Kūčių vakaro burtai - išnaudokite ilgiausios nakties magiją

Svarbiausia šio magiško vakaro burtų sąlyga – vertinti tai kaip žaidimą.

Kūčių naktis magiška ne tik tuo, kad yra ilgiausia ir žymi svarbų gamtos virsmą – saulėgrįžą, bent ir tuo, kad žmonės tikėjo jos metu prie Žemės itin priartėjant dvasių pasaulį. „Kūčia“ buvo vadinamas valgis, kurį lietuviai šią naktį palikdavo ant stalo vėlėms pamaitinti. Iš to kilo ir tikėjimas Kūčių vakaro magija – juk dvasios daugiau išmano apie tai, kas mūsų laukia, nei mirtingieji.


Šiaip jau žmogaus požiūris į burtus labai daug pasako apie jo vertybes ir charakterį. Tikintieji burtų galia dažniausiai ne itin pasitiki savimi ir ateitimi, todėl tikisi susitvarkyti gyvenimą padedami mistinių jėgų. Tokiems burtis gana pavojinga – mat iškritus bloga lemiančiam ženklui, jie gali prarasti net ir paskutinius pasitikėjimo savimi likučius ir nesąmoningai užsiprogramuoti nelaimei.


Tie, kurie nė už ką nesutinka burtis ir iš to tik šaiposi, paprastai yra tik apčiuopiamais dalykais tikintys materialistai. Bet gali būti ir taip, kad jie nedrįsta žvilgterėti nežinomybei į akis, nes bijo pamatyti kažką bloga. Burtams nepritaria ir Bažnyčia – pagal ją, tik Dievas turi teisę žinoti mūsų likimą, o tikintysis turi juo pasitikėti ir nuolankiai eiti ten, kur yra vedamas. Jei vis dėlto norite Kūčių vakarą pasiburti ir neprasilenkti su krikščioniškosiomis tradicijomis, siūlome į burtus žiūrėti kaip į smagų žaidimą, ir imtis magijos tik pabaigus Kūčių vakarienę bei pakilus nuo stalo.


Ar surasiu antrąją puselę?


Dauguma Kūčių burtų susiję su meile ir vedybomis. Mat žiemos metu dažniausiai vykdavo žvalgytuvės ir piršlybos, tad ši tema buvo itin aktuali. Kaimo merginos skaičiuodavo atneštas malkas glėbyje ir apglėbtos tvoros statinius. Jei skaičius porinis, ištekėsi. Drąsesnės po Kūčių eidavo į pirtį, ten išsirengdavo nuogos ir šukuodamos plaukus žiūrėdavo į veidrodį – ką ten išvysi, už to ir ištekėsi. Tiesa, šis burtas – gana pavojingas. Mat kai kurioms pasitaikydavo išvysti veidrodyje velnią. O tai reiškė sunkią ligą ar greitą mirtį.

Mes atrinkome tuos burtus, kurie yra lengvai pritaikomi ir mieste.


* Pasemkite saują kūčiukų, riešutų ar žirnių ir juos perskaičiuokite. Porinis skaičius reiškia, kad susirasite antrąją pusę, neporinis – dar ne šiemet.

* Meskite per petį batą link durų – jei batas pasisuks nosimi, išeisite iš tėvų namų, jei kulnu – dar liksite.

* Jei norisi sužinoti, kuris iš visų susirinkusiųjų vienišių ves pirmas, reikėtų kiekvienam paimti po kūčiuką ir pakviesti šunį – kieno suvalgys pirmą, tas pirmas ir ves. Jei dabartiniai išlepę šunys kūčiukų negraužia, galite juos pakeisti žuvies gabalėliais.

* Įsipilkite į dubenį vandens ir sukite šaukšteliu tol, kol atsiras verpetas. Tada įmeskite du angliukus. Jei vanduo juos suneš į krūvą – susirasite antrąją pusę.

* Jei nežinote, kurį iš kelių kandidatų rinktis, eidama miegoti pasidėkite po pagalve kelis lapelius su užrašytais vyrų vardais ir vieną tuščią. Rytą pabudus reikėtų kyštelėti ranką ir nežiūrint ištraukti vieną. Tas ir bus skirtasis. Tuščias reiškia, kad jo dar nepažįstate arba praleisit šiuos metus viena.

* Išėję į lauką pasiklausykite, kurioje pusėje šunys loja. Iš ten atkeliaus ir jaunikis.

* Kūčių naktį išsiplovus galvą, išsišukavus plaukus medinėmis šukomis ir pasidėjus jas po pagalve, galima susapnuoti savo antrąją pusę.

* Kūčių vakarą privalgykite sūrios silkės ir eidama miegoti pasidėkite prie lovos puodelį su vandeniu ir per jį permestu šiaudeliu. Jei šiais metais lemta sutikti sau skirtąjį, jis sapne turėtų arba paduoti atsigerti, arba pervesti per lieptelį.


Pinigai, pinigėliai…


* Mazgodami grindis prieš vakarienę, stenkitės paskutinius brūkštelėjimus daryti ne į lauko durų pusę, o nuo jų. Šluodami viską pro duris, rizikuojate išplauti iš namų pinigus.

* Šiukštu Kūčių dieną pinigų niekam neskolinkite ir nesiskolinkite patys, jei nenorite metus praleisti skolose.

* Jei Kūčių vakarą maudydamiesi įbersite į vonią ar dubenį, kuriame prausiatės, monetų, pritrauksite į namus pinigus.

* Tikėta, kad Kūčių naktį po pagalve pasidėjus dvigubą lazdyno riešutą, o Kalėdų rytą įsidėjus jį į piniginę, joje visada bus pinigų.

* Jei visą vakarą kišenėje turėsite monetų (jų duokite ir vaikams), pinigų šiemet nestokosite.

* Ant padengto Kūčių stalo paberkite šiek tiek karpio žvynelių, o po vakarienės įsimeskite kelis į rankinę. Jie nukreips pinigus į jūsų piniginę.

* Pasibaigus Kūčių vakarienei, tegul šeimininkė paima kviečių saują ir beria grūdus visiems ant galvų – kuris daugiausiai grūdų sugaus, tas turtingiausiai gyvens.


Universalūs burtai


* Jei norite būti stiprūs ir sveiki, ant Kūčių stalo būtinai padėkite riešutų ir obuolių.

* Po balta staltiese, klojama ant Kūčių stalo, padėkite šieno arba šiaudų. Pavalgę vakarienę visi paeiliui traukite šiaudą iš po staltiesės. Ilgas šiaudas reiškia ilgą gyvenimą, trumpas, plonas – vargus; storas, šakotas – turtus, žolė su sudžiūvusiu žiedu – meilę ir vedybas; su varpa – turtus, vaisingumą.

* Paimkite žiedą, kryželį ir monetą. Juos paslėpkite po vienodais dubenėliais, ketvirtą galite palikti tuščią. Kryželis reiškia vargą ar net mirtį, žiedas – meilę, vedybas, moneta – finansinę sėkmę, tuščias dubenėlis siūlo pasikliauti likimu, juk viskas – Dievo rankose. Galite šį seną tradicinį būrimą papildyti ir savais simboliais – pavyzdžiui, padėti raktą (įkurtuvės), kreidos gabalėlį (mokslai), bilietą (kelionės) ir pan.

* Senas ir įdomus burtas – pripilti dubenėlį vandens ir varvinti į jį karštą žvakės vašką. Kai susidarys vientisa figūrėlė, reikėtų į ją įsižiūrėti ir pagal tai bandyti nuspėti, kas laukia.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis