, kad ši atgaiva trunka gana ilgai – maždaug 8-erius metus. O gal ir ilgiau – jei išmoktos pamokos nuolat kartojamos, o meilė sau puoselėjama.


Annos Iotko patarimai, kaip pasiekti ramaus džiaugsmo būseną


1. Kasdien nueikite 4 kilometrus vienu ypu. Toks ėjimas išvalo galvą, subalansuoja emocijas, padeda pabūti su savimi, nurimti. Į namus grįžti visai kitokia, ir atmosfera juose tampa kitokia.

2. Gerkite daug vandens. Vanduo išplauna ne tik organizmo toksinus, bet ir psichosomatines nuosėdas.

3. Pabandykite visą dieną nedaryti nieko. Nedirbkite, nesitvarkykite, negaminkite maisto, nesportuokite, netgi nesimaudykite ir nesišukuokite.

4. Nebijokite save pagirti ir savimi pasidžiaugti. Moteris pati sau dažnai yra pati griežčiausia teisėja, bet, užuot kritikavusios save, geriau pagirkime.

5. Kasdien padovanokite sau bent vieną malonumą. Tai gali būti kas tik nori – rytinis kavos gėrimo ritualas, saldi bandelė, grožio procedūra ar pokalbis su drauge.

6. Bent 30 minučių per dieną praleiskite visiškai nuoga. Nežiūrėkite į veidrodį, būkite viena ir darykite įprastus darbus. Drabužiai – tai mūsų apsauga. Kuo dažniau išdrįsite vaikščioti nuoga, tuo labiau imsite pasitikėti savimi ir savo kūnu.

7. Bent 3 minutes per dieną garsiai parėkite. Tai padeda išlaisvinti neigiamas emocijas, išmokstame negniaužti jų viduje. Padeda ir kovos menai. Užgniaužtas pyktis virsta pačiomis sunkiausiomis emocijomis – nuoskaudomis, o nuo jų sunkėja gyvenimas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis