Sausra kankina ir odą – padėkite jai

Ar esate patyrę jausmą, kai odą tarsi tempia? Po vasaros, kai daug laiko praleidžiame lauke ir ne visada tinkamai pasirūpiname odos apsauga, jaučiame, kad oda išsausėjo, jaučiamas lengvas tempimas.

Ši problema dar labiau suaktyvėja būnant sausose kondicionuojamose ar šildomose patalpose. Kaip kovoti su drėgmės stygiumi, kai pažeistas jos apsauginis barjeras ir kaip teisingai „laistyti“ odą, kad ji švytėtų ir būtų sveika?

Į šiuos klausimus atsako klinikos „Baltic dermatology“ gydytoja dermatovenerologė Dailė Malinauskaitė.

"Baltic Dermatology" gyd. Dailė Malinauskaitė

Sausos odos „priešai“

Anot gydytojos, pirmiausia svarbu žinoti, kas labiausiai sausina odą ir, esant galimybei, kuo labiau sumažinti šių veiksnių įtaką.

„Sausos odos „priešų“ yra ne vienas: odą labai sausina netinkamas gyvenimo būdas – ydinga mityba, vandens stygius, žalingi įpročiai. Taip pat – odos nepriežiūra, netinkamai parinktos higienos priemonės, net ir per dažnas prausimasis. Nemažiau žalos padaro ir aplinkos veiksniai – tokie kaip saulė (UV spinduliai), staigi temperatūrų kaita, sausas oras patalpose. Odą, kaip ir organizmą, nuvargina ir įvairios lėtinės ligos, gausus medikamentų vartojimas bei stresas“, – teigia D. Malinauskaitė.

„Biok Laboratorijos“ atlikto tyrimo duomenys rodo, kad pagrindinės odos problemos yra susijusios su odos drėgme – su jomis susiduria kas antras žmogus (54 proc. ). Atpažinti, jog oda tikrai išsausėjusi ir šią „dykumą“ ant jūsų kūno reikia nedelsiant drėkinti, anot gydytojos, nėra sudėtinga – jaučiamas sausumas, odą dažnai niežti, ji pleiskanoja, randasi įtrūkimų ir bėrimų.

Ypač svarbu – drėkinti po dušo

Kaip suteikti greitąją pagalbą išsausėjusiai odai?

„Derėtų naudoti drėkinamuosius kremus emolientus (riebalines, vietiškai naudojamas medžiagas, kurios drėkina, minkština ir saugo odą nuo išorinių dirgiklių, malšina uždegimą, slopina niežėjimą) bei dermatologinę kosmetiką alergiškai, sausai, jautriai odai. Ypatingai tai svarbu kaskart nusiprausus – po vonios ar dušo. O jei pasireiškė bėrimai, neeksperimentuokite patys – būtina gydytojo dermatologo konsultacija“, – pataria D. Malinauskaitė.

Tačiau jei oda tiesiog sausa ar išsausėjusi dėl tam tikrų veiksnių, rekomenduojama rinktis dermatologinės kosmetikos odos higienos priemones sausai, jautriai odai ir naudoti jas be pertraukų du kartus per dieną (ryte ir vakare) mažiausiai dvi savaites. Tik tuomet pamatysite norimą rezultatą – oda bus pamaitinta, ji sveikai atrodys ir spindės.

Skirkite laiko etiketėms

„Ypač jautriai ir sausai odai svarbu, kad jos nedirgintų kai kuriose kosmetikos priemonėse esantys papildomi dirginantys ingredientai, todėl atidžiai skaitykite kosmetikos etiketes ir rinkitės būtent jautriai odai tinkamas priemones. Tikrai neprašausite pro šalį naudodami hipoalerginę kosmetiką.

Ypač rekomenduotinos kosmetinės priemonės su probiotikais (dar vadinamomis gerosiomis bakterijomis), kurie padeda atkurti apsauginį odos barjerą ir drėgmės balansą. Svarbi visa kompleksinė priežiūra – tad atitinkamai pasirinkite ir micelinį vandenį, ir kremą, o esant poreikiui – ir prausiklį“, - rekomenduoja gydytoja.

Ypač turintiems sausą ir jautrią odą, renkantis veido ir kūno kosmetiką, patariama atkreipti dėmesį į tai, kad sudėtyje būtų gerosiomis bakterijomis vadinamų probiotikų. Pavyzdžiui, kosmetikos priemonių sudedamoji dalis „Biotilys“, sukurta Prancūzijos laboratorijos „Greentech“, yra išgauta iš probiotikų Lactobacillus Pentosus.

Ja siekiama atkurti apsauginį odos barjerą ir drėgmės balansą. Tyrimais įrodyta, kad tokios priemonės itin efektyvios. Pavyzdžiui naudojant kūno prausiklį visą savaitę odos drėkinimas padidėja iki 10%; kūno kremą – galima jį padidinti iki beveik 50%, elastingumą – 16%.

Veido oda yra jautriausia sritis ir reikalauja daugiausia drėkinimo, tačiau ne mažiau svarbu drėgmės suteikti ir plaštakoms, pėdoms bei galvos odai. Nepamirškite, kad drėkinimui tik kremo nepakanka, o svarbi kompleksinė priežiūra.

Be to, gydytoja pateikia trumpą, bet labai naudingą patarimą: drėkinamąjį kremą tepkite iškarto po prausimosi ant šiek tiek drėgnos odos, mat taip jis padės sugerti ir išlaikyti drėgmę.

Užsakymo nr.: PT_75949657

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis