Ką sako jūsų drabužiai – jaučiatės graži, siekiate karjeros, o gal nepasitikite savimi?

Apranga arba pastiprina pasitikėjimą savimi, arba pasilpnina. Vieni vilkimi drabužiai atspindi vidines būsenas, su jais jaučiamės gražios.

Kiti atrodo kažin ko nepatogūs, nejaukūs. Kodėl verta į spintą įsileisti tik tuos drabužius, kurie verti 10 balų? Kaip atrodo drabužis, vertas dešimtuko?


Pagal drabužį sutinka


Kad ir kaip mums tai nepatiktų, pagal vilkimus drabužius nuolat esame priskiriami vienai ar kitai kategorijai. Galime kiek įmanydami stengtis atsispirti pagundai vertinti aplinkinius pagal jų išvaizdą, bet prigimtis verčia mus, žmones, vietoves ir daiktus skirstyti į aiškias kategorijas. Štai kodėl pamatę apsinuoginusią moterį pagalvojame, kad ji siekia dėmesio, o išvydę klasikinį tamsų kostiumėlį vilkinčią merginą, sumojame, jog ji keliauja iš darbo.


Aplinkinius į kategorijas skirstome nesąmoningai. Taip elgiamės todėl, kad esame linkę taupyti jėgas ir ieškome paprasčiausio kelio, norėdami suprasti aplinką. Tad ir žiūrėdami į žmogų, jo išvaizdą esame linkę priskirti jį pačiai akivaizdžiausiai kategorijai.ShutterstockPanašiai pasąmoningai elgiamės ir trokšdami aplink save matyti estetišką aplinką. Kiekvienas žmogus viduje nori aplink save kurti harmoniją. Mums įgimtas gebėjimas pasąmoningai jausti, kas estetiška, o kas ne. Glosto akį harmoningai išbaigtas vaizdas ir trikdo tai, kas rėžia akį. Regėdamos neharmoningą vaizdą akys traktuoja tai kaip vizualinį triukšmą. Net jei ne kiekvienas gali paaiškinti, kas tiksliai aprangoje nedera, pasąmoningai kiekvienas jaučia, jog nedera.


Netinkami drabužiai – nuotaikos gadintojai


Daugelis žmonių apgalvotai rengiasi tik ypatingoms progoms, o kasdienai pasičiumpa atsitiktinį drabužį. Bet jeigu mes ypatingai rengiamės tik per šventes, o kasdien vilkimi drabužiai neatspindi mūsų vidinės būsenos ir jos nestiprina, tai rizikuojame nepasinaudoti galimybėmis, apie kurias iš anksto nežinome. Kiekvieną kartą, kai apsirengiame netinkamą drabužį, pasmerkiame save prastesnei dienai. O argi ne kiekviena mūsų diena verta būti puiki? Gal vertėtų į kiekvieną dieną žiūrėti kaip į ypatingą, ir rengtis taip, kad apranga leistų džiaugtis savimi ir kiekviena akimirka?


Būna, moteris apsirengia po ranka pasitaikiusį sijoną, kuris, pamena, kiek per trumpas. Galvoja: „Seniai vilkėjau, apsivilksiu, paįvairinsiu aprangą.” Vos išžengus pro duris per trumpas sijonas ima „vogti” energiją, tarsi norėdamas ja pasipildyti savo ilgį. Moteris kiekvieną kartą, kai atsisėda, atsistoja, žengia žingsnį – timpčioja sijoną žemyn. Su kiekvienu tokiu timpčiojimu energijos mąžta, o nuotaika gęsta. Verta žinoti, kad drabužiai, kuriuos vilkėdamos nebyliai sakome: „Tik nežiūrėkite į mane“, kaip tik ir atkreipia į save dėmesį.Shutterstock nuotr.Ne visada lengva susieti, kad subjurusios nuotaikos priežastis tokia paprasta – per trumpas sijonas. Jis gali būti ir per ilgas, su ištrūkusia saga, nubėgusia akimi, netinkantis pagal figūros ar spalvinį tipą – bet kuriuo atveju netinkamas vilkimas drabužis atims energiją ir gadins nuotaiką.


10 balų taisyklė


Kiekvienas turimas drabužis, kiekvienas aksesuaras turėtų būti vertas 10 balų. Idealiai turi tikti siluetas, spalva, dydis, modelis. Kaip atpažinti tokį daiktą? Leisti sau pajusti. Jeigu nuėjusi į parduotuvės persirengimo kabiną ilgai negalite apsispręsti: „tinka ar netinka, pirkti ar nepirkti”, sukinėjatės pusvalandį kabinoje, siunčiate nuotraukas draugėms, sesei, mamai, vyrui, vadinasi, šio drabužio neverta įsileisti į spintą.Shutterstock nuotr.O jeigu apsivilkusi drabužį iškart apsidžiaugiate, matydama veidrodyje savo atvaizdą, jeigu jo modelis, siluetas idealiai tinka jūsų figūros tipui, o spalva pagyvina veidą, išryškina akis ir plaukus, tuomet pati suprasite, jog šis drabužis tinkamas jums. Būkite negailestinga, skirdama 10 balų, ir neįsileiskite į spintą drabužių, kuriems pritrūksta iki dešimtuko. Drabužiams, apie kuriuos sakome: „gražus, tik galėtų būti ilgesnis/trumpesnis” ir kitoks -esnis, nėra vietos jūsų gyvenime ir spintoje.


10 balų verto drabužio kriterijai


Neužtenka, kad drabužis būtų jums tinkamo dydžio. Skirdama aprangai 10 balų galite remtis šiais klausimais:

  • Ar drabužis jus puošia? Ar jis jums tinkamos spalvos? Ar išryškina gražiausias kūno vietas?
  • Kokia drabužio būklė? Ar jis nenuskalbtas, nenusiburbuliavęs, nesuplyšęs? Nusidėvėjusiems drabužiams nėra vietos save mylinčios moters spintoje.
  • Ar drabužis atitinka šiandieninę jūsų būseną ir tikslus? Ar pastiprina juos? Ar nėra pasenęs morališkai?
  • Kaip jaučiatės vilkėdama šį drabužį? Kokia jūsų laikysena, kai jį vilkite? Jaučiatės pasitempusi, pasitikinti savimi? O gal priešingai – norisi susigūžti?
  • Ką drabužis apie save sako? Kokią nuotaiką kuria? Po šių klausimų sekę atsakymai pasufleruos, kokiomis progomis, aplinkybėmis vilkėti šie drabužiai tinkami.
  • Prieš pirkdama naują drabužį atsakykite, ar jis tiks bent prie trijų jau turimų drabužių? Nepirkite drabužio, jeigu neturite su kuo jo derinti.
  • Ar drabužis padeda, ar veikiau trukdo siekti savirealizacijos tikslų?
  • Ar jis padeda skleistis jūsų asmenybei?
  • Kaip jaučiatės vilkėdama laisvalaikio drabužį? Ar tai apranga, stiprinanti pasitikėjimą savimi, ar veikiau skatinanti pasislėpti nuo aplinkinių?
  • Ar vilkėdama drabužį iš tikrųjų jaučiatės savimi pasitikinti?Shutterstock nuotr.Ką sako jūsų drabužiai?


Tai klausimas, po kurio sekantys atsakymai parodo, ką jūs pati manote apie save, ir ko tikitės iš gyvenimo. Ar jūsų drabužiai atspindi sėkmę, džiugesį, pasitikėjimą savimi? Ar jie atspindi būtent šį gyvenimo laikotarpį? O galbūt tik primena tai, kuo gyvenote prieš kelis metus?


Verta apsirengti gyvenimui, kurio norite. Tad jei dabar svarbiausias jūsų tikslas – pasiekti karjeros aukštumų, vilkėkite tokius drabužius, kurie tiktų būsimoms jūsų pareigoms jau dabar. Tokiu būdu greičiau pritrauksite į savo gyvenimą įvykius, kurių trokštate. Jūs pati sąmoningai ir pasąmoningai priimsite sprendimus, kurie atves prie tikslo.


Graži apranga – vienas paprasčiausių rūpinimosi savimi būdų. Net jei esate labai užsiėmusi, tinkamai susitvarkiusi spintą ir turėdama drabužius, kurie visi atitinka 10 balų taisyklę, gražiai apsirengti truksite vos kelias minutes. Kiekvieną kartą dieną pastebėjusi savo atvaizdą veidrodyje įsikvėpsite, pasijusite graži.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis