Suprask, ką JIS tau nori pasakyti iš tikrųjų. Trumpas vyrų ir moterų kalbų žodynas

Sako, kad visos problemos kyla iš to, kad vyrai ir moterys mažai kalbasi tarpusavyje. Tačiau kalbėtis neužtenka – reikia dar susikalbėti.

Taip, vyrai ir moterys mėgsta kalbėtis apie skirtingus dalykus. Vyrus domina politika, sportas, verslas ir muzika. Mus – santykiai, santykiai ir santykiai: su vyrais, su kolegomis, su vaikais. Na, dar truputį rūpi drabužiai, maistas ir, žinoma, svoris.

Bet jei reikia, mes taip pat sėkmingai galim diskutuoti ir apie politiką ar verslą. Problema – ne tematika, o išraiškos priemonės. Net apie tuos pačius dalykus mes kalbame skirtingai. Vyrams kalba, visų pirma, - būdas perduoti informaciją, mums – būdas palaikyti santykius. Todėl vyrai kalba aiškiau ir tiksliau, o mes norime būti perskaitytos tarp eilučių. Jei vyras nori gerti, jis sako: „Nupirk mineralinio vandens“. Moteris sako: „Antanai, man karšta...“

Apskritai bet kokius moters bandymus papasakoti, kaip ji jautėsi ir ką išgyveno, daugelis vyrų laiko tuščiu laiko švaistymu ir pilstymu iš tuščio į kiaurą – kam aptarinėti emocijas, kurios jau seniai ištirpo ore? Be to, jie nežino, kaip reaguoti. Na, aprėkė tave viršininkas, bjauriai jauteisi, ir ką? Kartais moteriai tereikia, kad ją išklausytų, o vyras išsyk puola patarinėti ar dar blogiau – veikti: „Aprėkė? Tave? Gerai, sakyk koks jo telefono numeris!“

Toks pat laiko švaistymas jiems atrodo ir moterų bandymas pradėti kalbėti „iš toli“, palengva artėjant prie aptariamos problemos. Užuot pasakiusi, kad jai nepatinka, kai vyras įsiveržia į jos darbovietę, prieš tai neperspėjęs (neva siurprizas...), moteris sako: „Žinai, kai kuriems žmonėms patinka vienokie dalykai, o kitiems, priešingai, visai kitokie. Žmonės yra visi skirtingi. Ir mes šiek tiek skiriamės, nes gal tau kai kurios situacijos atrodo visai kitaip, juk viskas priklauso nuo požiūrio kampo, be to, šiandien turbūt esu pervargusi, todėl gal kabinėjuosi prie smulkmenų, bet vis dėlto...“

Skiriasi ir kalbos intonacija – moterys mėgsta sakinio gale šiek tiek pakelti balsą – tarsi klaustų. Todėl jų kalba dažniausiai atrodo neužtikrinta net tuomet, kai ji įsitikinusi savo teisumu. Atkreipkite dėmesį, kaip paliepimus pavaldiniams išsako moteris viršininkė ir vyras bosas. Tarsi nepakaktų neužtikrintos intonacijos, moterys dar linkusios įterpti visokių spaudimo įspūdį švelninančių įterpinių „man atrodo“, „gal geriau būtų“, „na, nežinau“ ir pan.

Nors kartais susikalbėti su kalbos nemokančiu užsieniečiu atrodo lengviau nei su nuosavu vyru, tačiau tai nėra neįmanoma. Siūlome trumpą populiariausių vyriškų frazių vertimą į moterų kalbą. Sakysit, jei vyrai visada kalba aiškiai ir konkrečiai, kam gi tas žodynas? Yra viena išimtis – vos tik kalba pakrypsta apie santykius, visas vyrų konkretumas išgaruoja kaip dūmas.

Jis sako: „Aš tau paskambinsiu.“
Vertimas: „Gal ir paskambinsiu, jei nerasiu nieko geresnio. Svarbiausia, nesugalvok man skambinti pati.“

Jis sako: „Paskambinsiu tau rytoj, 17 valandą.“
Vertimas: „Paskambinsiu tau rytoj 17 valandą.“

Jis sako: „Aš tavęs nevertas.“
Vertimas: „Kada tu pagaliau suprasi, kad nenoriu su tavimi turėti nieko bendra. Bet geriau palik mane pirma – nenoriu tų ašarų ir isterijų.“

Jis sako: „Aš nepasiruošęs rimtiems santykiams.“
Vertimas: „Nesi ta, kurią norėčiau vesti, bet kol kas seksui man visai tinki. Tik paskui nesakyk, kad tavęs neperspėjau.“

Jis sako: „Aš ir mano buvusi mergina – tik draugai.“
Vertimas: „Kol kas mes tik draugai, bet jei ji norėtų pas mane sugrįžti, esu visada pasiruošęs ją priimti.“

Jis sako: „Esu labai užimtas ir visai neturiu laiko asmeniniam gyvenimui.“
Vertimas: „Neturiu laiko tau.“

Jis sako: „Aš tavęs nesiklausau? Dar ir kaip klausausi.“
Vertimas: „Gal pagaliau pakeisi temą? Atsibodo!“

Jis sako: „Myliu tave.“
Vertimas: (santykių pradžioje) „Noriu tavęs“; (po keliolikos metų) „Jaučiuosi per daug pavargęs seksui, gal tiesiog einam miegoti?“ .

Jis sako: „Nieko neatsitiko, viskas gerai.“
Vertimas: „Turiu problemų, bet išspręsiu jas pats.“

Jis sako: „Tikrai nežinau, ką tau pasakyti.“
Vertimas: „Nežinau nė vieno atsakymo, kuris tavęs nesuerzintų.“

Jis sako: „Žinoma, kad aš GALIU išnešti šiukšles.“
Vertimas: „Aš turiu pakankamai jėgų pakelti šiukšlių kibirą ir netgi jį išnešti, bet jei nori, kad tai padaryčiau, taip ir pasakyk.“

Jis sako: „Žinoma, aš galiu išsilyginti marškinius ir pats...“
Vertimas: „Niekas manęs nemyli, nevertina, manimi nesirūpina...“

Jis sako: „Na, tai kas ten tau atsitiko?“
Vertimas: „Pasistenk trumpiau ir konkrečiau, gerai?“

Jis sako: „Šįvakar susitiksiu su draugais, o paskui užsuksiu pas tave, gerai?“
Vertimas: „Geriausiu atveju prisiminsiu tave rytoj ryte.“

Jis sako: „Gražūs džinsai.“
Vertimas: „Fantastiškas užpakalis!“

Jis sako: „Aš noriu valgyti.“
Vertimas: „Aš noriu valgyti.“

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis