Kokie aromatai tinka šaltajam metų laikui

Sintetiniai oro gaivikliai aplinkai ir sveikatai daro daugiau žalos, nei naudos. Todėl namų kvepinimui geriau naudoti gamtos kvapus.

Populiariausi savaitės tekstai:
- Aleksandras Demjanenka: Šuriko prakeikimas ir gyvenimo saulėlydis skurde
- V. Baublienė: grožio peilis ir aš - pamokanti istorija
- Savaitės ikona. Ko niekada nevilkėtų A. Jagelavičiūtė?
- Startuoja projektas „Įkvėpta pokyčiams“ - dalyvauk ir pasikeisk!
- Efektyviam vėžio gydymui - patvoryje auganti nuodinga žolė
- Grožio dosjė. R. Dominaitytė išbandė tarp Kauno aktorių populiarų receptą
- Grikių salotos

Mėgstantys smilkalus turėtų žinoti, jog smilkalų dūmuose yra daug daugiau toksinių medžiagų nei automobilių išmetamose dujose judrioje miesto sankryžoje. Todėl geriau ieškoti natūralesnių būdų kvepinti namus, kurie maloniai kutentų, o ne graužtų nosį.

Žolelių terapija namuose

Oro gaivikliai ir kvapnios žvakės - taip pat ne pati geriausia alternatyva. Mokslininkai yra nustatę, kad sintetiniai oro gaivikliai išskiria daugybę pavojingų medžiagų, kurios nusėda kvėpavimo takuose. Todėl reikėtų rinktis ekologiškas priemones arba tiesiog plačiai praverti langą ir taip kasdien vėdinti namus.

Tačiau žiemą, lauke siaučiant pūgoms, tikrai nesinori šalčio įsileisti ir į namus. Tačiau galima išmėginti kitas natūralias priemones, kurios suteiks namams jaukaus ir šviežio kvapnumo.

Pačius maloniausius kvapus namuose skleidžia natūralios džiovintos žolelės. Jų galima nusipirkti, tačiau geriausia dar vasarą patiems jų prisidžiovinti. Namus rekomenduojama kvepinti mėtų, melisų, čiobrelių, levandų, ramunėlių kvapais. Tereikia džiovintas žoleles sudėti į drobinį maišelį, sušlapinti ir laikyti ant karšto radiatoriaus. Namai prisipildys jaukaus kvapo, kuris pagerins nuotaiką ir savijautą.

Taip pat džiovintų žolelių ryšulėlius rekomenduojama kabinti ir į drabužių spintą, nes įvairūs audiniai itin gerai sugeria kvapus. Kai šie ryšulėliai išsikvėps, juos galima panaudoti vonioje - įmerkti į karštą vonią ir maudynių metu bus galima mėgautis natūraliais kvapais. Taip galima namuose be jokių išlaidų susikurti atpalaiduojančią ir atgaivinančią naminę kvapų terapiją.

Shutterstock nuotr.

Eteriniai aliejai – visiems metų laikams

Pastaruoju metu ypač tapo populiaru namų kvepinimui naudoti eterinius aliejus. Jei neprisirinkote vasarą kvapnių žolelių, puikiai tiks natūralūs aliejai namams kvepinti. Pasirinkimas kvapų įvairus, todėl kiekvienam metų laikui galite rinktis skirtingą - sunkesnį ir šiltesnį žiemą, gaivesnį ir lengvesnį vasarą.

Tereikia kelis lašus eterinio aliejaus užlašinti ant elektros lemputės - šylant eterinis aliejus paskleis savo aromatą. Galite kelis lašus užlašinti ant grindų šluostės. Taip plaunant grindis visi namai prisipildys gaivaus aromato. Vertėtų vengti sintetinių eterinių aliejų, jie gali ne tik erzinti uoslės receptorius, bet ir sukelti alergiją.

Shutterstock nuotr.

Namų jaukumo kūrimo būdai

Žiemą namus galima kvepinti panaudojant apelsiną ir gvazdikėlius. Subadykite apelsiną džiovintais gvazdikėliais ir pastatykite norimoje patalpoje. Kambarys prisipildys jaukaus kvapo.

Tačiau šis aromatas rekomenduojamas pasitinkant žiemos šventes, nes greitai pabosta.

Rekomenduojama patiems pasigaminti natūralų namų gaiviklį. Tereikia į purškiamą vandens dozatorių įpilti vandens ir įlašinti kelis lašus mėgstamo kvapo eterinio aliejaus. Galima panaudoti buteliuką, kuriuo purškiate gėles vandeniu. Šitaip kvepinti galima ne tik vonios ir tualeto kambarius, bet ir virtuvę.

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog natūralūs kvapai turi tam tikrą sezoniškumą. Todėl pavasarį drabužinę ir gyvenamąsias patalpas labiau tinka kvepinti šiltais kvapais: kedrų, vanilės, jazminų ar rozmarinų. Vasarą puikiai nuteikia pakalnučių, magnolijų, citrinų, apelsinų, greipfrutų aromatai, o žiemą sodresni kvapai. Tačiau kaip kvepės jūsų namai, priklausys tik nuo jūsų norų ir įgeidžių.

Shutterstock nuotr.

Snaujienos.lt

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis