Kodėl lapkritis yra vienas nelaimingiausių mėnesių?

Lapkritį įvyksta daugiausia įvairių krizių - nuo savižudybių iki lėktuvų katastrofų, o tam įtaką daro tamsa ir drėgnas oras, teigia vokiečių mokslininkas, rašo "The Local".

Didžiausia tikimybė įvykti didelėms nelaimėms, kaip lėktuvų katastrofos ar bendrovių žlugimas, bei mažiau pastebimoms asmeninėms krizėms - lapkritį. Taip teigia Kylio krizių tyrimo instituto vadovas Frankas Roseliebas.

Jis laikraščiui "Die Welt" sakė, kad tamsiaisiais metų mėnesiais nusižudo žymiai daugiau žmonių nei vasarą. Gaudamos mažiau šviesos žmogaus smegenys gamina daugiau melatonino hormono, dėl kurio žmonės jaučiasi mieguisti.

Pasak F. Roseliebo, tai reiškia, kad žmonėms būna sunkiau susikaupti, ir jie tampa jautresni. Mokslininkas sakė, kad vasarą, kai žmogui būna sunki diena, jį pralinksmina geriau nusiteikę aplinkiniai, tačiau "žiemą tokios paramos nesulaukiame, nes mums visiems būna prasta diena".

Vis dėlto ekspertas teigiamai vertino tai, kad visuomenė vis geriau suvokia šią problemą. Pavyzdžiui, Švedijoje, daugelyje biurų įrengiamos specialios dienos šviesos lempos, nes tai padidina darbingumą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis