Penktadienio horoskopas: tiesiog nuostabi diena, tik dviem Zodiako ženklams ne viskas eisis, kaip norėsis

Rugsėjo 21-oji - Tarptautinė taikos diena. Šv. Matas, Alutinis. Tarptautinė Alzheimerio ligos diena.


JTO paskelbė rugsėjo 21-ąją Tarptautine taikos diena Ji minima nuo 1981 metų. Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus.


Mūsų protėviai šiuo metu gamindavo pirmąjį alų iš miežių derliaus, todėl ši diena vadinama Alutinio švente. Alumi buvo vaišinami kaimynai ir giminės. Alus laikytas stebuklingu gėrimu, sugebančiu prakalbinti ir tylenius. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv. Mato varduvėmis. Šv. Matas buvo apaštalas ir evangelistas, rašęs Naująjį testamentą.


Rugsėjo 21-oji - Tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Šią dieną įvairių šalių Alzheimerio ligos asociacijos organizuoja seminarus, konferencijas, kuriose plačioji visuomenė informuojama apie šią ligą, gydytojai dalijasi patirtimi. Alzheimerio liga dažniausiai serga pagyvenę 65-70 metų amžiaus žmonės, tačiau kartais susergama ir 40-ies. Sergant liga silpnėja žmogaus atmintis, žmogus tampa išsiblaškęs, galiausiai nebesugeba skaityti, rašyti, nebesiorientuoja aplinkoje. Sergantysis pradeda nuolat ką nors užmiršti, nebeatpažįsta artimųjų, kenčia ne tik jis, bet ir artimieji.


Rugsėjo dvidešimt pirmoji, penktadienis - 264-oji metų diena (penktoji 38-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 101 diena.


Savo vardadienius šiandien švenčia Mantrimas, Mantrimė, Mantvilas, Mantvilė, Manvilas, Manvilė, Matas, Nijolė, Viskintas, Viskintė;


rytoj: Digna, Eiganta, Eigantas, Mauricijus, Tamošius, Tarvina, Tarvinas, Tarvinė, Tomas, Virmantė;


poryt: Galintas, Lina, Linas, Linė, Linius, Teklė.


************


Dangaus kūnai:


Saulė šiandien teka 07.00, leidžiasi 19.24. Dienos ilgumas - 12.24.


Šiandien - penktoji Mėnulio priešpilnio diena.


Saulė Mergelės ženkle.


****************


Astrologinė prognozė rugsėjo 21-ajai, penktadieniui


AVINAS. Sėkmė lydės, jeigu būsite solidarūs ir veiksite išvien su kolektyvu. Atsisakykite savanaudiškų tikslų, nesielkite egoistiškai. Tikėtina, kad susitiksite seną pažįstamą.


JAUTIS. Galimi įvairūs netikėtumai - ir malonūs, ir ne. Galbūt darbe teks atlikti tokį darbą, kokio nesate anksčiau dirbę. Už papildomą veiklą bus atlyginta.


DVYNIAI. Galima pažintis su užsieniečiu arba šią dieną nuspalvins įdomus epizodas, kurį ilgai prisiminsite. Žvelkite į perspektyvą ir galimus padarinius. Galbūt gero pasiūlymo sulauksite iš neabejingo jums draugo, gerbėjo.


VĖŽYS. Pasistenkite neprarasti, nesugadinti svarbių dokumentų, neištrinti paruoštų ataskaitų ar kokio projekto. Būkite atidūs, taupūs. Labiau atsižvelkite į artimų žmonių ir kolegų interesus, kitaip jūsų elgesys bus nesuprastas.


LIŪTAS. Jums norėsis daryti įspūdį kitiems žmonėms, ypač konkurentams ir priešingai lyčiai. Vis dėlto galite kažkam neįtikti ir patirti nemalonių akimirkų, žeidžiančių replikų ar komentarų.


MERGELĖ. Seksis keisti kai kuriuos įpročius ar stilių, mitybos pobūdį. Galite tikėtis svarbių kontaktų, sutarčių, pasiūlymų bendradarbiauti ar draugauti. Galite gauti pakvietimą į įdomų renginį.


SVARSTYKLĖS. Šiandien tikėtini malonūs ir naudingi kontaktai. Mokėkite įvertinti tuos, kurie jus palaiko. Prieštaringų emocijų patirsite per vaikus. Jei tik panorėsite, patirsite romantiškų akimirkų. Jus gali stabdyti baimė įsipareigoti.


SKORPIONAS. Jus vargins šurmulys, nuomonių įvairovė. Kuo daugiau į reikalą įsijungs žmonių, tuo sunkiau bus rasti bendrą kalbą ir racionalų sprendimą. Tačiau smulkius buitinius rūpesčius įveiksite nesunkiai.


ŠAULYS. Sulauksite netikėtų žinių arba gausite laišką, į kurį atsakydami galite išspręsti kažkokią problemą. Būsite linkę imtis veiksmų, kad gautumėte kreditą namo statybai, verslo plėtimui ar kitiems reikalams.


OŽIARAGIS. Diena bus kupina kontaktų, įspūdžių. Galite realizuoti planus, kuriuos ne kartą atidėliojote. Išradingumas leis išspręsti aktualias problemas. Galite sulaukti pakvietimų į svečius, pasimatymus.


VANDENIS. Tikėtina, kad jums pavyks sukonkretinti kai kurias idėjas. Tikriausiai padės geri draugai ar įtakingi globėjai. Galite kai ką nuveikti komercijos, nekilnojamojo turto, verslo susitarimų srityse.


ŽUVYS. Šiandien labiau pasikliaukite nuojauta, veikite intuityviai. Galbūt teks susipažinti ar bendrauti su meniško tipo žmonėmis. Jeigu apims emocinė krizė, nieko svarbaus nesiimkite, o tiesiog patinginiaukite.


Geros dienos!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis