Kaip nepastebimai kasdien kenkiame savo plaukams

Kartais, patys to nežinodami, plaukams galime stipriai pakenkti.

1. Grožio priemonių nevalymas

Purvini plaukų priežiūros reikmenys: šukos, šepečiai, karštos žnyplės ar kiti, perduoda nešvarumus ir į švarius, ką tik išplautus plaukus, taip suerzindami galvos odą ir užkimšdami jos poras. Taip pat, būkite mielos, atsikratykite šių priemonių pasibaigus jų galiojimo laikui, jei tik toks egzistuoja!

2. Medvilninės patalynės naudojimas

Šilkinė patalynė yra tiesiog stebuklinga. Medvilnė mums miegant sugeria kūno drėgmę. Tuo tarpu šilkas ar satinas ne tik to nedaro, bet dar ir puikiai vėsina karštos vasaros metu. Patikėkite, tokia patalynė verta papildomų pinigų!

3. Per ilgas buvimas saulėje

Būtina naudoti apsaugines priemones nuo saulės ant VISO kūno, ne tik šiek tiek ant veido, kojų ir rankų. Kai kurių plaukų purškiklių ar kondicionierių sudėtyje galima rasti SPF apsaugos, tad juos rinkdamasi atkreipkite į tai dėmesį.

4. Plaukų džiovinimas rankšluosčiu

Dažnai ypač mėgstamas būdas galinčių pasigirti vešliais, garbanotais plaukais. Tačiau tokie plaukai yra sausesni nei kiti. Šiurkšti rankšluosčio medžiaga suerzins galvos odą ir sukels nereikalingą trintį. Geriau pamėginkite plaukus džiovinti vietoje rankšluosčio naudodamos paprastus medvilninius marškinėlius.

5. Bandymas iššukuoti plaukus šukomis pešant iš visų jėgų

Nenaudokite šukų – geriau pasitelkite šepečius. Bandydamos iššukuoti plaukus šukomis, sukeliate didžiulį skausmą, nes šukos nėra paslankios. O štai specialus šepečių paviršius leidžia švelniai iššukuoti net ir labiausiai susivėlusius plaukus.

6. Nepakankama mityba

Jūs iš tiesų esate tai, ką valgote. Vanduo, vitaminai A, E ir C yra tiesiog gyvybiškai būtini spindintiems ir sveikiems plaukams.

7. Akiniai nuo saulės - ne lankelis plaukams

Kaskart įėjus į patalpą pakeliate akinius ant galvos, nes juk jūs nebe lauke, ar ne? Na, taip tik „žudote” savo plaukų folikulus. Akinių spaudimas ne tik sukelia plaukams streso, bet taip rizikuojate ir nemažai jų išpešti, kai vėl užsidėsite akinius išėjusi į lauką.

8. Per dažnas plaukų trinkimas

Viskas priklauso nuo jūsų plaukų tipo – kai kuriems kasdienis plaukų trinkimas nesukelia jokių žalingų pasekmių, tačiau storų plaukų savininkėms perdėtas šampūno naudojimas tik dar labiau išsausins jau ir taip sausus jų plaukus.

9. Per dažnas plaukų dažymas

Spalvos atnaujimas kas mėnesį ar pusantro yra visiškai normalu. O štai kas porą savaičių – tikrai ne. Plaukų dažuose esantys chemikalai silpnina galvos odą ir plaukus, tad turėtumėte jų nepadauginti.

10. Galvos odos užmiršimas

Sakoma, kad „sveika galvos oda – sveiki plaukai.” Tad kartais pamasažuokite ją ir stenkitės vengti bet ko, kas galėtų jai pakenkti.

11. Per dažnas sauso šampūno naudojimas

Deja. Mes mėgstame sausą šampūną, tačiau per didelis jo kiekis apsunkins plaukus bei užkimš galvos odos poras. Dėl to gali ir išberti.

12. Veržiančių plaukų gumyčių naudojimas

Nors tos gumytės ir atrodo madingai bei šauniai, jos iš tikrųjų „žudo” jūsų plaukus. Galite to ir nepripažinti, tačiau tokios gumytės tiesiog naikina plaukų folikulus. Žinoma, grožis reikalauja aukų…

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis