Šeštadienio horoskopas: Vėžių laukia nauji įspūdžiai, Vandenių neapleis rūpesčiai

Rugsėjo dvidešimt antroji - Baltų vienybės diena. Tarptautinė diena be automobilio. Rudens lygiadienis. Šiaulių miesto gimimo diena.

2000 m. Lietuvos ir Latvijos Seimai Saulės mūšio dieną - rugsėjo 22-ąją - paskelbė Baltų vienybės diena.


Rugsėjo 22-oji - Tarptautinė diena be automobilio. Pirmą kartą akcija „Mieste - be savo automobilio“ buvo surengta Prancūzijoje 1998 m., o 2000-aisiais tokia akcija jau vyko daugybėje Europos miestų. 2001 m. gruodžio 8 d. Berlyno Aplinkosaugos akademijoje buvo įvertinti pirmųjų akcijų „Mieste - be savo automobilio“ rezultatai ir pasirašyta visų šalių, dalyvaujančių šioje akcijoje, aplinkos ministrų deklaracija. Tarp šių šalių yra ir Lietuva. Nuo tada rugsėjo 22-oji paskelbta Tarptautine diena be automobilio.


Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto įtaką aplinkai ir žmonių sveikatai, patiems prisidėti prie švarios aplinkos išsaugojimo. Lietuvos miestuose aplinka ypač užteršta nuo daugybės senų automobilių, ne mažesnė problema ir eismo saugumas.


Lygiadienis - tai metas, kai diena susilygina su naktimi. Rudens lygiadienis yra astronominio rudens pradžia. Nuo šios dienos nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja. Tai diena, priešinga pavasario lygiadieniui (kovo 21 d.), po kurio naktis tampa trumpesnė už dieną ir toliau trumpėja iki Joninių (kai naktis trumpiausia).


Rugsėjo 22-oji laikoma Šiaulių miesto gimimo diena. 1236 m. vietovardis „Soule“ buvo pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose - eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį, kuris vyko rugsėjo 22 d. Rugsėjo mėnesį šia proga Šiauliuose rengiamos Šiaulių dienos.


Rugsėjo 22-oji - šeštadienis - 265-oji metų diena (penktoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 100 dienų.


Savo vardadienius šiandien švenčia: Digna, Eiganta, Eigantas, Mauricijus, Tamošius, Tarvina, Tarvinas, Tarvinė, Tomas, Virmantė.


************


Dangaus kūnai:


Saulė šiandien teka 07.02, leidžiasi 19.21. Dienos ilgumas - 12.19.


Šiandien - šeštoji Mėnulio priešpilnio diena.


Saulė Mergelės ženkle.


***************


Astrologinė prognozė rugsėjo 22-ajai, šeštadieniui


AVINAS. Diena nebus itin maloni. Stokosite energijos, jausitės vieniši. Jei išvakarėse vartojote alkoholį ar teko raminti įkaušusį šeimos narį, savijauta bus nekokia. Būkite atidesni savo sveikatai, rūpinkitės išvaizda, daugiau ilsėkitės.


JAUTIS. Šiandien įvairiais būdais ieškosite tinkamos draugijos, nes jokiu būdu nenorėsite būti vieni. Galbūt skirsite laiko visuomeninei veiklai. Vakare galite tikėtis didesnio dėmesio, draugiškų papokštavimų, o gal ir romantikos.


DVYNIAI. Šiandien labai stengsitės laikyti vadeles savo rankose ir diktuoti aplinkiniams jų teises bei pareigas. Tuo tarpu aplinkiniams reikia supratimo ir širdies šilumos. Įsivaizduokite save kitų vietoje ir suprasite, ką turite daryti.


VĖŽYS. Neįprasti šiandieniniai pasižmonėjimai plės jūsų akiratį ir suteiks naujų įspūdžių. Galite susižavėti nepažįstamu asmeniu. Tik savavališkai nesiveržkite ten, kur nesate laukiami.


LIŪTAS. Jums derėtų nepamiršti, kad visi geri dalykai turi kainą. Jei norite darnos, meilės, jaukumo, turite prisidėti prie šių dalykų sukūrimo bei išsaugojimo. Būkite dėmesingesni ir dosnesni mylimam žmogui, vaikams.


MERGELĖ. Gali būti, kad teks aiškintis susikomplikavusius santykius. Reikalai pagerės, jei nepamiršite saiko ir skleisite daugiau dvasinės šilumos bei pagarbos. Tą patį, ką dalinsite kitiems, gausite ir patys.


SVARSTYKLĖS. Galimas įvykis, susijęs su meilės reikalais, vaikais. Pravartu daugiau dėmesio skirti mitybai, sveikatos ir grožio profilaktikai. Nusimato pajamos ar išlaidos, susijusios su menu, grožiu, malonumais.


SKORPIONAS. Iki pietų noriai imsitės namų ruošos, sukinėsitės apie puodus ir gardžiais kvapais džiuginsite namiškius. Visgi vakarop jau kils ūpas ištrūkti iš namų ir smagiau praleisti laiką, pasportuoti. Labiau parūps ir vaikų pomėgiai.


ŠAULYS. Prieštaringos aplinkybės neleis jums atsipalaiduoti. Nesigraužkite dėl nenusisekusio reikalo, paieškokite išeities, pamąstykite. Pravartu pailsėti ramiame namų užutekyje.


OŽIARAGIS. Šiandien tikriausiai turėsite veiklos, susijusios su skaičiavimais, rašymu, informacijos paieška. Arba teks padėti dorotis su problemomis artimam žmogui. Nesielkite egoistiškai.


VANDENIS. Suksite galvą dėl piniginių reikalų, nuosavybės klausimų. Neišvengsite išlaidų, o jei apsiimsite papildomai padirbėti - tai ir pajamų. Reikalaukite, kad paslauga ar prekė, už kurią mokate, būtų kokybiška, su garantija.


ŽUVYS. Ši diena gali būti tarsi sulėtinta dėl jūsų tingios vidinės būsenos. Tik gerokai po pietų pažvalėsite ir galbūt susitiksite su draugais, giminaičiais. Nepiktnaudžiaukite svaigalais, kvaišalais.


Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis