Paprasti triukai, kaip priversti vyrą išklausyti jus iki galo

Kartais mes per daug dėmesio teikiame kalbos turiniui, pamiršdami apie techniką

Ką čia slėpti, pikta, kai Jums įpusėjus jausmingą monologą, vyras, su kuriuo kalbate, ima muistytis, dirsčioti į telefoną arba žiovauti. Ar tai reiškia, jog jam neįdomi nei jūs, nei jūsų mintys? Nebūtinai. Gali būti, kad susitelkti į kalbos turinį jam trukdo jūsų kalbos maniera. Įprastai, kai esame susijaudinusios, mūsų balso tonas pakyla, kalba pagreitėja, joje lieka mažai pauzių. Šie pokyčiai padeda trumpam atkreipti dėmesį, bet jei tai trunka pernelyg ilgai, ima varginti ir erzinti.


Jei norite būti išklausyta iki galo, išbandykite kelis santykių specialistės Svetlanos Pavličenko pasiūlytus kalbėsenos triukus. Didelė dalis jų tinka ne tik kalbant su vyru, bet ir su vaikais, kolegomis ar didesne auditorija.


1. Pažeminkite balsą. Susijaudinus žmogaus balsas vis labiau kyla, o pernelyg aukštas moters balso tonas yra tai, kas labiausiai rėžia vyro ausis. Tokiu atveju dažnas paprašo nerėkti. Deja, į tai dauguma moterų reaguoja dar didesniu rėkimu, nes priima tai kaip bandymą jas užčiaupti.


Iš tiesų, išgirdus tokią pastabą (dar geriau, jei ir be pastabų gebate išgirsti save iš šalies), reikėtų stabtelėti, įkvėpti oro ir pažeminti balsą. Įsivaizduokite, kad jis kyla ne iš jūsų krūtinės, o iš pilvo. Toks iš gelmių ateinantis garsas sudaro ramybės ir pasitikėjimo savimi įspūdį. Ir, žinoma, tokio kur kas maloniau klausyti.


2. Kalbėkite tyliau. Tas pats galioja ir kalbos garsumui. Stiprus garsas padeda atkreipti dėmesį, bet nepadeda jo išlaikyti ilgai. Aišku, šnabždesys, kai pašnekovas yra priverstas įtempti ausis, taip pat negali būti taikomas ilgai, nes vargina ne mažiau nei rėkimas. Bet jei tam tikras svarbias frazes ištarsite ne garsiau nei kitas, o priešingai – tyliau, suteiksite joms daugiau svorio.


3. Kalbėkite lėčiau. Greitakalbė – gana dažna moterų bėda. Kuo žmogus labiau nepasitiki savimi, tuo greičiau jis stengiasi susakyti viską, ką žino, mat nesąmoningai bijo, kad pernelyg ilgai užsitęsus kalbai, klausytojai ims nuobodžiauti. Iš tiesų yra atvirkščiai – greitakalbė primena lietų. Pirmuosius lašus dar išgirstame, bet lietui užsitęsus, jis tampa migdančiu fonu. Pauzės būtinos, kad klausytojas spėtų pavyti jūsų minčių eigą ir tai sugromuliuotų. Be to, greitai kalbantis žmogus atrodo pernelyg nervingas ir lengvabūdiškas.


4. Kalbėkite iškvėpdama. Šį triuką labiausiai verta išbandyti kalbantis su vyru, kurį norite sužavėti. Prieš tai, žinoma, vertėtų pasipraktikuoti namie. Įkvėpkite, sulaikykite orą, o iškvėpdama lėtai tarkite frazę. Pasak Svetlanos Pavličenko, tai padaro kalbą švelnesnę, gilesnę ir labiau gundančią.


5. Laikykite burną šiek tiek pravirą. Šis triukas taip pat labiau priklauso gundymo arsenalui. Santykių ekspertė siūlo pauzių metu nespausti kietai lūpų, bet kažką pasakius palikti burną šiek tiek pravirą. Tai verčia žiūrėti jums į lūpas, nes susidaro įspūdis, kad dar kažko nepasakėte iki galo. Jei lūpos bus padažytos sodria raudona spalva, nuo jų dar sunkiau bus atplėšti akis. Tiesa, nepersistenkite. Pernelyg plačiai atverta burna sudaro kvailoko žmogaus įspūdį, tad jei sąmoningai nesiekiate tokia atrodyti, lūpas praverkite tik vos vos.


6. Šokite, o ne žygiuokite. Ilgi sakiniai, kai klausydamasis jų pabaigos, pamiršti pradžią, apsunkina bendravimą, bet ne ką geresni ir trumpi dviskiemeniai. Jie kalbai suteikia valdingumo, tiesmukumo. Santykių ekspertė S. Pavličenko siūlo kalbėti taip, kad kalba primintų ne žygiavimą „viens-du, viens-du“, o šokio žingsnelį „viens-du-trys, viens-du-trys“. Palyginkite: „Įdomus filmas. Ačiū, kad pakvietei.“ ir „Filmas buvo labai įdomus. Džiaugiuosi, kad mane į jį pakvietei.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis