Chirurgas atvirai apie pilvo plastiką: kada palūkėti, o kada verta pasiryžti operacijai?

„Nuolatinis dangstymasis rankšluosčiu paplūdimyje ar pirtyje ir jokių prigludusių drabužių“, - dabar jau su šypsena kompleksus prisimena 42 metų dviejų vaikų mama Maja, po paskutinio gimdymo ilgai kovojusi su beformiu, nukarusiu pilvu.

Su šiais nemaloniais kūno pokyčiais po gimdymo ar greito svorio netekimo susiduria dažna moteris. „Estetinės chirurgijos centro“ plastikos chirurgas Domantas Stundys pabrėžia, kad puoselėti kūno linijas padeda dietos ir sportas, tačiau kai kuriais atvejais problemos nepavyksta išspręsti vien natūraliomis priemonėmis. Neretai vienintelis efektyviausias sprendimas – operacija.

Kai devintas prakaitas sporto salėje - bevaisis

Jei manote, kad tai – dar vienas straipsnis apie grožio kultą, skubame paneigti. Plastikos chirurgas D. Stundys atkreipia dėmesį, kad pilvo plastikos tikslas – ne dirbtinio grožio sukūrimas. Chirurginis gydymas akivaizdžiai pagerina estetinį pilvo vaizdą, tačiau svarbiausia – atkuria prarastas kūno formas ir gražina pasitikėjimą savimi.

D. Stundys pasakoja, jog dažniausios pilvo plastikos pacientės – kelis kartus gimdžiusios moterys, kurioms net ir intensyviai sportuojant ar laikantis dietų nepavyksta atgauti buvusių kūno formų. Tokia buvo ir Majos problema.

„Nėštumo metu sparčiai didėjant pilvui Majos oda įtrūko, susiformavo strijos, moteris priaugo šiek tiek svorio, todėl net ir praėjus metams po gimdymo pilvo srityje išliko odos ir riebalinio audinio perteklius. Tokių operacijų metu kartu su pertekline oda pašalinamos ir apatinėje pilvo dalyje buvusios strijos, esant poreikiui sutvirtinami prasiskyrę pilvo sienos raumenys“, – atvejį komentuoja D. Stundys, neslėpdamas, kad dažnai tenka būti ne tik plastikos chirurgu, bet ir psichologu.

Stabdo mitai ir baimės

Neretai atsikratyti varginančių kompleksų moterims neleidžia girdėti mitai apie kainas ar nežinojimo sukurtos baimės. Viena dažniausių – po operacijos liekantys randai. „Estetinės chirurgijos centro“ specialistas sako, kad išvengti randų neįmanoma, tačiau pjūvis projektuojamas bikinio zonoje, kuri įprastai būna uždengta. Cezario pjūvio randą turinčioms mamoms taip pat neverta baimintis dėl randų pagausėjimo, atvirkščiai, pilvo plastikos operacijos metu buvęs randas panaikinamas, o nauji pooperaciniai randai būna kelių milimetrų pločio ir jų ryškumas palaipsniui mažėja.

D. Stundys paneigia ir kitą, itin pavojingos bei skausmingos, operacijos mitą: „Pilvo plastika atliekama bendroje nejautroje. Operacija trunka 2-3 val., o tokie požymiai kaip jaučiamas tempimas ar matomas patinimas lydi tik ankstyvuoju pooperaciniu laikotarpiu. Tai gana individualu, tačiau jau po kelių savaičių pjūviai sugyja ir, nors atsistatymo laikotarpiu rekomenduojama dėvėti kompresinę juostą, pacientės grįžta prie įprastinio gyvenimo ritmo“.

„Estetinės chirurgijos centro“ nuotr.
Prieš ir po operacijos

Natūralu, kad į chirurgijos kliniką moterys kreipiasi nelikus kitų alternatyvų. Anot gydytojo, operacijos rezultatams delsimas neturi jokios reikšmės. Tačiau moters amžius gali turėti įtakos bendram pooperaciniam atsistatymui, žaizdų gijimui ir odos elastingumui.

Kreipiasi ne tik mamos

Pilvo plastikos prireikia moterims, kurios po bariatrinių (pvz., skrandžio žiedas) operacijų netekę ypač daug svorio susiduria su nudribusios odos problema. „Pertekliniai riebalai ištempia odą, o staiga sulieknėjus, poodis plonėja, oda kiek įmanoma susitraukia, tačiau lieka didelis jos perteklius, kurį pašaliname operacijos metu“, - aiškina D. Stundys.

Chirurgas neslepia, kad tokią operaciją pataria daryti tikrai ne visoms į konsultaciją atvykusioms moterims. „Operacija nerekomenduojama, jeigu KMI viršija 30 balų. Tokiu atveju pirmiausia siūloma numesti bent šiek tiek svorio, nes tai turi įtakos mažesniems pjūviams, sklandesniam pooperaciniam atsistatymo laikotarpiui“, - sako D. Stundys.

Rezultatas – susigrąžintas pasitikėjimas

Pilvo plastikos rezultatai ilgalaikiai, tačiau jie priklauso ir nuo tolimesnio gyvenimo būdo. Svarbu laikytis subalansuotos mitybos principų, reguliariai mankštintis. „Operacijos rezultatai pranoko mano lūkesčius. Todėl plokščią pilvuką stengiuosi išlaikyti sveikai maitindamasi, 4-5 kartus per savaitę lankausi sporto salėje. Jaučiuosi kupina energijos ir pasitikinti savimi“, - patirtimi dalijasi „Estetinės chirurgijos centro“ pacientė Maja.

Užsakymo nr.: PT_70837816

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis