Veido valymas su rūgštimi: išskirtinumai bei dažniausiai girdimi mitai

Nors veido valymą yra bent kartą išbandęs dažnas, vis dar susiduriame su įvairiais mitais ar gandais apie skirtingus veido valymus ir juose slypinčius pavojus. Bene labiausiai mistifikuotas – veido valymas su rūgštimi, arba kitaip – cheminis veido valymas.

Apie populiariausius mitus bei šių veido valymų išskirtinumus Jums pasakoja ODA kosmetologė Vaiva Muznikaitė.

Reklamos užsakovas

KETURI PAGRINDINIAI MITAI

* Po veido valymo bėrimų visada padaugėja. Gali nutikti ir taip, tačiau tikrai ne visada ir tikrai tai nėra blogai. Nes, jeigu odoje yra uždegiminis procesas, pilingas, paskatinęs odos valymąsi, gali suaktyvinti veido bėrimą, bet neilgam – o tik tol, kol uždegimas išsivalys ir užgis.

* Atlikus rūgštinį valymą veido oda šerpetos. Kadangi veido valymas veikia eksfolijuojančiai, jis šiek tiek paplonina viršutinį odos sluoksnį ir odos gali truputį išsausėti, todėl po procedūros rekomenduojame naudoti drėkinamąjį kremą. Šerpetojimas gali atsirasti, jei veido oda yra jautresnė arba jei atliekamas intensyvus valymų kursas. Tačiau kosmetologas visada padės tai sukontroliuoti.

* Valymų su AHA rūgštimis negalima atlikti saulėtu metų laiku. Dažnas yra girdėjęs mitą, jog vasaros laikotarpiu atliekant cheminį pilingą padidės pigmentacija. O ar žinojote, kad cheminio pilingo procedūros tėvynė yra Pietų Amerika, kur saulė yra aktyvesnė, o temperatūra aukštesnė nei Lietuvoje? “Taigi valymus su AHA rūgštimis tikrai galima atlikti vasaros periodu, tiesiog rekomenduojame naudoti apsauginius kremus nuo saulės su vidutiniu SPF” – komentuoja V. Muznikaitė.

Reklamos užsakovas

* Veido valymas gali nudeginti veido odą. Viskas priklauso nuo to, kokiame gylyje atliekamas cheminis pilingas:
– Švelnus-paviršinis pilingas;
– Vidutinio aktyvumo;
– Gilaus veikimo pilingas.

Cheminio veido valymo metu atliekamas švelnus arba vidutinio aktyvumo pilingas, todėl nereikia bijoti, kad po veido valymo oda bus nudeginta, atsiras šlapiavimas ar susidarys šašai.

SVARBIAUSIA – TINKAMAI PARINKTA PROCEDŪRA

“Ieškant tinkamiausio veido valymo svarbu įvertinti, jog įvairūs veido valymai skirtingai veikia veido odą, taip pat ir jų metu naudojamos rūgštys,” – pataria ODA kosmetologė. Valymai su rūgštimis kontroliuoja epidermio negyvųjų odos ląstelių atsluoksniavimą ir padeda išspręsti nemažai odos problemų tokių kaip: bėrimai, išsiplėtusios poros, riebalinių liaukų normalizavimas, odos senėjimas, kuperozė, odos tonuso gerinimas, įvairaus gylio raukšlių mažinimas, po uždegimų, nėštumo, senatvinei pigmentacijai mažinti, strijoms mažinti, odos drėkinimui, naikinti paraudimams, uždegimui.

Veido valymo metu rūgštis skverbiasi į gilesnius odos sluoksnius ir ją veikia iš vidaus. Lyginant su kitais veido valymo būdais, cheminis veikia giliau.

Reklamos užsakovas

Tarkim, mechaninis veido odos valymas veikia labiau viršutinį odos sluoksnį: mechaninio veido valymo metu mes tik pašalinsim negyvas odos ląsteles ir mechaniškai lengviau galėsime pašalinti spuogus, bet jei tai yra uždegiminiai bėrimai, mechaninio valymo daryti jau nerekomenduojama, kad nepažeistų uždegiminių bėrimų ir jie dar labiau nepasklistų ant sveikų odos plotų.

Ultragarsinis veido valymas taip pat veiks paviršinius odos sluoksnius. Lyginant su mechaniniu jis bus aktyvesnis, švelniai nušveis viršutinį odos sluoksnį, atvers poras, tad lengviau galėsime jas išvalyti. Bet odos uždegimo problemos ultragarsas neišspres.

Deimantinė mikrodermabrazija - ganėtinai agresyvi procedūra, kuri stipriai nušveičia viršutinį odos sluoksnį, lygina randelius, bet šios procedūros nerekomenduojama atlikinėti turinčioms ploną ir jautra odą, taip pat jei yra uždegiminių bėrimų ar kuperozė. Tuo tarpu cheminis pilingas gali išspręsti įvairias odos problemas stipriai jos netraumuojant.

Pranešimų apie šią temą ir kitas grožio srities naujienas bei tendencijas kviečiame klausytis spalio 22-23 dienomis vyksiančiame ODA Forume. Dviejų dienų konferencijoje Jūsų lauks klientų aptarnavimo psichologijos, pardavimų, plastinės chirurgijos naujovių, verslo vystymo ir kitos itin aktualios temos.

Daugiau informacijos apie konferenciją: http://bit.ly/ODA-Forumas-2017

Užsakymo nr.: PT_75936171

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis