Moteriškumo paslaptys: kaip namuose tapti karaliene?

(5)

Šiuolaikinės visuomenės normos skatina moterį visuomet atrodyti žaviai, būti puikia pašnekove ir klausytoja, tapti nepriklausoma, savarankiška asmenybe, kilti karjeros laiptais.

Tačiau kartu išlikti švelnia bei rūpestinga moterimi, mama ir žmona namuose. Kaip išmokti ugdyti ir neprarasti savo moteriškumo pataria moteriškumo stovyklos įkūrėja, žolininkė Ilona Ugintė.


Ilona, kaip tapti laiminga moterimi?


Moteris bus laiminga tuomet, kai neieškos laimės išorėje. Moteris savo sėkmę ir laimę gauna per savo vyrą. Todėl itin svarbu juo tikėti. Negalima vyro kaltinti dėl savo šeimos nelaimių. Vyro sėkmė pirmiausia prasideda nuo jo moters. Reikia kiekvieną dieną melstis už savo vyrą, jo sėkmę, savo šeimą.


Moteris niekada nebus laiminga, jeigu nerealizuos savęs mėgstamoje veikloje. Vyro prigimtis yra dirbti, strateguoti, kurti ir įgyvendinti planus. Moteris pagal savo prigimtį, skirtingai nei vyras, negali dirbti tik iš pareigos. Kai darbe ji jaučia didelį spaudimą, stresą, atskaitomybę, tokie jausmai kertasi su jos energetika. Tuomet kyla vyriško hormono – testosterono lygis, moteris vyriškėja. Moteris iš prigimties yra kūrėja, davėja, įkvėpėja. Jos misija šeimoje įkvėpti vyrą žygdarbiams. Moteriai svarbu savimi tikėti, žinoti, kad ji yra savo vyro karalienė, nebijoti drąsiai ieškoti savęs.


Kodėl reikia ugdyti savo moteriškumą?


Dirbdama su moterimis pastebiu tendenciją, kad itin aktyviai karjeros siekiančios moterys praranda savo esybę, moteriškumą. Moteris daro iš savęs kovotoją. Toks elgesys kertasi su moteriškąja esybe, skatina vyriško hormono gamybą. Iš to seka įvairios moteriškos ligos, galimos nevaisingumo problemos.


Tačiau nereikia pamiršti, kad moteris gali ir netgi turi daryti karjerą. Tačiau karjera turi būti daroma per savo pomėgius, dirbant tai, kas moteriai teikia malonumą. Nereikia savęs statyti prie puodų. Reikia atrasti tai, kas mums tikrai patinka. Tai gali būti tiek rankdarbiai, tiek džiaugsmą teikiantis verslas. Tuomet moteris pražįsta, jaučia pilnatvę. Kai atrandi savo mėgstamą veiklą, pajauti pokyčius, karjera tiesiog „plaukia” savaime. Moteris negali savęs spausti, jos energija yra tekanti.


Šiais laikais daug moterų dirba sėdimą darbą. Tai taip pat atsiliepia moters vaisingumui, nes sutrinka apatinės stuburo dalies ir dubens aprūpinimas deguonimi, kraujo cirkuliacija. Aš visuomet moterims patariu nepersistengti ir su treniruoklių salėmis. Mūsų moteriškumui nesveika sportuoti su svarmenimis septynis kartus per savaitę, užtenka vieno karto. Reikia rasti balansą. Sportas turi būti plastiškas, atpalaiduojantis. Pavyzdžiui, pilatesas, joga, kalanetika, plaukimas, ypatingai tinka pilvo šokio pamokos. Tokio sporto metu išjudinamas dubuo, pašalinama toje srityje susikaupusi įtampa. Moteris atsipalaiduoja, atranda savo moteriškumą ir, žiūrėk, pastoti pavyksta natūraliai.


O kokia turi būti moteris namuose, savo vyrui?


Svarbiausia – nuolankumas. Daugelis šią savybę supranta netinkamai. Nuolankumas – tai nėra vergavimas savo vyrui, tai pagarbus rūpinimasis juo. Kai moteris žiūri į savo vyrą kaip į karalių, tuomet ir vyras pradeda ją laikyti savo karaliene, nešioja ant rankų. Visa ko pradžia yra moteryje. Jeigu moteris nuolankiai žiūrės į savo vyrą, jį vertins, tai vyras tikrai ja rūpinsis, rodys dėmesį, apipils dovanomis.


Vyrai į darbą išeina kovoti. Jie visa dieną su kuo nors kariauja: su verslo partneriais, kolegomis, klientais. Jeigu po ilgos darbo dienos grįžę namo dar randa piktą, priekaištaujančią moterį, vyrai instinktyviai pradeda su tokia moterimi kovoti. Yra tokia taisyklė: moteris namuose dirba, o už jų ribų ilsisi. Vyrai – atvirkščiai. Todėl labai svarbu namuose mokėti patylėti. Neužpulkime vyro iškart grįžus, leiskime jam kelias valandas pailsėti, atsigauti. Tuomet vyras gali sugebėti priimti moters problemas. Čia yra menas, aš pati to dar mokausi. Labai svarbu skatinti savo vyrą sėkmei. Jeigu mes burbėsime, kartosime, kad jam nepasiseks, mes savo neigiama energija nubaidysime visą jo sėkmę.


O jeigu žinome, kad vyras neteisus?


Jeigu neteisingai elgiasi – pasakyti. Tačiau reikia mokėti tai padaryti. Anksčiau aš buvau labai kategoriška, tiesmuka. Su laiku supratau, kad reikia mokytis būti lanksčiai. Vyras, kuris iš tikrųjų yra vyriškas, stiprus, niekada nepriims tiesmukiškos kritikos. Toks nuolatinis moters kritikavimas ir energija gali paversti vyrą impotentu, užmušti jo vyrišką energiją. Vyras šeimoje yra galva, moteris – kaklas. Todėl moteriai reikia pajausti, mokėti meiliai, švelniai, kartais net raganiškai pasukti tą galvą. Tačiau jokiu būdu ne tiesmukiškai.


Pastaruoju metu daug žinomų porų skiriasi, daugelis iš jų – dėl vyro neištikimybės. Kodėl taip yra?


Pagal ajurvedos mokslą moteris visuomet pritraukia vyrą. Moteris yra energetiškai daug stipresnė už vyrą. Mūsų prigimtis yra tokia, kad savo svajonėmis, lūkesčiais pritraukiame tam tikrą vyrą. Dažnai būna, kad jauna mergina renkasi partnerį, panašų į savo tėvą, nors jis galėjo būti girtuoklis ar smurtautojas. Mergina kopijuoja tai, ką matė savo šeimoje. Toks netinkamas vyras yra karminis, jis išmoko ją kažkokių pamokų ir tuomet pora išsiskiria.


Tačiau neištikimybė jau yra visai kitas lygmuo. Ypatingai lytinio akto metu, kuomet vyras ir moteris dalijasi visomis fizinėmis ir dvasinėmis energijomis. Jeigu poroje nėra dvasinio kontakto, vyras negauna moteriškos energijos iš savo moters, natūralu, kad tos energijos ieško kitur. Vyras be moteriškosios energijos silpsta. Moteriai šeimoje reikia mokėti pašalinti visus spaudimus, išmokti neskubėti, atsipalaiduoti. Moters įtampa persiduoda visai šeimai. Nenuostabu, kad tuomet vyras ieško ramybės kitur. Žinoma, būna ir patologinių lovelasų, bet argi čia tikri vyrai?


Kaip patartumėte ugdyti savo moteriškumą kiekvienai iš mūsų?


Moters esybė yra gamtoje. Moteriška energija yra labai panaši į žemės skleidžiamą energiją. Moteriai reikia būti arčiau gamtos, vaikščioti basai po žemę. Taip ji pasikrauna energijos. Miestas, betoninės gatvės nepritinka moteriškai energijai. Kartais juokauju, kad moteris turi ir grindis plauti su sijonu, o ne kelnėmis. Moteriška energija yra apatinėje čiakroje. Aptemptos kelnės netinka moteriškai energijai, neleidžia jai laisvai judėti. Tuo tarpu nešiojant sukneles, sijonus skatiname savo moteriškumą. Leiskime sau būti svajingoms, laimingoms, paslaptingoms. Nebūtina vaikytis kažkokio tariamo tobulumo, grožio kulto, vyrus patraukia mūsų vidinė būsena, šypsena.


Minėjote balansą kaip itin svarbų mūsų gyvenime. Kaip jį pasiekti?


Sustok – apsidairyk. Jeigu aplink tave yra chaosas – vadinasi, pirmiausia pačiame tavyje yra chaosas. Tuomet patylėk, pabadauk, pabūk vienumoje.


Anksčiau aš buvau gana karšto būdo, tildydavau kitus, dabar stengiuosi geriau patylėti, pagalvoti, įsiklausyti. Esu daugiavaikė mama, mano gyvenimo tempas pašėlęs. Pasaulis tokiu greičiu eina link išprotėjimo. Todėl svarbu mokėti sustoti ir patylėti. Visi sprendimai turėtų būti priimami tyloje. Kai mokėsime juos tinkamai priimti, gyvenime ir mumyse atsiras ramybė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis