3 žingsniai, padėsiantys kontroliuoti Jus varginančią ligą

Rožinės negalima pilnai išgydyti, bet galima kontroliuoti jos eigą, sumažinti simptomų stiprumą ir bėrimų kiekį.

Rožinė yra lėtinė uždegiminė odos liga, dažniausiai pažeidžianti centrinę veido dalį (skruostai, smakras, nosis, kakta). Neretai šia veido odos liga serga moterys tarp 30-50 metų.

Iki šiol nėra tiksliai aišku dėl ko atsiranda rožinė. Ši veido odos liga paveikia kapiliarų sistemą ir sukelia uždegimą, sukeldama paraudimą ir tokius požymius kaip deginimas, dilgčiojimas. Uždegimas taip pat padidina odos jautrumą išorės veiksniams ir vietiškai skiriamiems medikamentams.

ERA ESTHETIC AVENUE estetinės ir lazerinės medicinos klinikos gydytoja dermatovenerologė Lina Mikalauskienė pasakoja apie rožinės gydymo etapus.

Asmeninio albumo nuotrauka

Rožinės negalima pilnai išgydyti, bet galima kontroliuoti jos eigą, sumažinti simptomų stiprumą ir bėrimų kiekį. Rožinės gydymas susideda iš trijų svarbių etapų: raudonį provokuojančių veiksnių vengimas, teisinga odos priežiūra ir medikamentinis gydymas.

Pirmasis etapas: vengti provokuojančių veiksnių, kurie blogina rožinės būklę:

* Staigūs temperatūros pokyčiai (sauna, pirtys, šildymas automobilyje)
* UV spinduliuotė
* Aštrus maistas
* Alkoholiniai gėrimai (ypač su burbuliukais)
* Karštas maistas ir gėrimai
* Vietiniai kortikosteroidai (vietiniai hormoniniai tepalai/kremai)
* Stresas

Daugiau apie būtent jūsų odos raudonį provokuojančius veiksnius galite sužinoti pildydami specialų odos dienoraštį (jį galite parsisiųsti čia: https://raustu.lt/bendraukime).

Antrasis etapas: teisinga odos priežiūra

* Naudoti apsauginius kremus nuo UVA ir UVB spindulių
* Veido kosmetika skirta jautriai, raustančiai veido odai
* Vengti vandeniui atsparios kosmetikos, užkemšančios odos poras
* Vengti kosmetikos, į kurios sudėtį įeina alkoholis, mentolis, kamparas, kvapiosios medžiagos, pipirmėtė, eukalipto aliejus

Trečiasis etapas: medikamentinis gydymas

Jokiu būdu negalima užsimti savigyda, nes toks gydymas sukelia odos būklės pablogėjimą. Dažnai pacientai patys savarankiškai diagnozuoja ir gydo ligą, taip komplikuoja jautrios odos būklę ir ženkliai pablogina rožinę. Medikamentinis gydymas skiriamas kiekvienam pacientui individualiai, priklauso nuo ligos formos, išreikštų paciento nusiskundimų ir rožinės stadijos. Gali būti skiriamos vietinės ir/arba sisteminės antibiotikoterapijos. Taip pat rožinės gydymui gali būti naudojamas ir lazeris.

Daugiau apie raustančios odos priežiūrą galite sužinoti puslapyje www.raustu.lt.

Užsakymo nr.: PT_77895143

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis