Mados fotografė Reda Mickevičiūtė apie stilių: „Aš mėgaujuosi įdomiais daiktais, nemėgstu kartotis“

Mados fotografė ir stilistė Reda Mickevičiūtė yra gaivus oro gurkšnis Lietuvos mados ir stiliaus pasaulyje. Meistriškai žaisdama su įvaizdžiais, ji kaskart kuria vis kitokį savo paveikslą.

Štai, stovi pasipuošusi ilga romantiška žalia suknele ir sunkiais juodais aulinukais Graikijos saloje. O štai čia – su sunkiai suvaldomu raudonos ir mėlynos deriniu Vilniaus paveikslų galerijoje. Panagrinėjęs atidžiau supranti, kad tie deriniai dažnai yra iš pagrindinės garderobo linijos, tačiau drąsus ir originalus jų derinimas suteikia itin šiuolaikišką ir gaivų vaizdą.



Asmeninio albumo nuotr.



„Aš niekada nesistengiu kažkaip specialiai rengtis. Įdomūs deriniai man išeina visiškai organiškai. Tikrai per daug negalvoju apie galutinį rezultatą. Aš paprasčiausiai mėgaujuosi įdomiais daiktais, nemėgstu kartotis. Aprangos nesureikšminu, nors iš mano socialinių tinklų gali pasirodyti ir kitaip, neturiu tikslo tapti superstilinga moterimi. Mano įdomių derinių paslaptis, ko gero, yra ta, kad tiesiog nemoku apsirengti paprastai. Net paprastą marškinėlių ir džinsų derinį nesąmoningai paversiu įdomiu – priderinsiu išraiškingus batus bei aksesuarus. Tai, ko gero, ir yra vadinamoji kūrybiškumo išraiška.“



Asmeninio albumo nuotr.



Redai, kaip ir daugeliui kūrybingų žmonių, idėjos kyla stebint ir analizuojant aplinką: „Mėgstu stebėti, kas vyksta aplink. Štai kartą keliaudama Ispanijoje traukiniu žiūrėjau į kartu važiuojančius žmones. Tai, ką pamačiau, mane net paskatino padaryti nuotrauką, – visi keleiviai buvo apsirengę vienodai. Tada pagalvojau, kad po truputį tampame robotukais – rengiamės vienodai ir panašėjame vieni į kitus, nenorime išsiskirti. O man tai taip neįdomu! Juk esame ne tik panašūs vieni į kitus, bet ir skirtingi. Ir aš drabužiais noriu atskleisti būtent savo asmenybės išskirtinumą.“



Asmeninio albumo nuotr.



Reda pasakoja, kad gyvenime nesusiduria su nuoboduliu, šis jausmas jai tiesiog nepažįstamas. „Man nepažįstama ši būsena, juk tiek daug įdomių dalykų gali nuveikti kasdien, – sako fotografė. – Negalėčiau visą laiką vaikščioti apsirengusi juodai. Man nepatinka matyti vis tą patį vaizdą. Mėgstu įvairovę, skirtingus pojūčius... Nemėgstu visada rengtis taip pat.“ O štai kitiems žmonėms tas pasikartojantis vaizdas labai tinka, tarsi ramina, įprasmina. Reda sako, kad svarbu išgirsti save ir stengtis drabužiais atskleisti asmenybę: „Gražus ir harmoningas vaizdas yra tada, kai sutampa žmogaus vidus ir išorė. Tą patį galima pasakyti ir apie aprangą. Ji graži, kai pasakoja žmogaus istoriją, neskleidžia disonanso. Graži apranga ne ta, kuri labai daug kainavo ar yra itin madinga, bet ta, kuri padeda atskleisti žmogaus asmenybę. Žmogus gali būti visiškai juodai apsirengęs, bet jei tai išryškins jo asmenybę, atrodys labai harmoningai.“


Redos stiliaus kapsulė:





Mados fotografė ir stilistė sako, kad jos pačios asmenybę atskleidžia spalvos: „Aš turiu labai daug spalvotų drabužių. Tiesa, mano spintoje yra ir juodų bei vienspalvių, tačiau jie į mano garderobą atkeliauja dažniausiai tik kaip priemonė spalvotiems atsiskleisti.“


Pasak Redos, Lietuvoje dar yra labai gajus mados snobizmo mitas, žmonės turi klaidingą nuomonę apie vadinamąsias fashionistas. „Daugybė žmonių mano, kad, norint gerai ir įdomiai rengtis, reikia labai daug pinigų. O tai iš tiesų yra visiškas mitas. Per išpardavimą visą derinį su batais galite susikomplektuoti už trisdešimt eurų. Taip pat kartais glumina žmonės, kurie mano, kad jei gražiai rengiesi, tai jau esi snobas, iš aukšto žiūri į kitus ir su tavimi bus nemalonu bendrauti.“ Taigi graži ir stilinga apranga kartais tiesiog išgąsdina nepažįstamus žmones, nes uždeda dažniausiai neteisingą „mados snobo“ etiketę.


Kita vertus, vis daugiau moterų atranda savo stilių ir mėgaujasi mados žaidimu. „Man smagu, kad Lietuvoje moterys puošiasi, ir aš tai priimu kaip labai teigiamą reiškinį. Nesiprausęs, susivėlęs žmogus, mano nuomone, turi tam tikrų depresijos požymių. Aš džiaugiuosi matydama pasipuošusius žmones. Man tai yra labai gražu. Be abejo, ne visiems to reikia. Kai kuriems tai tiesiog neįdomu. Ir tai yra gerai, nes esame skirtingi. Man labai patinka fotografo Billo Cunninghamo mintis, kad mada yra kaip šarvai, saugantys žmogų nuo kasdienybės. Tuo ir stengiuosi vadovautis.“


Kalbant apie pačios Redos stiliaus parašą, paaiškėjo, kad svarbiausia ir reikalingiausia jos garderobo dalis yra batai: „Visą derinio nuotaiką galima pakeisti tam tikrais batais. Būtent jie kuria aprangos charakterį. Pakeitus batus, derinys iš kasdienio gali tapti labai puošniu. Mano batų kolekcija yra gana didelė ir įvairi. Aš ją renku jau daug metų. Mėgstu įdomesnius, unikalius... Dažniausiai aviu patogią avalynę, o tie ypatingieji laukia tam tikros progos.“


Vasaros sezono madingiausieji:





Šiais laikais, kai visus yra užvaldęs noras pirkti ir čia pat atiduoti ar parduoti prieš sezoną įsigytus daiktus, Reda kalba priešingai: „Aš nemanau, kad reikia parduoti ir atiduoti visus senus ar pabodusius daiktus. Kadangi šiuo metu turiu galimybę drabužius pasilaikyti, tai neskubu atsisveikinti su visais senais. Turiu netgi sijoną, kuriam yra dvidešimt metų, ir tikrai žinau, kad net šią vasarą jį vėl su didžiausiu malonumu dėvėsiu. Pasižiūrėkite į mados podiumus. Jau kurį laiką madinga absoliučiai viskas, keičiasi tik derinimo būdas. Svarbu yra racionaliai išsirinkti drabužį, atkreipti dėmesį į jo kokybę ir ilgaamžiškumą. Prie savo turimo priderinus vieną ar du sezono key thing, derinys atrodys kaip naujas ir madingas.“


Redos batų dėvėjimo ir pasirinkimo taisyklės


  • Šio sezono madingiausias apavas yra batai su juostelėmis, kvadratiniu priekiu, įsispiriamos šlepetės su kulniuku.
  • Iš mados niekada neišeis dizainerių kurti bateliai. Jie, kaip ir rankinės, laikui bėgant įgauna istorinę vertę.
  • Batai deriniui suteikia charakterį ir nuotaiką. Tai – derinio ašis.
  • Nustojau vertinti batus – gražūs ar negražūs. Tai, kas šiandien atrodo keista, po kelerių metų grįš į madą ir vėl bus gražu.
  • Saugus pirkinys visada yra klasikiniai batai – aukštakulniai ar vadinamieji loaferiai. Mano nuomone, jie turi būti odiniai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis