Veidrodis – meno kūrinys
Pasirinkti kiekvienam kambariui tinkamą veidrodį, atrodo, nėra sunku. Prieškambaryje būtina pakabinti didžiulį veidrodį, kad būtų galima save nužvelgti nuo galvos iki kojų, svetainėje, priderintas prie baldų, jis sukurs šventinę nuotaiką, o vonios kambaryje savo vietą atras specialus – nebijantis drėgmės. Tai tiesa, kurią reikėtų atminti netgi ieškantiesiems ne paprasto veidrodžio, o meno objekto – pagrindinio interjero dekoratyvinio elemento.

Jei interjere dominuoja medis ir oda, stiklas bei metalas – tiks modernaus stiliaus veidrodis. Tokių forma sudėtinga: lašo, lapo, gėlės žiedo, akies. Šių veidrodžių paviršius gali būti užtamsintas.

Rėmai nepaslepia trūkumų
Svarbus veidrodžio pasirinkimo kriterijus – atspindžio kokybė. Net gražiausi ir tinkantys prie interjero rėmai nepaslėps paviršiaus trūkumų. Ar stiklas kokybiškas, specialistai rekomenduoja patikrinti taip. Reikia atsistoti 1–2 metrų atstumu nuo veidrodžio ir ištiesti ranką su pieštuku. Tada sutelkti dėmesį į pieštuko atvaizdą ir erdvėje pieštuku braukti horizontalią liniją. Jei atvaizdas ne plaukia, o juda tiesiai – vadinasi, veidrodis geras.

Už veidrodį galima sumokėti ir keliolika litų, ir kelias dešimtis tūkstančių. Juo įmantresnis veidrodis, juo brangesnis jis būna. Dabar interjere ypač madingi antikvariniai veidrodžiai. Kas tokio nepaveldėjo, gali užsisakyti imitaciją, bet amžių dulkės nėra pigios.
Erdvės iliuzija
Jau nuo baroko laikų veidrodžiai laikomi vienu galingiausių instrumentų, padedančių interjere sukurti iliuzinę erdvę. Pakabinti vienas priešais kitą platūs veidrodžiai sudaro nesibaigiančio koridoriaus įspūdį, amžinybės simbolį. Įrėmintas veidrodis – tarsi paveikslas, kurio siužetas – tai, kas vyksta realiame gyvenime.

Šiuolaikinių interjero dizainerių fantazijai ribų nėra. Jie gali veidrodžius subraižyti, susmulkinti į įvairias geometrines figūras ir sudėję jas sukurti dekoratyvinę kompoziciją. Vienodo skersmens kvadratai, lygiakraščiai trikampiai, apvalių formų atspindintys stiklai tarsi piešia įdomų erdvės piešinį ir padeda išvengti tuštumos jausmo. Tačiau reikia atminti, kad toks dalykas, kai atvaizdas veidrodyje yra suskaidomas, neigiamai veikia žmogaus psichiką.

Forma ir spalva
Klasikiniai stačiakampiai veidrodžiai tikriausiai visada bus madingi. Tačiau naujos interjero dizaino idėjos verčia sukti galvą, kokią neįprastą formą sugalvoti veidrodžiui. Trikampiai, rombai, mėnulio pjautuvo ar kitos formos naudojamos tada, kai veidrodžių funkcija – dekoratyvinė, kai reikia papuošti spintą, židinį ar dar ką nors.

Bronzinio ir auksinio atspalvio tonuoti veidrodžiai pasižymi nuostabiu efektu. Tuo naudojamasi soliariumuose ir grožio salonuose: žiūrint į tokį veidrodį oda atrodo išpuoselėta ir įdegusi. Jei svetainėje vyrauja geltona spalva, pakabintas auksinio atspalvio veidrodis padidina saulėto interjero iliuziją ir atrodo daug gražiau nei tradicinis.
