Kaip per atostogas atrodyti puikiai neskiriant daug laiko makiažui

Visos žinome, kad kelionėse labai svarbu tinkamai rūpintis savo oda. Bet juk mums rūpi ne vien odos būklė – svečiuojantis užsienyje norime bent minimaliai pasiryškinti, naudojant ir dekoratyvinę kosmetiką. Galbūt jums dažytis visai nebūtina, nes ir taip atrodote gražiai, bet makiažas neabejotinai padės labiau pasitikėti savimi fotografuojantis ar susipažįstant su naujais žmonėmis.

Tačiau labai svarbu, kad dekoratyvinė kosmetika nekenktų odai, kuri ir taip nukenčia nuo sauso oro lėktuve, patiria stresą dėl pakitusio klimato. Visa laimė, kad, pasirodo, kelionių metu galima naudoti kosmetiką nebijant, jog ji pakenks odai arba, kad priemonės apsunkins rankinį bagažą.

O yra ir dar paprastesnių patikimų sprendimų – makiažu pasirūpinti iš anksto ir tokiu būdu atostogaujant apie jį visai negalvoti. Vilniuje įsikūrusios „PM studijos“ ilgalaikio makiažo meistrės pateikia kelis praktiškus ir naudingus patarimus, kurie padės keliauti kaip tikroms grožio ekspertėms.

Makiažo meistrės Lilija Šmeliova (kairėje) ir Roma Žilionytė
Makiažo meistrės Lilija Šmeliova (kairėje) ir Roma Žilionytė
Asmeninio albumo nuotr.

Svarbiausia – tinkamas pasiruošimas ir nusiteikimas

Kokia transporto priemone bekeliautumėte – lėktuvu, traukiniu, automobiliu, autobusu, kruiziniu laivu – svarbu pasirūpinti savo odos būkle. Pavyzdžiui, prieš ilgą skrydį nepamirškite nušveisti ir patepti odos drėkinančiomis bei maitinančiomis priemonėmis, kadangi skrendant oda kenčia nuo drėgmės bei deguonies trūkumo. Patariama nesidaryti pilno makiažo, o prieš vykstant į oro uostą pasitepti veidą drėkinamuoju kremu su atspalviu.

Natūralu, nepažįstama ar tiesiog pasikeitusi aplinka gali išprovokuoti įvairiausias nemalonias odos reakcijas. Odą gali išberti, ant jos gali atsirasti sausų ar pleiskanojančių dėmių, ji tiesiog gali atrodyti pavargusi, nežvilganti.

„Tokiu atveju svarbiausia elgtis apgalvotai, nepamiršti saiko. Netepkite kelių sluoksnių toninio kremo, kad užmaskuotumėte nelygumus. Nespaudinėkite spuogų, nekrapštykite sausų dėmių. Kantriai tepkite odą atsivežtomis kasdieninėmis priežiūros priemonėmis – po kurio laiko ji apsipras prie pasikeitusios aplinkos ir normalizuosis“, – pataria kosmetologė Toma Adamonienė.

Taip pat nepamirškite apsaugos nuo saulės – būdamos saulėje ją tepkite kelis kartus per dieną, nes sveikata tikrai svarbiau už šokoladinį įdegį. Naudojant tinkamas priemones oda šiltame klimate vis tiek įdegs ir įgaus sveiką spindesį.

Geriau mažiau, bet tikslingai

Kelionėje ar per atostogas makiažo ir odos priežiūros priemonių kiekį geriausia sumažinti iki minimumo. Vis dėlto, nepamirškite būtiniausių kasdienės odos priežiūros rinkinuko – valymo, drėkinimo, šveitimo priemonių. Nereikia imti viso turimo kosmetikos kiekio – įsipilkite jų į mažesnes talpas, tada jos neužims per daug vietos.

Apskritai, anot makiažo meistrių, prieš pakuodamos kosmetinę, apmąstykite, kokių makiažo įvaizdžių norėsite kelionės metu. Jei sunku apsispręsti, pagalvokite, kur vykstate, ką planuojate veikti, ir kokius drabužius rengsitės. Imkite tik tas makiažo priemones, kurios padės susikurti suplanuotą įvaizdį ar jį paryškinti.

Jei būsite išmintingos, galite pasirūpinti oda net darydamos makiažą. Kaip tai padaryti? Makiažo specialistės pataria naudoti makiažo gruntą su antioksidantais ir kitomis veidą puoselėjančiomis medžiagomis arba drėkinančią priemonę su tonu, kuri dar ir apsaugo nuo saulės. Be to, nepamirškite spalvą suteikiančio lūpų blizgio, kuris dar ir drėkina lūpų odą ir apsaugo ją nuo saulės.

Nemėgstančioms apsikrauti makiažo priemonėmis

Vietos kosmetinėje sutaupysite ir pasiėmę svarbiausias kosmetikos priemones – akių šešėlius galite panaudoti kaip antakių pieštuką, o veido kontūravimo priemonę gali atstoti rusvas šešėlis ir pan.

Tiesa, vietos lagamine dar labiau sutaupyti galima pasiryškinus iš anksto, prieš kelionę – sprendimas gali būti permanentinis arba dar kitaip vadinamas ilgalaikis makiažas. Jo procedūra užtrunka kelias valandas, o pradeda blukti tik po kelerių metų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis