9 blogiausi būdai nutraukti santykius

Paprasta pradėti santykius - juk tuo metu abu būna akli, vienas į kito glėbį puola užsimerkę, tačiau juos pabaigti nėra taip jau lengva. Išsakyti teisybę į akis sudėtinga, tad čia ir pasipila klaidos - viena po kitos.

Pateikiame prasčiausius skyrybų variantus.

1. „Ilgai grojantis“.
Tokią santykių baigtį renkasi tie, kurie ilgą laiką (nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių) bijo ar nedrįsta pasakyti antrai pusei, kad tarp jų viskas baigta. Tai pats nemaloniausias skyrybų būdas: jis nepriartina finalo, tuo sukeldamas kančių abiems pusėms.

2. Staigus.
Kitas kraštutinumas. Vienam iš partnerių atrodo, kad santykiai niekada nebuvo tokie gražūs kaip dabar, o kita pusė būtent tuo momentu praneša apie jų baigtį.
Iš tiesų, „netikėta“ baigtis bus tik tam, kurį palieka: skyrybų iniciatorius viską jau seniai ir nuodugniai apgalvojo. Tokia santykių baigtis labai skaudi: paliktasis iš absoliučios laimės patenka į absoliutų skausmą, nesuprasdamas, kas lėmė skyrybas - juk viskas buvo taip gerai!

3. Tylusis.
Nieko nėra skausmingiau, kaip visiška nežinomybė, į kurią savo partnerius įstumia tie, kurie nutaria pasitraukti nieko apie tai nepaaiškindami. Nei laiško, nei telefono skambučio, nei žinutės telefonu - paliktoji pusė nesulaukia nieko, kas galėtų paaiškinti santykių pabaigą.
Kai kurie pasielgia dar „gudriau“ - pasikeičia telefono numerį, neatsakinėja į laiškus, net pakeičia gyvenamąją vietą. Šitokia santykių baigtis yra gana paprasta skyrybų iniciatoriui, nes jam nereikia vargintis kažką aiškinant, tačiau itin skausminga paliktajam. Šitokiu būdu palikti žmonės išgyvena itin stiprią psichologinę traumą, įspėja sunhome.ru.

4. Elektroninis.
Išsiskirti norisi greitai, tačiau lyg ir reikėtų skyrybų priežastį paaiškinti, o drąsos susitikti su „buvusiuoju“/„buvusiąja“ ir pakalbėti akis į akį stinga. Kas lieka? Internetas ir mobilusis telefonas.
Brūkštelėti kelis žodžius - „Atleisk, mums nieko neišėjo“, „Atsiprašau, bet mes daugiau - ne pora“, „Aš tavęs nebemyliu“, „Likime draugais“ - psichologiškai yra kur kas paprasčiau nei ryžtis atviram pokalbiui. Be to, virtualus pasaulis suteikia dar vieną pranašumą - galimybę nuslėpti tikrąją skyrybų priežastį. Toks būdas - stiprus smūgis paliktojo savivertei: juk jis net nebuvo vertas, kad jam apie pasikeitusį statusą praneštų žodžiu.

5. Socialinio tinklapio.
Šis būdas taip pat tiesiogiai suijęs su internetu, vis dėlto skirtumas yra toks, kad apie skyrybas sužino visi „draugai“. Asmeninė tragedija virsta viešai narstoma ir aptarinėjama.
Įrašą profilyje, jog asmuo nuo šiol - vienišas, gali komentuoti tiek užjaučiantys, tiek pikdžiugą jaučiantys komentatoriai. O kaip jaustis tam, kuris tokiu būdu sužino apie tai, kad jį metė... Greta širdies skausmo - gėda ir viešo baltinių skalbimo jausmas...

6. „Automatinis“.
Paskambinti ir autoatsakiklyje palikti pranešimą apie išsiskyrimą - tai blogiau net už elektroninį variantą. Iniciatorius lyg ir nuramina savo sąžinę pranešdamas balsu, bet iš kitos pusės antrai pusei nesuteikia galimybės užduoti klausimų ir išgirsti atsakymų.

7. Tėviškas. 
Mamos, žinoma, visada savo vaikams linki tik gero, tačiau nemažai jų, norėdamos pasirūpinti savo brangenybe nueina taip toli, jog ima kištis į asmeninį gyvenimą. Jei atvirumas tarp tėvų ir vaiko toks, kad atžala ima mamai skųstis savo antrąja puse, gimdytoja netruks padaryti išvados: skyrybos - nebe už kalnų, reikia jas paskubinti, be abejo, dėl vaiko gerovės.

Ir čia jau galima tikėtis, ko tik nori: nuo nesibaigiančių pasakojimų (su draugiška šypsena) apie buvusias antrąsias puses iki neva motiniškų atviravimų: brangioji, tu jam - ne pora, na toks jis jau... Bet kokiu atveju, tas, kurį tokiais būdais ketinama palikti, mažų mažiausiai išgyvena nemalonų jausmą, kad jo asmeninis gyvenimas buvo aptarinėjamas kitos šeimos taryboje.

8. Draugų.
Į skyrybas gali kištis ir draugai. Jei iniciatyvą rodantysis niekaip nesiryžta šiam žingsniui, tai pati didžiausia kiaulystė, kokią tik gali iškrėsti buvusiai meilei - išsiskirti padedant artimam draugui. Beje, draugo dalyvavimas tokiame delikačiame reikale nereiškia, kad išsiskyrimas bus taikus ir draugiškas, kad besiskiriantieji išlaikys draugiška ryšį ir ateityje. 

9. Šventiškas.
Žmonės įpratę pernelyg sureikšminti gimtadienius, šventes, įvairias sukaktis. Ir nenorėdami gadinti šventės, jie pirmiausia leidžia sukaktuvininkui pasidžiaugti švente, susirinkti dovanas, linkėjimus, gerą nuotaiką, išlydėti svečius, o tik tada, likus dviese, praneša apie santykių baigtį. Po patirtos šventiškos euforijos netekties skausmas bus gerokai skaudesnis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis