Baltijos pakrantėje – nostalgiška Anglijoje gyvenančios lietuvės dizainerės fotosesija

Londone gyvenanti dizainerė mados fotosesiją surengė lietuviškame pajūryje.

Į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtraukta Kuršių Nerija Londone gyvenančiai dizainerei Sigitai Janelionytei - viena iš brangiausių vietų pasaulyje. Prieš aštuonerius metus Jan Si studiją Anglijos sostinėje įkūrusi lietuvė sako, jog ją visuomet žavėjo britų meistriškumas, savo kolekcijoms ji medžiagas rinkdavosi iš geriausių šalies tekstilės fabrikų, o fotosesijos nusikeldavo į istorines angliškas vietas. Tačiau šią vasarą duoklę ji atidavė savo šaliai.



R. Pakštytės nuotr.


 

“Šiuo neįprastu laikotarpiu, kaip niekad, norėjosi grįžti prie savo šaknų, vaikystės prisiminimų, ten kur visada buvo ir liks mano širdis. Tai odė mano gimtinei ir jos kvapą gniaužiančiai gamtai, kurios grožis - tikras jėgų ir įkvėpimo šaltinis. Nuo aušros iki sutemų aš ir mano komanda keliavome Baltijos pakrante, stebėjome žmogaus ir gamtos harmoniją”, - sako Sigita.



R. Pakštytės nuotr.


 

Jan Si Studios įkūrėja teigia, kad kaip mados industrijos atstovė ji jaučianti didžiulę atsakomybę už gamtos išsaugojimą, tad aplinką tausojantys, tvarūs audiniai, atsakingas vartojimas yra jos mados ženklo pagrindas ir esmė.



R. Pakštytės nuotr.



Nostalgiškoje fotosesijoje Baltijos pakrantėje, nuo Palangos tilto iki Kuršių Nerijos, plazda lietuvės kurtos suknios, laisvės jausmą suteikiantys modernūs kostiumai, žemės spalvos harmoningai dera su trapiomis Nerijos kopomis ir sengire, apaugusia šimtametėmis pušimis ir eglėmis. Jan Si Studios kurtus apdarus papildo Niujorke gyvenančios lietuvės Aušros Bankauskatės juvelyrikos kūriniai.



R. Pakštytės nuotr.


 

“Mados industrijoje pagaliau vyksta pokyčiai. Mano kolekcijos dažniausiai skirtos nuotakoms, tad ypatingai džiaugiuosi, jog vestuvių madoje šiandien populiarėja minimalistinis stilius, atsakingas vartojimas, vyrauja kokybės, o ne kiekybės tendencija, norima, kad drabužis tarnautų ne vieną dieną ir ne tik įspūdingai atrodytų nuotraukose, būtų stilingas, kokybiškas, praktiškas, bet ir tvarus. Nuotakas skatinu klausti ir domėtis, iš kokios medžiagos, kur, kokiu būdu, kokiomis sąlygomis ir kas gamino joms suknelę, siuvo jų drabužius ir kokį poveikį tai daro mūsų aplinkai ir ir gamtai. Mano studijos šūkis „celebrating craftsmanship and thoughtful fashion“ – pagarba amatui ir protingai madai“, - sako Londone gyvenanti dizainerė.



R. Pakštytės nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis