Kaip dažytis ir šukuotis 2016 metais? Trijų meistrų įžvalgos ir patarimai

Net jei nesate ir nesiruošiate būti nuotaka, nuo šios spalvos kitais metais nepabėgsite...

Ką daryti ir ko nedaryti kuriant vestuvinį makiažą? Kaip šukuotis, rengtis, į ką atkreipti dėmesį? Trys nuotakų įvaizdžio meistrai – 2015 metų nuotakos įvaizdžio pirmosios vietos nugalėtojai vizažistas Povilas Staniulionis, suknelių dizainerė Aurelija Beliakaitė ir plaukų stilistas Mantas Tautvaišas – pasakoja, kas vis dar madinga šiais ir kokios tendencijos karaliaus ateinančiais metais. Beje, jos tinka ne tik nuotakoms!

MAKIAŽAS

Povilas Staniulionis, vizažistas

Asmeninio albumo nuotr.

Kokias klaidas darydamos makiažą dažniausiai daro moterys?

Viena dažniausių – pasirenka netinkamą makiažo pagrindą: per sunkų arba per tamsų. Dažna pasidažo per ryškiai. Nepamirškite: dieną – dieninis makiažas, vakare – vakarinis.

Kas madinga šiais metais?

Labai madingi marsalos spalvos lūpų dažai, tačiau pastebėjau, kad daugelis mano klienčių bijo rinktis tamsesnius lūpų dažus, ypač vestuvių dienai.

Jeigu moteris skuba ir makiažui turi tik dešimt minučių, kokias priemones naudoti, o gal geriau eiti visai be makiažo?

Per dešimt minučių galima pasidažyti išties neblogai. Dažnu atveju užtenka tik kompaktinės pudros, blakstienų tušo ir lūpų blizgio. Atrodysite tikrai geriau ir labiau pasitikėsite savimi.

Kokios yra 2016 metų prognozės: kas bus madinga, o ką reikėtų pamiršti?

Kalbant apie vestuvinių makiažų tendencijas, dominuos rožinių atspalvių skaistalai, lūpų dažai ir blizgis. Visa kita beveik nepasikeitė: neperkrautas, natūraliai atrodantis makiažas, švelnių rudų atspalvių akių makiažas, neryškūs, bet aiškūs antakiai. Beje, kalbant apie antakius: grįžta vešlesnių, tankesnių bei šiek tiek ryškesnių nei praėjusiais metais mada.

Asmeninio albumo nuotr.

SUKNELĖS

Aurelija Beliakaitė, dizainerė

Asmeninio albumo nuotr.

Ar sunku nuotaką įkalbinti rinktis madingą vestuvinės suknelės modelį?

Sekti mados tendencijas visuomet gerai, tai lavina patį klientą, naudinga žinoti, kokios detalės, akcentai, spalvos, derinimo būdai madingi. Tačiau aš patariu rinktis nebūtinai tai, kas tuo metu „ant bangos“, svarbu, kad suknelė atskleistų moters asmenybę ir jai tiktų. Visuomet siekiu vientisumo, todėl norint išlaikyti harmoningą įvaizdį, labai svarbu parinkti tai, kas nuotakai tinka pagal charakterį, figūrą, taip pat šventės vietą, puotos viziją. Žinoma, būna atvejų, kai matau, jog nuotakai tiktų įdomesnis sprendimas ar suknelės modelis, tokiu atveju svarbu, kad ir nuotaka pasitikėtų specialistu. Tada ir nuotaka „nepraranda savęs“, ir sukuriamas stilingas, originalus įvaizdis.

Koks likimas ištiko sukneles „tortus“? Kokios suknelės dabar apskritai madingos? Ką patartumėte nuotakoms, kokių klaidų nedaryti?

Galiu pasidžiaugti, kad nuotakų skonis labai išlavėjęs ir jos suknelių „tortų“ vengia. Jeigu šventė didelė, nuotaka nori didesnį įspūdį suteikiančios suknelės, tai gali būti stilinga atlaso suknelė, galbūt platesniu sijonu, ilgu šleifu, bet tokių nuotakų būna vienetai. Pastaruoju metu nuotakos renkasi subtilesnius suknelių modelius.

Penki mano patarimai, kaip rinktis suknelę:

1. Nesirinkite suknelės iš nuotraukos ar katalogo. Jeigu yra galimybė, būtinai matuokitės. Nes viena yra suknelė nuotraukoje, kita – kaip su ta suknele jaučiatės jūs.

2. Jeigu suknelę planuojate rinktis ne viena, labai gerai pagalvokite, su kuo tai darysite. Kartais draugės ar artimos giminaitės turi kitokį skonį, tad rizikuojate susipainioti. Atminkite: svarbiausia esate jūs!

3. Nesivadovaukite vien naujausiomis tendencijomis. Rinkitės tai, kas artima jums.

4. Nebūtina rinktis suknelės, perkrautos įvairių skirtingų detalių tik tam, kad atrodytų įspūdingesnė. Visuomet galvokite apie bendrą harmoningą vaizdą.

5. Pasirikite tinkamą suknelės siluetą, atsižvelkite į figūrą. Tai vienas svarbiausių kriterijų.

Asmeninio albumo nuotr.

Kas bus madinga ateinančiais, 2016 metais, į ką atkreipti dėmesį?

Ateinančiais metais bus dar daugiau pastelinių atspalvių – pieno baltumo, rausvų, pudros, madingi švelnių bronzos, pilkšvų spalvų deriniai. Taip pat bus madinga derinti juodą su balta – tai jau tapo klasika. Vestuvinė suknelė, jeigu ji nėra baltos spalvos, labiau primena puošnią proginę suknelę. Suknelių siluetai – labiau paryškinantys figūrą arba lengvai krentantys, nevaržantys judesių. Praėjusių metų topą – lengvai krintantį sijoną ir nėrinukų viršų – keis minimalizmas, audinio vientisumas. Taip pat atveriamos kaklo linijos (laivelio formos arba gilesnės „V“ formos iškirptės), viršutinė suknelės dalis atskirta nuo sijono, pačioms drąsiausioms siūlomi kostiumėliai (kelnės, švarkai).

Kalbant apie puošybą, bus madingi gėlių motyvai, lengvi raštai, plunksnos. Kadangi mada agresyvėja, tokio reiškinio apraiškų bus ir vestuvinių suknelių madoje: antpečių motyvai, siuvinėti ornamentai, daug rankų darbo detalių. Lengvumas derinamas su sunkumu. Net jeigu ir puošybos detalės sunkesnės – bendras įspūdis atrodys pakankamai lengvas.

PLAUKAI

Mantas Tautvaišas, plaukų stilistas

Asmeninio albumo nuotr.

Kokie vėjai šiais metais siaučia moterų plaukuose? Koks kirpimas ir dažymas madingi?

Šiemet moterys buvo linkusios keistis, nusirėžti kasas ar dažyti plaukus kita spalva. Pastebiu, kad moterys vis lengviau priima naujoves. 2015 metais buvo itin madingi plaukai iki pečių, nudažyti „penkiasdešimt pilkų atspalvių“. Tačiau ne visos to troško, kitos rinkosi madingus tamsius gintarinius, medienos atspalvius bei šviesius pudrinius bei šampano rausvumo.

Kokias klaidas moterys daro su savo plaukais?

Dažna moteris ar panelė yra pernelyg įsimylėjusi plaukų žnyples, kitaip tariant, tiesintuvą. Tai pats didžiausias plaukų siaubas. Asmeniškai aš savo klientėms jo stengiuosi beveik nenaudoti, yra ir kitų būdų plaukus paversti banguotais ar tiesiais. Kai reikia greito efekto, galima naudoti, tačiau linkiu neužsižaisti. Truputis pastangų ir darbo džiovintuvu bei plaukų šepečiu ir jūs – savo plaukų meistrė!

Kas yra nusibodę ir nebemadinga?

Senokai nebemadingi ryškūs kontrastai, ryškūs spalvų nesuderinimai, iš tolo šviečiančios pilkos ataugusios šaknys.

Asmeninio albumo nuotr.

Jeigu galėtumėte rinktis, ko niekada nedarytumėte klientei?

Galiu drąsiai pasakyti, kad dažniausiai galiu rinktis, bet jei neišeina, vis dėlto nukerpu tuos kirpčius (juokiasi)… Tarp savo klienčių turiu tik keletą, kurioms drąsiai pasiūliau juos išbandyti. Kai moteris nori pasikeisti, dažniausiai prašo kirpčiukų, bet kai pasakau, kad ryte nekelsiu ragelio ir neaiškinsiu, kaip juos susitvarkyti, dažniausiai parenkame kitą variantą.

Kokie kirpimai ir spalvos bus madingi 2016 metais?

Kadangi ant podiumo vėl lipa 8 dešimtmetis, jis bus jaučiamas ir plaukuose. Moteriškumas, laisvė ir galia – viskas iš karto.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis