7 požymiai, kurie išduoda, kad Jūsų vaikystė buvo skurdi

Apipilate visus dovanomis, o sau pinigų šykštite? Veikiausia tai yra skurdžios vaikystės palikimas.

Nėra nieko gėdinga užaugti skurdžiau gyvenančioje šeimoje, vis dėlto dauguma žmonių to kažkodėl gėdijasi. Deja, kuo labiau tam tikrus dalykus slepiame, tuo ryškiau jie prasimuša keistu elgesiu. Portalo rambler.ru psichologai pateikia 7 požymius, kurie dažniausiai išduoda, kad Jūsų vaikystė buvo skurdi.


1. Renkatės pigiausią patiekalą


Įvertinti, ar patiekalas vertas kainos – normalus dalykas, bet atkreipkite dėmesį, kam teikiate prioritetą. Restoranų darbuotojai kai kuriuos valgytojus vadina „dešinės pusės skaitytojais“, mat paėmę į rankas valgiaraštį, jie pirmiausia peržiūri dešinėje surašytas kainas ir tik tuomet žvilgteli į kairėje pusėje esančius patiekalų pavadinimus.

Galiausiai iš pigiausių išsirenka daugmaž labiausiai tinkantį variantą. Vaikystėje pinigų nestokoję žmonės pirmiausia išsirenka tai, ką jie norėtų valgyti, ir tik tuomet įvertina, ar kaina nėra per didelė.


2. Šykštite pinigų savo reikmėms


„Man nieko nereikia“, „Aš visko turiu“, „Kam taškyti pinigus skudurams“ – tokie ir panašūs pareiškimai labiau būdingi tiems žmonėms, kuriems vaikystėje tėvai naujų drabužių nupirkdavo tik tuomet, kai senieji sudildavo iki skylių.

Dar labiau šie asmenys linkę taupyti, kai kalbama apie neapčiuopiamus dalykus – veido ar kūno masažą, keliones ar pramogas. Jiems visa tai yra pinigų išmetimas vėjais. Neįpratę būti lepinami, jie nemoka palepinti ir savęs.


3. Perkate daug dovanų kitiems


Neįtikėtina, bet besaikis dosnumas ne mažiau nei šykštumas išduoda, jog patys vaikystėje daug ko stokojote. Suveikia kompensacinis mechanizmas. Kuo skaudesni prisiminimai apie tai, kaip beviltiškai troškote kokių nors žaislų ar pramogų kankina jus, tuo labiau norite nuo tokių patirčių apsaugoti savo vaikus.


Liūdna, bet vaikai šių gausių dovanų dažniausia nesugeba tinkamai įvertinti, nes iš tiesų mus labiau džiugina tai, kam gauti reikėjo įdėti šiek tiek pastangų.


4. Gyvenate nuo algos iki algos


Nesvarbu, kiek uždirbtumėte, algos dienos laukiate su nekantrumu, nes būnate iki to laiko viską ištaškę. Atrodo, kad pinigai degina jums kišenę. Suprantama – juk niekada neturėjote jų tiek, kad reikėtų galvoti, kur dėti atliekamus, tad ir taupyti neišmokote.


Vis dėlto visi finansų specialistai primygtinai rekomenduoja turėti santaupų bet 3 mėnesiams pragyventi. Jei taupyti kiekvieną mėnesį jums yra kančia, sukaupkite tam tikrą rezervą per trumpą laiką, jį atidėkite ir pamirškite, o toliau išlaidaukite, kaip esate įpratę.


5. Perkate tik su nuolaida arba iš antrų rankų


Nieko bloga pasinaudoti nuolaidomis, kai planuojate įsigyti iš anksto apgalvotų pirkinių, bet tikrai blogai, jei iš principo neperkate reikalingo daikto, nes jam netaikoma nuolaida. Lygiai toks pat ydingas ir kitas kraštutinumas – kai perkate nereikalingą daiktą, vien todėl, kad jam taikoma akcija.


Kai kurie žmonės save riboja tiek, kad net į dėvėtų drabužių parduotuves eina tik tuomet, kai viskas jose parduodama po 1 eurą... Be jokios abejonės – pigūs ir sėkmingi radiniai džiugina kiekvieną, bet jei norite atsikratyti iš vaikystės atklydusios baimės nuskursti, leiskite sau kartais įsigyti ir ką nors neprotingai brangaus.


6. Mėgstate prestižo prekes


Skurdžią vaikystę neretai rodo ir kitas kraštutinumas – pirkti tik tai, kas yra ultramadinga ir prabangu. Ypač jei įsigyjate daiktų ir aksesuarų, kurie jums visai nereikalingi, bet skirti pabrėžti statusui. Deja, logika čia yra paprasta – tas, kas niekada nestokojo pinigų, nemato prasmės demonstruoti savo statusą, nes ir taip žino, ko yra vertas.


O štai tam, kuris jaučia baimę būti demaskuotas kaip buvęs skurdžius, labai svarbu prisidengti prestižo prekėmis. Tad nenuostabu, kad sėkmingai ištekėjusios buvusios pelenės yra uoliausios prabangių parduotuvių lankytojos.


7. Nemokate ilsėtis


Dauguma vaikų užaugę vargingose šeimose slapčia svajoja ištrūkti iš to pasaulio. Jie pasiruošę dirbti 24 valandas per parą, kad tik užsidirbtų pakankamai pinigų ir patektų bent į vidurinį sluoksnį, o gal net įkoptų į elitą.


Dažnai nutinka, kad pastangos duoda rezultatų ir šie žmonės pasiekia daugiau nei kiti, tik štai problema – jie nesijaučia laimingi, nes, nepaisant pasiekimų, visą laiką kenčia nuo baimės vėl nukristi į dugną. Jie vadovaujasi Alisos Stebuklų šalyje logika: „Turi labai greitai bėgti, kad liktum toje pačioje vietoje“. Dėl to kiekviena poilsio minutė jiems kelia paniką. Nerimas, depresija, skrandžio opos, širdies ir nervų sistemos ligos – nuolatiniai tokių žmonių palydovai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis