Artėjančio žurnalo „Moteris“ šimtmečio „uniforma“ – unikalūs dizainerių „Egyboy“ kurti marškinėliai

Nuo šio rugsėjo imame skaičiuoti lygiai dvylika mėnesių iki šimtojo žurnalo „Moteris“ jubiliejaus. Šia proga gimė dizainerių dueto „Egyboy“ ir žurnalo „Moteris“ kūrybinė partnerystė – riboto tiražo šimtmečiui skirti marškinėliai.

2010 m. susikūręs identiškų brolių dvynių duetas „Egyboy“, veikiantis tarp Vilniaus ir Paryžiaus, yra puikiai atpažįstamas gatvės meną primenančia grubesne estetika, humoro jausmu ir taikliais šūkiais. Brolių kurtus grafikos piešinius, marškinėlius ir kitus dizaino objektus galima įsigyti visoje Europoje, Azijoje ir Jungtinėse Amerikos valstijose. Praėjusiais metais „Egyboy“ surengė savo pirmąją parodą Paryžiuje, kurią pavadinimo „Enjoy the Game“ (liet. „Mėgaukis žaidimu“).


Tarptautinį pripažinimą pelniusių dizainerių „Egyboy“ specialiai „Moters“ žurnalui kurtas piešinys vaizduoja elegantišką, „kietą“ moterį su karūna. „Užrašas „Nestabdo“ reiškia, jog tokią ilgą ir turiningą istoriją turintis žurnalas tiesiog neturi ribų ir ketina gyvuoti dar bent antra tiek“, – paaiškina gerai atpažįstamo braižo kūrėjų duetas Egidijus ir Remigijus.


Užsiprenumeruokite „Moterį“ metams ir gaukite žurnalo šimtmečio proga kurtus dizainerių „Egyboy“ marškinėlius. Speciali prenumeratos ir marškinėlių kaina – 64,99 Eur. Marškinėlių tiražas ir dydžių pasirinkimas ribotas, tad kas pirmesnis, tas gudresnis (vadinasi, geriau šventei pasiruošęs).


Sužinokite daugiau apie prenumeratą ČIA.


Primiršti faktai


Leidinys „Moteris“ pradėtas leisti 1920 m. Lietuvos katalikių moterų draugijos. Iš pradžių tai buvo keliolikos puslapių laikraštis ir vienintelis moterims skirtas leidinys visoje šalyje. Pirmoji „Moters“ redaktorė – Stefanija Paliulytė-Ladigienė.


Pirmasis numeris, pasirodęs 1920 m. rugsėjo 14 d., išleistas 3000 egzempliorių tiražu. Šis leidinys (iš pradžių spausdintas kartą per mėnesį, o nuo 1937-ųjų – kas dvi savaites) leistas iki 1940 m., o 1952 m. atgimė kaip žurnalas „Tarybinė moteris“ ir rašė apie moterų problemas visuomenėje ir šeimoje, iškilias asmenybes, sveikatą, kultūrą.


Iki pat leidybos nutraukimo Antrojo pasaulinio karo metais „Moters“ redaktore buvo Magdalena Draugelytė-Galdikienė. Jos dėka šalies civilinis kodeksas pakeistas taip, kad beveik sulygino moterų ir vyrų teises. M. Draugelytės-Galdikienės pastangomis įvykusiame įvairių moterų organizacijų ir spaudos atstovų susirinkime nuspręsta, kad Motinos diena turi būti valstybinė šventė.


Iki 1989 m. Nr. 4 vadinosi „Tarybinė moteris“. Nuo 1992-ųjų, tuometės žurnalo „Moteris“ vyriausiosios redaktorės Dalios Daugirdienės iniciatyva nuspręsta pagerbti daugiausia nusipelniusią moterį skiriant jai Metų moters titulą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis