E. Vaitkevičės planuose – nuosavas kvepalų „butikėlis“ ir lietuviški aromatai nimfoms

Spaudoje nuaidėjus naujienoms, kad burleskos šokėja, aktyvi vakarėlių dalyvė Eglija Vaitkevičė pretenduoja į politikes, kilo sąmyšis. Yra manančiųjų, esą gerai, kad aktyvistė stoja už moterų teises, kiti kraipo galvas, kad poniai derėtų toliau šokti ir nekišti nosies į politiką. Pati Eglija sako: „Artimiausiu metu mano planai susiję su kvepalų kūryba ir verslu bei burleskos programos tobulinimu“, – apie politiką net neužsimena E. Vaitkevičė.

Ant jūsų vizitinės kortelės po pavarde puikuojasi užrašas „Perfume & Cosmetic“. Kokia jūsų specializacija?

Esu kvepalų kūrėja ir natūralios kosmetikos gamintoja. Neseniai įkūriau kosmetikos ir parfumerijos įmonę, užpatentavau pavadinimą „Nymphe parfum“.

Kosmetikai, kvepalams kurti reikalingas specialus išsilavinimas, pasirengimas. Iš kur sėmėtės žinių?

Atėjęs „iš gatvės“ nepagaminsi tinkamo kremo, ką jau kalbėti apie kvepalus. Tai – sistemingas mokslas, kurio mokytis pradėjau prieš trejus metus. Pradėjau nuo aromaterapijos bei gydymo eteriniais aliejais mokymų, kremų, odos priežiūros priemonių kursų aromaterapeutų klube. Tuomet visiškai panirau į augalų pasaulį, kurie savo sudėtyje turi unikalias daleles, molekules. Eteriniais aliejais, išgautais iš augalų, galima gydyti, raminti, sujaudinti, energizuoti, euforizuoti ir t. t. Ten pat pradėjau lankyti parfumerijos ir kvepalų kūrimo kursus. Iš natūralių eterinių aliejų, absoliutų ir CO2 ekstraktų kūriau unikalius kvepalus.

Ar domitės specialia parfumeriams skirta literatūra?

Keliaudama po kitas šalis, parsivežiau begalę knygų, tarp jų – labai retų, kuriose aprašomos kvepalų kūrimo paslaptys, istorijos, „nosių“ – profesionalių parfumerių – gyvenimas ir jų kūriniai tokiems madų namams, kaip „Chanel“, „Guerlain“, „Givenchy“.

Kiek kvepalų esate sukūrusi?

Šiuo metu turiu šešetą pavykusių kvepalų, saugau jų formules.

Kuo jus patraukė kosmetikos, grožio sritis?

Baigusi VPU slavistikos fakultetą, susilaukiau dukters. Tuomet norėjau veiklos, bet negalėjau skirti darbui visos dienos. Tad pamaniau, kad nuosavas verslas būtų tinkamas užsiėmimas, galimybė planuoti savo laiką, didesnės pajamos. Domėjimasis grožio priemonėmis, kosmetika, mada buvo mano sena aistra, todėl baigiau tuomet populiarius JAV kosmetikos ir stilistų kursus „Beauty For All Seasons“ ir pradėjau sėkmingą kosmetikės, vizažistės, stiliaus bei spalvų konsultantės karjerą, platinau kosmetiką. Šis užsiėmimas labai moteriškas, padeda nepamiršti savęs, rūpintis ne tik klientėmis, bet ir savo sveikata, gera išvaizda, grožiu.

Kodėl savo parfumerijos įmonei pasirinkote pavadinimą „Nymphe parfum“?

Pernai keliavome į Provansą. Ten pavyko įgyvendinti savo seną svajonę – pagaminti kvepalus tikroje, seną patirtį turinčioje kvepalų gamykloje „Galimard“. Parfumerijos mokslai labai padėjo sukurti tokį kvapą, kuris atspindėtų lemtingą moterį, kurios neįmanoma pamiršti. Keliaudama po Italiją, Florencijoje lankiausi „Uffizi“ galerijoje, kur buvo eksponuojamas Sandro Botticelli paveikslas „Veneros gimimas“. Prie to paveikslo patyriau labai asmeniškus išgyvenimus... Savo kurtus kepalus dedikavau jai. Taip atsirado pavadinimas „Nymphe de Eglija“ – „Eglijos nimfa“.

Papasakokite, kaip kuriama kvepalų formulė?

Tai yra sistema. Jei sumesi į puodą viską, ką turi šaldytuve, gausi jovalą. Tam yra kuriami receptai, ne veltui išrankus skonis yra vadinamas gurmanišku. Kvepalų, kaip ir muzikos kūrinio kūrimas, susideda iš natų. Pirmiausia prisiminkite kvapus, kurie jums patinka, primena vaikystę, išgyvenimus. Kvepalų pagrindas turi būti idėja, mintis, ką jūs kvapu norite pasakyti, kas turėtų būti kvepalų „nešiotojas“, kokio charakterio, tipažo žmogus, kokios lyties. Taip skirstomi kvepalai į rūšis: citrusų, gėlių, šipro, medžių, rytietiški, odos, galimi ir maišyti variantai, kurie skirstomi į keturis tipus: šiltuosius, šaltuosius, gaiviuosius ir saldžiuosius.

Kokie mėgstamiausi jūsų kvepalai, be pačios kurtų?

Patinka „Guerlain“ „Samsara Legere’“, „Estee Lauder“ „Knowing“, „Yves Saint Laurent“ „Rive Gauche“.

Kokie jūsų kvepinimosi ypatumai?

Mažai kas patikės, bet stengiuosi nesikvepinti paprastą dieną, nes noriu labiau užuosti aplinką, naujus eterinius aliejus, noriu nedirginti uoslės nereikalingais kvapais. Pastebėjau, kad man taip pat patinka kvepalai, kuriuose yra tuberozos, kumino, labdano. Aš turiu ir savo kolekciją eterinių aliejų bei absoliutų, joje virš šimto rinktinių kvepiančių stebuklų!

Kuriate ne tik kvepalus, bet ir kremus. Kokia jūsų kuriamų kremų kaina, sudėtis?

Kremas (naminis ar iš parduotuvės) susideda iš vandeninės fazės ir riebalų. Tam, kad būtų galima sujungti šias dvi konsistencijas, naudojamas emulsiklis. Vėliau kremas praturtinamas veikliosiomis medžiagomis, vitaminais, ekstraktais, papildomais ingredientais, priklausomai nuo odos poreikio. Natūralūs kremai, kuriuos aš gaminu, susideda iš augalų hidrolatų bei specialiai parinktų bazinių aliejų mišinių. Aš naudoju natūralius konservantus, išgaunamus iš augalų. Kad sujungtų vandenį su aliejumi, pramonė naudoja sintetinius emulsiklius, o aš ir kiti natūralios kosmetikos gamintojai naudojame emulsinį vašką iš įvairių augalų, žiūrint, kokia receptūra. Natūralių Lietuvoje pagamintų kremų kaina nėra aukšta – apie 50 litų, bet galite būti garantuotos, kad jūsų oda gaus natūralias medžiagas, neagresyvias sudėtines dalis.

Ką veikiančią matote save po penkerių metų?

Esu labai kūrybinga, turiu labai daug minčių, planų, bet negaliu pasakyti, kur atsidursiu po penkerių metų. Gal sėdėsiu ant Viduržemio jūros kranto ir rašysiu knygą, atsiskyrusi nuo viso pasaulio, arba tapsiu aktyvia kovotoja už Lietuvos ateitį, moterų teises, būsiu politikė. Gal vis dar būsiu patraukli ir fiziškai stipri – keliausiu su savo burleskos teatro programa po pasaulį arba atidarysiu kvepalų butikėlį, pildysiu lietuviškų kvepalų nišą. Todėl, kad man viskas labai įdomu, man reikia pažinimo džiaugsmo. Esu atvira gražiems dalykams, menui, kūrybai. Artimiausiu metu mano planai susiję su kvepalų kūryba ir verslu bei burleskos programos tobulinimu.

Genutė Žalienė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis