J. Mozūraitienė: populiariausia grožio procedūra – lūpų putlinimas

Sėdėdamas kabinete prie kompiuterio nesužinosi, kokios naujovės atkeliavo į plastinės chirurgijos pasaulį, o kokios nukeliavo užmarštin, ar paaiškėjo, kad buvo neefektyvios. Kalbamės su „VitkusClinic“ gydytoja dermatologe Julija Mozūraitiene.

Lankotės pasaulio konferencijose, žinote daug naujienų – papasakokite, ko laukti? Gal kažkokių grožio procedūrų atsisakoma, jų mažėja?

Ne, nieko nemažėja, atvirkščiai – jų kuriama vis daugiau. Kai paskutinįkart buvau Monake vykusioje tarptautinėje konferencijoje, įsitikinome – atsiranda daugiau produktų, gamintojų, daugiau hialurono rūgšties užpildų, ją maišo su kitais komponentais.

Kokios didžiausios naujienos?

Šiemet konferencijoje ypač daug dėmesio skirta siūlams. Mes žinome chirurginius siūlus, girdėję apie grožiui naudojamus aukso, o dabar vis labiau populiarėja mezosiūlai. Lietuvoje jie dar nėra labai plačiai paplitę, atsirado maždaug prieš dvejus–trejus metus, pasaulyje – kiek anksčiau. Jų pagalba galima paformuoti veido ovalą, lūpų kontūrą. Aš pati į naujoves žiūriu atsargiai – turi praeiti pakankamai laiko, kad galėtume pamatyti, kas tai per produktas, koks jo poveikis. Nes tuo metu, kai suleidžiame preparato (pvz., užpildo), viskas yra gražu, matome rezultatą. Tačiau labai svarbu, kad teigiamas, kokybiškas ir saugus būtų ne tik pirminis rezultatas, bet ir po tam tikro laiko. Moteris nori būti graži ne tik tuo momentu, bet ir po metų, o po dviejų galbūt pakartoti procedūrą. Svarbu, kad pasimatytų pašaliniai reiškiniai, jei tokių yra.

Prieš kelis metus vienoje iš konferencijų, buvo pristatytas krioneuromodeliatorius, tai lyg botulino toksino pakaitalas, naujas metodas kovojant su mimikos raukšlėmis kaktoje. Tai nedidelis aparačiukas, tarsi pieštukas, kurio pagalba užšaldomos nervinės skaidulos kaktoje ir raumuo nesusitraukia. Efektas matomas iškart ir trunka kelis mėnesius. Tačiau klinikinių tyrimų yra nedaug ir šis metodas dar nėra plačiai naudojamas.

Svarbu žinoti, kad kiekviena procedūra atskirą organizmą skirtingai veikia. Manęs moterys klausia, kiek laiko vaikščios pripūstom lūpom, kiek laiko nesimatys raukšlių ir pan. Rezultatai gali skirtis iki kelių mėnesių. Tarkime, botulino toksino injekcija statistiškai veikia 3-4 mėn., o būna ir ilgiau. Žinoma, ilgainiui, procedūrą vis kartojant, raumuo silpsta ir poveikis gali ilgėti. Tas pats ir su hialurono rūgšties injekcija – gali veikti metus, pusantrų, o gali net iki trijų metų.

Kita vertus, moterys pripranta prie naujos išvaizdos, ir joms atrodo, kad efektas ima blėsti, prašo procedūrą kartoti, nors objektyviai vertinant dar nieko nereikia daryti.

Kalbant apie botulino injekcijas – teko skaityti aktorės Nicole Kidman pasižadėjimą daugiau nesileisti botulino toksino preparatų kaktos srityje. Kodėl aktorei galėjo nepatikti ši grožio procedūra?

Žmonėms, kurių profesija susijusi su mimika, emocijų raiška, tokia procedūra nelabai tinka – tai trukdo darbui. Botulino toksinas veikia raukšles, kurios atsiranda dėl intensyvios mimimos – kaktoje, akių kampučiuose. Mes šypsomės, susiraukiame ir taip įgyjame raukšlių. Norint išlyginti raukšleles, toje vietoje suleidžiame botulino toksino, tada raumuo neveikia ir oda išsilygina.
Aktoriams nerekomenduojama, tačiau paprastam žmogui, jei raukšlės erzina, tokia procedūra labai tinka. Nes yra žmonių, kuriems tam tikros raukšlės ima ryškėti jau nuo 20-ies.

Ar žmonės turi kokių nors baimių?

Paprastai suleidus botulino toksino, rezultatas išlieka apie 3-4 mėnesius, kartais – iki pusės metų. Pasibaigus šiam laikotarpiui, poveikis išnyksta ir žmonės grįžta pakartoti. Dažnai girdžiu iš pacientų mitą, neva nustojus leisti botulino toksiną ar hialurono rūgštį bus dar blogiau. Netiesa, blogiau nebus – kol preparatas suleistas, kol jis veikia, mes tarsi pristabdome laiką, oda, sakykime taip, „nesiglamžo“, būna lygi, raukšlė negilėja. Tad nustojus veikti preparatui raukšlė grįžta į pradinę stadiją.

Manęs klausia, kas bus, jei po 10 metų procedūras nutrauks. Ogi raukšlės palaipsniui grįš į pradinę stadiją, ir jūs tikrai atrodysite gražiau nei būtumėte neleidęs botulino toksino arba užpildų, nes nieko nedarant per dešimt metų negilios raukšlės taptų žymiai gilesnėmis.

Kitas mitas – „neskubėsiu procedūrų daryti, o va, kai sulauksiu 40-ies ar 50-ies metų, tada jau kreipsiuoi į gydytojus“. Na, tada jau sunku nuo kažko ir pradėti. Tada žymiai sunkiau koreguoti raukšles, dažnai prireikia ne vienos procedūros, reikia derinti kelias. Nesakau, kad reikia kažko imtis jau nuo 18-ojo gimtadienio, tačiau jei matote problemą, jei jums kažkas nepatinka, reikia ir spręsti nedelsiant. Nes reikėtų atminti, kad atsiradusi raukšlė niekur nedings.

Paskutiniu metu vis labiau populiarėjo putlios lūpos – papasakokite apie šią procedūrą.

Lūpų putlinimas – man viena iš sudėtingesnių procedūrų. Tai svarbi veido dalis, jų išvaizda priklauso ne tik nuo įgimtos formos ir tūrio, bet taip pat ir nuo dantų būklės, sąkandžio, odos struktūros. O merginos atsineša, tarkime, Angelinos Jolie nuotrauką ir prašo aktorės lūpų. Deja, neįmanoma pilnai pakeisti lūpų formos. Lūpos liks tokios pat formos, kokias gamta davė, tik putlesnės. Tiesa, po kelerius metus atliekamų procedūrų galima kažkiek pakeisti formą, bet tik truputį.

Kartais merginos baiminasi, kad jau po pirmos procedūros išeis iš kabineto didžiulėm ančiuko lūpom. Taip niekada nebus, nebent pačios moterys to norės. Tai yra kontroliuojamas procesas – procedūros metu suleidžiama truputį preparato ir rodoma klientei, ar jai patinka.

Dar moterys pergyvena, kad „ištirpus“ užpildui, lūpos subliukš. Taip nebūna. Žinoma, tokiu atveju, jei prieš tai procedūros bus atliekamos be fanatizmo, neišpučiant lūpų iki nenormalaus dydžio.

Ar procedūra skausminga?

Paprastai nėra labai skausminga, nes iš pradžių lūpos patepamos šaldančiu kremu, tada nuskausminama. Po procedūros lūpos būna kiek paburkusios, kartais, bet labai retai pasitaiko nedidelių kraujosrūvų. Todėl nerekomenduojama procedūros suplanuoti šventės išvakarėse. Reikėtų palikti dviejų savaičių laiko tarpą prieš kažkokį įvykį. Lūpų jautrumas nesumažėja.

Bėgant metams veidas praranda ovalą. Ar galime pristabdyti šį procesą?

Įsivziduokite, kad veidą suskirstome į tris horizontalias dalis. Šiuo metu estetikos specialistai didžiausią dėmesį skiria viduriniam veido trečdaliui – akių ir skruostų zonai. Matote, visi toje vietoje turime riebalinius maišelius, kurie su amžiumi atsiskiria ir slenka žemyn, dėl to padrimba skruostai, „nusvyra“ lūpų kampučiai, pilnėja pasmakrė.

Todėl vienas iš būdų, sustabdančių tą slinkimą (ir senėjimą) – skruostų formavimas. Tam tikruose taškuose suleidžiant hialurono rūgšties užpildo siekiama užfiksuoti riebaliukus ir tuo pačiu patempti apatinę žandikaulio liniją. Žinoma, tai nėra plastinė operacija, ši procedūra nepatemps odos 5 centimetrais. Pokyčiai bus subtilūs, žmogus atrodys jaunesnis, pailsėjęs, atsigavęs.

Tačiau jei moteris vyresnė, ir odos „nusvirimas“ labai ryškus, patarčiau po 50-ojo gimtadienio atlikti veido odos patempimą, o paskui laikui bėgant koreguoti hialurono rūgšties injekcijomis. Nes vien užpildais veido jaunumės nesustabdysime.

O gal skruostų implantai padėtų?

Pas mus dažniau skruostams naudoja riebalų injekcijas – tai yra efektyvu ir gražu. Ypač, kai mažai poodinio sluoksnio – toks žmogus atrodo pavargęs, lyg neišsimiegojęs. Riebalų pagalba galima suformuoti skruostukus, prigyja maždaug 60 proc. riebalų. Paprastai deriname kelias procedūras: iš pradžių – riebalų injekcijos, o po pusmečio galima atlikti hialurono rūgšties injekcijas – į tas vietas, kur trūksta putlumo. Toks rezultatas – keliems metams.

Žvelgdami į garsenybių nuotraukas iškart matome, kokia plastinė procedūra daryta, ir net dingojasi, jog daroma pagal viena kurpalių – moterys lyg nuo to paties konvejerio...

Mano vertinimu, nieko blogo, jei su amžiumi atsiranda kažkiek raukšlelių – veidas turi būti gyvas, nepriminti užšaldytos kaukės. Nors dirbu šioje srityje, tačiau esu už natūralumą. Geriau tam tikroje vietoje kažką pataisyti, bet taip kad niekas nepastebėtų. Kai pacientės sugrįžta ir man sako, kad niekas nepastebėjo procedūros – man tai būna geriausias komplimentas.

Galiu pasakyti, kad lankantis tarptautinėse konferencijose mūsų šalių gydytojai atrodo natūraliausiai. Nes, tarkime, iš Amerikos atvykę gydytojai – lyg vieno meistro kūriniai. Pertemptos lūpos, dideli skruostai, siauros akys. Kiekvienoj šaly naudojama plastinės chirurgijos technika skiriasi. Dar, žinoma, priklauso nuo vyraujančios plastinės chirurgijos mados. Pas mus moterys kartais net gėdijasi to fakto, kad lankosi plastinės chirurgijos klinikoje. O antai brazilė, pasidariusi ką nors, pasiskelbs apie tai socialiniuose tinkluose. Be to, pas mus vyrauja noras atrodyti natūraliai. Ir „VitkusClinic“ tikslas – kurti natūralų grožį, nesivaikant jokių standartų.

Ar daug atvejų jūsų praktikoje, kai reikia atkalbėti klientą nuo neprotingų pageidavimų?

Oi, labai dažnai. Ir dažniausiai tai būna su lūpomis. Moterys per greit nori kartoti lūpų putlinimo procedūrą. O čia reikia būti labai atsargiems – paskubėjus galima pabloginti situaciją. Per daug prileidus hialurono lūpos gali per daug užsiriesti, atrodyti nenatūraliai. Tad jei matau, kad dar yra pakankamai preparato, atkalbinėju moteris nuo per greito procedūros pakartojimo.
Kartais moteris skuba vėl susileisti botulino toksino, nors aš matau, kad raukšlelės dar neatsiradusios, dar galima palaukti. Tačiau čia labai individualiai – kai kurioms moterims norisi, jog kakta visisškai nejudėtų, ir taškas.

„VitkusClinic“ atliekama biorevitalizacija – kas tai per procedūra?

Tai į mezoterapiją panaši procedūra. Tik mezoterapijos metu mes naudojame tam tikrus kokteilius, kurie suleidžiami į viršutinį odos sluoksnį – kad atšviežintų odą, sudrėkintų, pabalintų ją. Norint pasiekti rezultatą, reikia atlikti 8-10 procedūrų per tam tikrą laiką.

Biorevitalizacija – tarsi aukštesnė pakopa. Čia naudojama koncentruota hialurono rūgštis ir ji suleidžiama jau į gilesnius odos sluoksnius. Suleidus preparato net matosi tokios papulės. Jos laikosi 4-5 dienas. Tas preparatas traukia aplink save vandenį ir tokiu būdu intensyviai drėkina odą, tuo pačiu skatina mūsų ląsteles gaminti nuosavą hialurono rūgštį. Biorevitalizacijos procedūrų reikia gerokai mažiau – 3-4, ir rezultatas laikosi ilgiau. Tik, lyginant su mezoterapija, tai yra truputį skausmingesnė procedūra.

Kam ši procedūra reikalinga? Kiekvienam. Ji ir pajaunina, pagerina odos būklę, pagražina randukus, atsiradusius po spuogų. Ši procedūra rekomenduojama ir norintiesiems atjauninti kaklo odą, taip pat rankoms, alkūnėms, dekoltė sritims.

Bijoti injekcijų tikrai neverta, nes jei tai daroma saikingai ir ten, kur iš tikrųjų reikia, – galima gauti labai natūralius ir gražius rezultatus. Aplinkiniai pagirs, kad gražiai atrodote, o procedūra liks Jūsų mažytė paslaptis.

Užsakymo nr.: PT_68578684

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis