Ką reikėtų žinoti apie odos priežiūra po estetinių procedūrų?

Kremai bei įvairios kosmetikos priemonės gali pristabdyti senėjimą, bet pasiekti akivaizdžių pokyčių ir atsikratyti tam tikrų defektų padės tik estetinės procedūros. Pastaruoju metu sparčiai populiarėja odos korekcijos lazeriais, injekcijomis, taip pat cheminiai šveitimai. Tačiau kaip prižiūrėti odą po intervencinių procedūrų, kaip palengvinti jos gijimą ir pasiekti geriausių rezultatų?

Čia ypatingas vaidmuo tenka visiškai kokybiškai naujai kosmetikos produktų grupei, kuri priskiriama pasaulyje „Interventional“ t. y. veikliajai , intervencinei kosmetikai. Ši kosmetika, kurios vienas neabejotinų lyderių „Laboratoires Filorga“, specializuojasi itin aktyvių ir veiklių produktų gamyboje, kurie puikiai papildo ir sustiprina estetinių procedūrų rezultatus.

Konsultuoja plastinės – rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Gytė Grigonytė-Babajan.

Po kai kurių jauninamųjų procedūrų oda trumpam laikui gali tapti jautri, lengvai pažeidžiama, gali greičiau sudirgti. Kaip ilgai truks regeneracijos procesas priklauso nuo pasirinktos estetinės procedūros ir rūpybos oda. Kad greičiau panaikintumėte nepageidaujamą raudonį ar patinimą, reikia atnaujinta oda atidžiai pasirūpinti.

Serumai bei kremai, praturtinti specialiomis sudėtinėmis medžiagomis ne tik skatina odos gijimą, bet ir apsaugo ją nuo šalutinių aplinkos veiksnių. Svarbu, kad priežiūros priemonės nedirgintų odos, turėtų visų reikalingų statybinių medžiagų ir intensyviai drėkintų. Dažniausiai trumpam laikui reikia atsisakyti įprastos kosmetikos, rinktis produktus, pritaikytus specialiai jautriai odai.

Kaip palengvinti odos atsistatymą po procedūrų?
„Po frakcinio odos atnaujinimo lazeriu gaminasi nauja oda: paviršinė oda pasikeičia į naują per savaitę, gilioji gaminasi net iki pusės metų po procedūros. Pirmas kelias savaites nauja oda būna jautresnė stiprioms ir aktyvios kosmetikos priemonėms, tad reikėtų vengti raukšles mažinančių kremų aktyvių serumų ir rūgščių“, – pasakoja gydytoja Gytė Grigonytė-Babajan.

Rekonstrukcinės chirurgijos specialistė pabrėžia, kad kartu reikia ypač gausiai drėkinti bei apsaugoti naują odą, kol ji subręs. Tai užtrunka apie tris savaites. „Tam tikslui skiriame pažeistą odą atstatantį kremą „Neocica“ („Filorga“): jis lengvos tekstūros, idealiai drėkina, maitina. Jo nereikia tepti daug, puikiai susigeria, nuramina bei apsaugo naują odą. Šis kremas nedirgina odos, nesukelia jokių alerginių reakcijų. Labai svarbu, kad jame yra visos odai reikalingos statybinės medžiagos (aminorūgštys, A, C ir B grupės vitaminai, mineralai) bei medžiagos, raminančios odą ir skatinančios jos regeneraciją.“

Pažeistą odą atstatantis kremas „Neocica“ („Filorga“)
Pažeistą odą atstatantis kremas „Neocica“ („Filorga“)
Gamintojo nuotr.

Pasak gydytojos G. Grigonytės-Babajan, „Filorgos“ kremas „Neocica“ nepakeičiamas visą laikotarpį, iki kol galima grįžti prie įprastinių kosmetikos priemonių. Be to, tai pirma priemonė po įvairių grožio injekcijų. Po jos neįtikėtinai greitai oda nusiramina, dingsta visi buvusių procedūrų pėdsakai, o kartu ir pagerinami estetinių procedūrų rezultatai.

Specialūs kremai prailgina procedūros efektą
Odos reakcijos, bei poprocedūrinis periodas skiriasi, priklausomai nuo estetinių intervencijų . Todėl ir priežiūra po jų skiriasi. Pavyzdžiui, po procedūrų, kai naudojama hialurono rūgštis: raukšlių korekcijos, lūpų formos korekcijos ar odos biorevitalizacijos, gydytoja G. GrigonytėS-Babajan rekomenduoja naudoti hialurono rūgštį išsaugantį kremą „Hyal-Defence“ („Filorga“). Tada apsaugomas ne tik giliosios odos hialuronas, bet kartu ir procedūrų efektas tęsiasi ilgiau. „Ten, kur reikia atlikti daug mikro dūrių, pavyzdžiui, po mezoterapijos ar biorevitalizacijos procedūrų, ar po profesionalių šveitimų,–„Neocica“– nepakeičiamas ir pirmasis preparatas, kurį užtepame klinikoje jau iš karto po procedūros. Visi mūsų pacientai šį kremą turi ir namų gydomosios kosmetikos arsenale“, – sako rekonstrukcinės chirurgijos specialistė.

Hialurono rūgštį išsaugantis kremas „Hyal-Defence“ („Filorga“)
Hialurono rūgštį išsaugantis kremas „Hyal-Defence“ („Filorga“)
Gamintojo nuotr.

Apsauga nuo saulės – būtina
„Po daugelio lazerinių procedūrų (tiek ir frakcinio odos atnaujinimo, tiek apgamų, ar pigmentinių dėmių šalinimo), taip, kaip ir po hialurono ar kitų užpildų injekcijų ypatingai svarbi apsauga nuo UV spindulių. Nauja oda ypač jautri ultravioletiniams spinduliams, saugodamasi nuo jų pati gamina daug pigmento .Po kitų estetinių procedūrų, tiesiog suleista į odą aktyvi medžiaga, paveikta intensyvaus ultravioleto, gali sukelti odos pigmentaciją. Todėl apsauga nuo UV spindulių yra privaloma. “, – sako gydytoja G. Grigonytė-Babajan.

Kokį apsauginį kremą nuo saulės rinktis? Kokios naujovės šioje kosmetikos srityje?
„Labai svarbu, kad apsaugos kremas ne tik būtų ne mažesnio, kaip SPF 50+ skaičiaus, saugotų nuo UVA bei UVB spindulių, bet ir tiktų ypač jautriai odai, nedirgintų jos, būtų lengvos tekstūros. Kreme turėtų būti įvairių senėjimą stabdančių sudėtinių mežiagų ir antioksidantų, pavyzdžiui, sunactin, vitamino E, apynių bei rudujų dumblių ekstrakto, hialurono rūgšties, – būtent tokį skiriame savo pacientams,“ – dėsto gydytoja Gytė Grigonytė-Babajan.

Dar naujesnės kartos „Filorga“ apsauginis kremas nuo saulės ir pigmentinių dėmių „UV–Defence“ ne tik turi visas išvardintas savybes, bet kartu ir šviesina esamas pigmentines dėmes. Jis ypač tinka pacientams, turintiems padidintą veido pigmentaciją, melazmą. Rekonstrukcinės chirurgijos specialistė Gytė Grigonytė-Babajan atvirauja: „Rezultatai pranoko mano lūkesčius, kai pacientei, kuri vartojo šį apsauginį kremą, po atostogų ir Madagaskaro saulės aktyvi melazma buvo vos vos matoma! Galiu drąsiai sakyti, kad tai naujų kremų nuo saulės era.“

Apsauginis kremas nuo saulės ir pigmentinių dėmių „UV–Defence“ („Filorga“)
Apsauginis kremas nuo saulės ir pigmentinių dėmių „UV–Defence“ („Filorga“)
Gamintojo nuotr.

Kremai gali padėti atsikratyti pigmentinių dėmių
Gydytoja pasakoja, kad pigmentui išryškėjus, ne visada pradedama nuo lazerių ar vaistinių kremų. Kai Lietuvoje atsirado „Filorga“ pigmentines dėmes koreguojantis serumas „Pigment-Perfect“, intervencinių procedūrų reikia mažiau. Jis ne tik balina pigmentines dėmes, bet ir palygina odą, pagerina jos spalvą.

Pigmentines dėmes koreguojantis serumas „Pigment-Perfect“ („Filorga“)
Pigmentines dėmes koreguojantis serumas „Pigment-Perfect“ („Filorga“)
Gamintojo nuotr.

Taigi, siekdami geriausių ir ilgalaikių rezultatų turime ne tik domėtis galimomis procedūromis, bet ir pasirūpinti odos priežiūra po jų. Tuomet greičiau išnyks nepageidaujamas šalutinis poveikis, oda sparčiau atsigaus. Be to, procedūrų efektas išliks ilgiau, bus intensyvesnis.

Produktų ieškokite plastinės chirurgijos ir estetikos klinikose, salonuose „KristiAna ir www.filorga.lt

Užsakymo nr.: PT_61355137

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis