Dizainerė pasakoja, jog kolekcija įkvėpta meninio stiklo estetikos – jo skaidrumo, trapumo ir šviesos žaismų, perteiktų per permatomus audinius, skulptūriškas formas bei žalsvo ir skaidraus stiklo atspalvius. Kolekcijos kūrybiniame procese nagrinėjama stiklo plastiškumo būsena, o drabužiuose subtiliai atsiskleidžia tiek jo lengvumas, tiek briauniškumas. Ši kolekcija tampa šviesos, formos bei medžiagiškumo studija.
Svarbi kolekcijos dalis – istoriniai motyvai. Šilko drabužius puošia išskirtinis raštas, paremtas dizainerės senelio – chorvedžio – ranka rašytais muzikos konspektais apie Lietuvos XVII – XIX muzikos istoriją, įpynus asmeninį ir kultūrinį pasakojimą į šiuolaikinės mados kontekstą.
Kolekcijoje naudojamos rankų darbo stiklo detalės: stiklo korsetai, sagos, aksesuarai – pagaminti iš perdirbto stiklo ir sukurti specialiai šiai kolekcijai. Šie objektai papildo drabužių dizainą ir simboliškai sujungia madą bei meninį stiklą.
Kolekcijoje dominuoja jausmingi, moteriškų linijų drabužiai, daug permatomų audinių, perregimo šilko kelnės, palaidinės, suknelės ir ilgaauliai batai. Drabužių siluetai – klasikinio vyriško kostiumo interpretacija – perteikia unikalų modernumo ir klasikos derinį. Kolekcijoje taip pat pristatytos plačios kelnės, mini sijonai, dvieilio užsegimo liemenės ir patrumpinti švarkai. Pristatyti ir odiniai drabužiai, prabangūs kašmyro paltai su išskirtinėmis, rankų darbo stiklo sagomis. Kolekcijoje vyrauja marškinių tipo detalės, uždėtinės šilko apykaklės bei permatomi marškiniai.
Nors kolekcija gana konceptuali bei atspindi gilesnį kultūrinį kontekstą, dizainerė teigia siekusi kurti nesenstančius kūrinius – iš aukštos kokybės medžiagų ir laikui nepavaldaus dizaino, tačiau kartu atspindėti ir naujausias mados tendencijas.
Laura Dailidėnienė lieka ištikima savo kūrybiniam braižui – ji kuria kokybę, ilgaamžiškumą ir estetiką vertinančiam žmogui, taip plėtodama tvarios mados idėjas. Naujoji kolekcija tęsia LAURA DAILI kūrybos liniją, o įkvėpimo dizainerė semiasi iš savo ankstesnių kolekcijų, kur taip pat buvo plėtojamos tvarumo, daugiasluoksniškumo bei medžiagiškumo temos.
Renginio metu taip pat vyko paroda/pardavimas, kur buvo eksponuojami stiklo menininko Viktoro Dailidėno meno kūriniai, o surinktos lėšos skirtos tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos projektui „Blossom of Hope“, skirtam krūties vėžio prevencijai. Na, o vakarą gyva muzika puošė Simono Laučkos ir Ievos Erikson smuiko ir alto duetas „Duo Cinqordes“.