Išskirtinis G. Butlerio interviu „Moteriai“: kokia moters savybė jam patraukliausia?

Talentingas aktorius Gerardas Butleris (46 m.) lengvai persikūnija ir į romantišką meilužį, ir į Egipto dievą. Pažiūrėti, kaip jam sekasi kurti tualetinio vandens „Boss Bottled“ ambasadoriaus vaidmenį, žurnalistė Ana Treščina skrido į Kopenhagą ir... gavo išskirtinį aktoriaus interviu.

Kopenhagos prekybos centro „Magasin du Nord“ pirmasis aukštas sausakimšas. Laukimo nuojauta tvyro ore gerą valandą, iki čia pasirodo Gerardas Butleris. Minia – ne vienalytė. Merginos ir moterys alpsta dėl romantiškų šio aktoriaus kuriamų herojų (filmuose „P. S. Myliu tave“, „Bjauri tiesa“ ir „Pasodinsiu savo eks“), o vyrams imponuoja jo perteikiami adrenalinu trykštantys įvaizdžiai – karvedžio, valdovo, superherojaus... Naujausias G. Butlerio amplua – žiaurus Egipto dievas Setas (fantastinis kino epas „Egipto dievai“).

Kurdamas šį vaidmenį gražuolis aktorius turėjo atlikti itin daug kovos scenų, bet neatrodo, kad į Danijos sostinę būtų nusileidęs tiesiai nuo Olimpo. Ryte į Kopenhagos „Hugo Boss“ parduotuvę susitikti su žurnalistais jis ateina apsirengęs taip, tarsi būtų atvykęs ne iš Holivudo, o iš gimtosios Škotijos, – megztukas aukštu kaklu, rudas tvido švarkas, pasiglamžiusios medvilninės kelnės ir verstos odos batai. Geležiniai raumenys iš po apdarų tikrai neryškėja, – kai nesiruošia vaidinti veiksmo filme, aktorius leidžia kūnui šiek tiek atsipalaiduoti.

Stilinga Kopenhagoje esanti mados namų „Hugo Boss“ parduotuvė
Iš žurnalo „Moteris“ archyvo

Prieš eidamas susitikti su gerbėjais, G. Butleris pasivaikšto po Kopenhagos parduotuves. Jo ramybę akylai sergi trys asistentai. Parduotuvėje susirinkusi minia iš visų pusių fotografuoja savo numylėtinį mobiliaisiais telefonais, o 15 laimingųjų, laimėjusių loterijoje, turi galimybę pasidaryti asmenukes. Aktorius pasipuošęs kostiumu, žavingai šypsosi, laido juokelius. Vakarėjant apima jausmas, kad Danijos sostinė švenčia Holivudo žvaigždės atvykimą, bet iš tikrųjų čia vyksta Kopenhagos mados savaitė – pristatomos rudens ir žiemos kolekcijos. Tai prie vienų, tai prie kitų butikų durų vis išdygstantys žmonės su gėrimų padėklais kviečia užeiti į vidų. Mielai užsukčiau, bet kartu su kitais žurnalistais traukiame į patį prabangiausią Kopenhagos viešbutį „D'Angleterre“. Ten, gurkšnodami šampaną, G. Butlerio laukia garbūs svečiai. Žvaigždė pasirodo pasipuošęs dailiu „Hugo Boss“ kostiumu, skindamasis kelią link scenos pasako damoms keletą komplimentų, šiek tiek pajuokauja, o paskui tarsi seno filmo herojus meilužis ima čiaumoti rožę – tualetinio vandens „Boss Bottled“ slaptąjį komponentą. Šis padeda pabrėžti, kad šiuolaikinis vyras puikiai geba derinti švelnumą ir tvirtumą. Prašmatnus renginys baigiasi, ir, kol vestibiulyje lūkuriuoju taksi į oro uostą, vėl susiduriame su aktoriumi – jau mikliai persirengusiu neformaliam vakaro tęsiniui. Sklando gandai, kad jo meilės romanas su buvusiu modeliu, o dabar – interjero dizainere Morgan Brown nutrūko, tad kodėl nepasižvalgius po Kopenhagos naktinius barus?

Gerardo Butlerio autografai ant kvepalų flakonų skirti jo talento gerbėjams
Iš žurnalo „Moteris“ (mados namų „Hugo Boss“) archyvo

Tualetinis vanduo „Boss Bottled“ skirtas šiuolaikiniam vyrui – tvirtam, bet nestokojančiam ir švelnumo. Ar nūdienos vyrai tokie ir yra?

Mums reikia nuolat priminti, kaip turime gyventi. Aš esu už tai, kad supanti aplinka kasdien būtų pilna žinučių, koks turi būti šiuolaikinis vyras, kaip jis turi elgtis. Vos peržiūrėjęs bandomąją „Boss Bottled“ reklamos versiją, iškart supratau, kad ji ne tik bus rinkodaros produktas, bet ir vizualiai primins vyrui būtinas puoselėti vertybes. Esu tuo labai patenkintas.

Kokiu vyru svajojote užaugti?

Vaikystėje mano herojai buvo Paulas Newmanas ir Steve'as McQueenas. Dievinau šį duetą, todėl ir filmus labiausiai mėgau tuos, kuriuose vaidino jie abu, o gyvenau Paulu Newmanu. Šis aktorius buvo veržlaus charakterio žmogus, verslininkas, visuomeninis veikėjas, aistringas automobilių lenktynių dalyvis. Visgi visada yra ir kita medalio pusė. Man tai buvo aktorius Davidas Nivenas – galantiškas džentelmenas. Žavėjausi šiomis savybės, nors pats, berniukas iš Glazgo, jomis nepasižymėjau. Vienas mano draugas mėgsta sakyti: „Gyvenk kaip Niv“, tai yra gyvenk kaip Davidas Nivenas. Iš šiuolaikinių jaunų aktorių man patinka Michaelas Fassbenderis ir Tomas Hardy. Jie fenomenalūs. Danielį Day-Lewisą laikau geriausiu visų laikų aktoriumi.

Ar vertinate madą ir stilių?

Mėgstu atrodyti stilingai, malonu, kai drabužiai padeda gerai jaustis. Mados namai „Hugo Boss“ man siuva kostiumus. Jie išties gerai sukirpti ir pasiūti, puikiai gula. Dažnai vilkiu juos per šventinius renginius ir galiu pasakyti, kad jaučiuosi tikrai puikiai. Anksčiau buvau advokatas. Darbo nelabai pasiilgstu, bet ilgiuosi to aštraus jėgos ir charizmos jausmo, kuris apima vilkint kostiumą. Pripažįstu, kad tai – mano tuštybė, bet pasirodyti kur nors vilkint džinsus – kad ir gerus, tokius kaip „Hugo Boss“, bei marškinėlius yra ne tas pats, kas vilkint kostiumą. Kai kostiumuotas įžengiu į kambarį, visi atsisuka. Ir visai ne dėl manęs, o dėl kostiumo.

Kokius mėgstate kvepalus?

Man patinka kvepalai su muskuso akordu. Vienas mėgstamiausių aromatų – Egipto muskuso. Nežinau kodėl, bet jis verčia mane jaustis labai vyrišką. Turi kažkokios ugnies.

Labai daug filmuojatės. Kokia jūsų darbinė rutina?

Sportuoju ne kasdien, bet mėgstu treniruotis ir darau tai dažnai. Kai ruošiuosi filmuotis, mankštinuosi tikrai labai sunkiai – visas septynias dienas, kartais – po keturias valandas per dieną, net jei tuo metu jau reikia dirbti ir filmavimo aikštelėje. Treniruotę sudaro nuolatiniai pratimai, tie, kurių reikia vaidmeniui kurti, ir fizioterapijos kompleksas. Darau kombinuotas pratimų serijas. Kol vyksta filmavimas, turi labai daug dirbti, todėl paskui būtina atsigauti, nes jaučiuosi kiek sumaitotas. Mėgstu važinėti dviračiu arba motociklu, plaukioti banglente, kopti į kalnus, bėgioti.

Kas jums padeda atgauti jėgas?

Atsipalaiduoju ir pailsiu miegodamas. Juokauju, bet miegas man tikrai labai svarbus.
Mėgstu nuvykti ten, kur galiu būti visiškai netrikdomas. Tada anksti atsigulu ir anksti keliuosi arba ryte ilgai vartausi. Tai normalu. Man tai patinka. Labai vertinu bendravimą su draugais. Einame vakarienės, kepame mėsą ant grotelių ar šiaip ką veikiame. Tie dalykai vėl sujungia tave su gyvenimu, su savimi ir kitais. Susijungti su kitais – tai tarsi perkrauti pačiam save. Ir tai yra nuostabu.

Kokių mažyčių nuodėmių sau leidžiate?

Kasdien pataikauju sau valgydamas šokoladą ir saldainius. Visgi tai, manau, reikės baigti, nes skaičiau, kad nuo saldumynų apima nuovargis, nuskridus kelias laiko juostas, sutrinka organizmo ritmas. Taigi keliaudamas saldėsių stengiuosi vengti.

Iš žurnalo „Moteris“ archyvo (Vida Press nuotr.)

Ar dažnai lankotės gimtojoje Škotijoje?

Glazge lankausi ne taip dažnai kaip anksčiau. Kai nuvažiuoju, susitinku su draugais. Ten visada būna smagu, bet eiti į gatves pasivaikščioti kebloka. Mėgstu Škotijos kalnus, vykti į Edinburgą. Kelias dienas paprastai praleidžiu Glazge ir Edinburge, o kitą laiką skiriu atsigauti.

Ar šiuolaikinis vyras yra vienišius?

Nebūtinai! Filmo „P. S. Aš tave myliu“ Džeris galėtų būti puikiausias šiuolaikinio vyro pavyzdys. Jis turėjo viską. Dirbo sunkiai, bet labai rūpinosi artimais žmonėmis. Šiuolaikinio vyro bruožas turėtų būti dosnumas, bet tai nereiškia, kad turite tapti labdaringas. Tiesiog svarbu atsižvelgti į aplinkinių poreikius, gerai su visais elgtis. Net ir su praeiviais gatvėje. Džeris daug darė dėl kitų, ypač – dėl mylimos moters. Jis žinojo, kad nereikia pernelyg rimtai savęs vertinti. Dar vienas, mano manymu, labai svarbus šiuolaikinio vyro bruožas – asmeninis žavesys ir humoro jausmą. Džeris buvo didelis, tvirto kūno, bet nesistengė atrodyti kietas, priešingai, elgėsi kaip švelnus ir jautrus žmogus. Šiuolaikiniam vyrui būdingos tradicinės vertybės – tvirtybė, aistra, entuziazmas dirbti, vis dėlto jis ir labai emocingas. Mes galime derinti daugybę įvaizdžių, bet turime marširuoti pagal savo būgno ritmą.

Kokia moters savybė Jums patraukliausia?

Lojalumas. Svarbu, kad ji visada, kad ir kas atsitiktų, tave paremtų, būtų šalia. Nuostabu žinoti, kad kažkam esi reikalingas, kad rūpi.

Ką dar svajojate pasiekti kaip aktorius?

Sunku pasakyti. Aš tiesiog siekiu pernelyg nesivaržyti su kitais. Kai tik imu galvoti, kaip tapti geresniam už kitą, nieko nepavyksta. Sėkmė – subjektyvus dalykas, todėl nereikia prisirišti prie nuostatų. Man sėkmė yra nusifilmuoti filme, kitam – nusifilmuoti vienoje jo scenoje. Ne visada gali būti ten, kur norėtum, todėl laimė yra daryti tai, ką gali, geriausiai ir jaustis dėl to laimingam. Vienas gražiausių asmenybės augimo dalykų – būti alkanam. Aš noriu būti alkanas.

Tarp vyriško tualetinio vandens „Boss Bottled“ akordų – mediena ir gėlės
Iš žurnalo „Moteris“ archyvo

Tualetinis vanduo „Boss Bottled“ – pats populiariausias mados namų „Hugo Boss“ aromatas. Jo nuo 1998-ųjų, kai buvo pristatytas, iki dabar pasaulyje parduota 17 mln. flakonų. Parfumerė Annick Menardo šį aromatą sukomponavo iš gaivių vaisių, švelnių gėlių, šiltų prieskonių ir medienos natų. Aktorius Gerardas Butleris aromato veidu tapo 2014-aisiais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis