Žili plaukai: už ir prieš. Stilisto ir dizainerės komentarai

Kam tinka, o kam geriau vengti žilų plaukų šukuosenos? Prie ko nuostabiai dera žili plaukai? Ką svarbu žinoti sidabrinių gijų savininkėms arba jei ruošiatės tokia tapti?

Žili plaukai madingi jau ne vieną sezoną. Pavyzdžiui, šokėja Dita von Teese žilų plaukų šukuoseną išbandė dar prieš dešimtmetį, ir tik neseniai pasidalijo šio eksperimento nuotrauka socialiniame tinkle „Instagram“. O pernai ši tendencija išgyveno tikrą bumą.

Dita von Teese žilą spalvą išbandė dar prieš dešimtmetį
Vida Press

Žilų plaukų populiarumas nenuslūgo. Tačiau ši spalva tinka ne visoms. Ką apie žilus plaukus mano plaukų stilistas ir neseniai drabužių kolekciją „Moteris by Julia Janus“ su žurnalu „Moteris“ išleidusi dizainerė Julija Janus – ji kolekcijos modeliais pasirinko skirtingo amžiaus moteris pabalusiais plaukais.

Plaukų stilisto Kęsto Rimdžiaus komentaras:

„Žilų, arba kitaip – šalta metalo spalva plaukų madą pradėjo kelios jaunimui madas diktuojančios žvaigždės. Norint tokios šukuosenos, reiktų žinoti keletą dalykų. Pirma, tai nereiškia, kad nebemadinga dažyti plaukus, o žila spalva yra „ant bangos“. Tai susintetintu metalo atspalviu nudažyti plaukai, o ne palikti ataugti natūraliai. Tokį dažymą siūlyčiau ypač stilingiems žmonėms, jis tinka toli gražu ne visiems. Šukuosena turi derėti prie bendro įvaizdžio. Sutikite, metalo spalvos plaukai keistai atrodytų prie klasikinio darbinio kostiumėlio. Nebent esate hipsterė ir prie jo aunatės sportinius batelius (juokiasi).“

Dainininkė Louisa Johnson
Vida Press
Gatvės stilius
Vida Press

Dizainerės Julijos komentaras:

„Sutinku, kad žili plaukai gali sendinti. Kad taip nenutiktų, reikia jais pasirūpinti. Jie turi būti sveiki, prižiūrėti, labai svarbu – geras kirpimas, šiuolaikiška, jaunatviška šukuosena. Oda turi atrodyti sveika, šiek tiek įdegusi. Jei jis bus išblyškusi ar papilkėjusi, moteris atrodys sena ir pavargusi. Aišku, labai svarbu ir tai, kad drabužiai būtų kokybiški ir modernūs.“

31-erių žurnalo „Moteris“ ir prekių ženklo „Julia Janus“ projekto „Stilius neturi ribų“ dalyvei Ingridai Žiliūtei tinka priartinta prie žilos plaukų spalva
Iš žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės nuotr.)

Kokie argumentai už ir prieš renkantis šią vis dar populiarią plaukų spalvą?

UŽ:

* Pridėjus šiek tiek žilumos, efektingiau atrodo platinos spalvos plaukai. Tad jeigu esate itin šviesi, žila spalva dar labiau išryškins baltumą.

* Žili plaukai ir kelios rožinės sruogos atrodo jaunatviškai. Blondinė aktorė Nicole Kidman nuostabų įvaizdį sukūrė savo šviesiems plaukams suteikusi rožinį atspalvį ir pridėjusi žilų sruogų.

Gatvės stilius
Vida Press

* Pilka plaukų spalva su melsvu atspalviu mėlynas akis padaro išraiškingesnes nei natūralių šviesių plaukų šukuosena.

* Prie labai šviesių, kone baltai žilų plaukų labai tinka rožiniai lūpų dažai. Beje, žili plaukai nuostabiai dera ir prie sodrių raudonų lūpų.

Jamie Lee Curtis senute tikrai nepavadinsi!
Vida Press

* Trumpos žilų, tarsi vėjo iškedentų plaukų šukuosenos atrodo labai gaiviai, vidutinio ilgio vadinamojo bobo stiliaus pabrėžia eleganciją. Net ilgi žili plaukai gali atrodyti kerinčiai.

Mados redaktorė Kate Lanphear
Vida Press
Dėl išskirtinės plaukų spalvos 46-erių „Moters“ ir „Julia Janus“ projekto „Stilius neturi ribų“ dalyvė Viktorija Mališauskienė artimųjų net buvo praminta sidabrine lape
Iš žurnalo „Moteris“ archyvo (A. Gintalaitės nuotr.)
Mados žurnalistė ir redaktorė Kate Lanphear
Vida Press

* Sklandžiausiai pereiti prie žilos spalvos pavyksta blondinėms. Norint pražilti per naktį, padėtų kirpimas ir dažymas sruogelėmis – pereiti prie žilos spalvos geriausia palaipsniui.

* Ši spalva padeda išsiskirti iš kitų.

* Sidabrinė geriausiai dera su rausvai rožiniu ar rusvu odos atspalviu, kitiems tipams tinka pilkšvi atspalviai.

* Prie žilų plaukų tinka tamsesnis makiažo pagrindas ir natūralių atspalvių skaistalai.

PRIEŠ:

* Žili nepuoselėjami plaukai, ataugusios žilos šaknys. Tiesa, ataugančios žilos šaknys madingų tendencijų kūrėjoms vienu metu buvo įkvėpimo šaltinis: juodi plaukai ir pilkos šaknys laikyti įdomiu deriniu.

* Jei esate jauna tamsiaplaukė, kuriai smalsu išmėginti žilų plaukų efektą, pirmiausia teks plaukus šviesinti (tai ilgas ir gana žalojantis procesas), tad būtina pasirūpinti stipraus poveikio priežiūros priemonėmis.

* Venkite melsvo pigmento turinčių lūpų dažų, verčiau rinktis rožinius ar raudonų uogų.

* Juodas blakstienų tušas ir vokų apvadas gali atrodyti per ryškūs. Išbandykite mėlyną, baklažanų ar grafito atspalvius.

* Net jei esate natūraliai žila, verta būtų sruogas paryškinti specialiais dažais žilaplaukėms, mat natūraliai žili plaukai įgauna akiai nemalonų gelsvą pigmentą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis